Mezigenerační aktivity seniorů s dětmi

 

Mezi námi, o.p.s. již 10 let pomáhá vzájemně propojovat generace, především seniory a děti. Naším cílem je, aby se navzájem poznávali, měli k sobě úctu a společně si předávali radost ze života. Vytváříme příležitosti pro setkávání těch nejstarších s těmi nejmladšími, aby k sobě nacházeli cestu a společně objevovali, jak krásné a zajímavé jejich světy jsou. Vnímáme mezigenerační aktivity jako prostor, kde si můžeme navzájem poskytnout moudrost i životní energii. Do našich programů se aktivně zapojilo již přes 15 000 účastníků (seniorů a dětí). 

Zaměřujeme se především na prevenci a zmírnění sociálního vyloučení seniorů, kteří žijí jak v přirozeném prostředí, tak v seniorských zařízeních. Zároveň se soustřeďujeme na pravidelnost a dlouhodobou udržitelnost těchto aktivit. Působíme ve všech krajích ČR ve více než 400 seniorských a školských zařízeních. 

Cílem mezigeneračních programů je aktivizace seniorů a rozvoj dětí. V programu Povídej děti z mateřských a základních škol pravidelně minimálně jednou měsíčně navštěvují seniorská zařízení. V programu Přečti senioři dobrovolníci docházejí pravidelně jednou týdně předčítat a vyprávět příběhy dětem do mateřských škol. Účastníme se také komunitních akcí pro veřejnost v programu Dílny. Vytváříme vzdělávací programy pro pedagogy a aktivizační pracovníky a šíříme osvětu v mezigenerační oblasti. Připravujeme přednášky a semináře pro seniory v oblasti osobního rozvoje, IT gramotnosti a nabízíme podporu psychoterapeuta.

Díky Vaší podpoře zajistíme dalším seniorům i dětem možnost společných zážitků, zaškolíme a uvedeme do školek další pohádkové babičky a dědečky a děti tak budou vědět, že stáří je přirozená součást života, která má co nabídnout.

Pomůžete, aby se nikdo z nás nemusel bát zestárnout, že zůstane sám.

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Mezi námi, o.p.s.

www.mezi-nami.cz

Když se potkávají generace, dějí se zázraky!

V Mezi námi, o.p.s. podporujeme setkávání lidí všech generací. Přejeme si, aby si rozuměli ti nejstarší s těmi nejmladšími. Aby společně objevovali, jak krásné a obohacující jsou jejich světy, když se navzájem propojí.

Obecně prospěšná společnost Mezi námi od roku 2013 šíří myšlenku mezigeneračního setkávání. Do našich projektů se má možnost zapojit zástupce jakékoliv generace, kterého naše aktivity osloví  a má chuť se přidat. Jsme připraveni jasně a rychle předat informace a zapojit ho do projektů. Vážíme si každého, kdo se k nám připojí a komu není propojování generací lhostejné.

Našemu týmu se společně podařilo dosáhnout ve spolupráci s pedagogy, aktivizačními pracovníky a dalšími podporovateli  propracovaný systém mezigeneračních setkávání. Spolupracujeme s více než 400 školskými a seniorskými zařízeními po celé ČR. Organizujeme pravidelná setkávání dětí a seniorů, společně tvoříme, zpíváme, čteme, sportujeme i tančíme - prostě si navzájem děláme radost.

Podporujeme také dobrovolnictví seniorů, založili jsme Klub pohádkových babiček a dědečků a naši dobrovolníci pravidelně každý týden čtou dětem ve školkách pohádky.

Účastníme se také evropských projektů a spolupracujeme s organizacemi podporujícími mezigenerační aktivity a aktivní stárnutí v rámci EU.

V roce 2023 jsme získali 1. místo v Cenách Rady vlády pro seniory a stárnutí populace.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

5127272727/2010

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat