Luky do kraťasů!

 

Lukášovi je 15 let, před dvěma lety na táboře se mu bohužel přihodilo neštěstí. Do táborového programu byly zařazeny "vědátorské pokusy", včetně pokusu s názvem Faraonův had. Při realizaci se pokus vedoucí vymkl kontrole, došlo ke vznícení a Lukášovi začaly hořet nohy. 

Lukáš byl následně léčen několik měsíců na popáleninové klinice v Ostravě, kde mu nohy  sice zahojily, ale zůstaly mu na nich jizvy, které ho omezují v pohybu. Lukáš si odmítá kvůli zjizveným nohám vzít kraťasy. 

Zahojením popáleným ploch léčba neskončila. Zjizvené popálené nohy je třeba každodenně promašťovat nákladnými krémy na jizvy. Dále několikrát do roka musí Lukáš dojíždět do 100 km vzdálené kliniky. Zde Lukymu léčí zjizvené plochy pomocí laserových terapií, rekonstrukčních operací atd. To vyžaduje opětovnou nákladnou následnou péči. 

To vše velice zasahuje do již tak napnutého rodinného rozpočtu jeho rodiny. Luky má totiž další 3 sourozence a maminka je na vše sama. Tatínek rodinu opustil po Lukyho úrazu. 

Mamince v péči o Lukášovy popálené plochy pomáhají Popálky. Podporují ji díky propojení s dalšími rodiči popálených dětí. Lukyho zapojují do aktivit s ostatními popálenými dětmi, aby viděl, že s jizvami na světě není sám.

Všichni máme jedno společné přání. Aby si Luky nebál vzít si zase kraťasy. 

 • Radka Franková
  500 Kč
 • Čejkovi
  500 Kč
 • Lukáš Kruml
 • Bobra
  1 000 Kč
 • Jirka V.
  1 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Naše dítě

www.nasedite.cz
Cílem Nadace Naše dítě je, aby ubylo slz a přibývalo úsměvů na dětských tvářích. Za více než 26 let naší existence, jsme díky podpoře dárců a mecenášů mohli transparentně přerozdělit přes 300 milionů korun ve prospěch ohrožených dětí, poskytnout tisíce bezplatných rad na Lince právní pomoci a apelovat na širokou veřejnost prostřednictvím mnoha osvětových kampaní.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2388483/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat