Letní sezóna i pro slabší vozíčkáře. Pomůžete jim do přírody?

 • Cílová částka 60 000
 • Vybráno 3 422
 • Přispělo 9 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Sportovní klub vozíčkářů Praha každý rok organizuje šest pětidenních cyklistických akcí, kde na speciálně upravených kolech „handbicích“ jezdí vozíčkáři s vážným tělesným hendikepem. Během letní sezony se tak k cyklistice dostane okolo 40 až 50 vozíčkářů. V současné době naše organizace vlastní 4 handbiky. Dva již máme s motorem, ale dva ještě stále bez motoru. Někteří vozíčkáři mají slabé ruce a elektrický dopohon zesiluje jejich sílu tam, kde se jí nedostává. Díky tomu mohou ujet větší vzdálenosti a strávit tak víc času v přírodě a s přáteli. 

Vozíčkáři sport potřebují. Vrací jim sílu a odhodlání překonávat životní překážky. Díky sportu také získávají životní nadhled a opět radost a chuť do běžných dní.

Na handbiku se k jízdě používají ruce. Ruce, které vozíčkář používá během dne neustále k pohybu, k přesunům a všem denním činnostem, dostávají pořádný záhul. Je proto velmi důležité je při sportu určitým zapojit, ale nepřetěžovat. Právě motory k handbikům nám s tím mohou pomoci. Vozíčkáři si mohou elektrickým dopohonem pomoci do kopců a náročného terénu. Na rovince lze motor vypnout a pokračovat pomocí vlastní síly. Handbiky představují zábavu, sport a rehabilitaci v jednom.

Podpořte prosím elektrifikace našich dvou handbiků, abychom mohli sportovní vyžití v přírodě zajistit i lidem, kteří by si ji kvůli rozsahu svého handikepu nemohli dovolit.  

1 motor na handbike stojí s instalací cca 30 tis. Kč. Děkujeme, že s námi pomáháte vracet úsměvy hendikepovaným.

 

 • Marcel
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Sportovní klub vozíčkářů Praha, z. s.

www.skvpraha.org

Posláním Sportovního klubu vozíčkářů Praha je vytváření podmínek tělesně handicapovaným ke sportovní činnosti, k aktivnímu životu a návratu k běžnému životu. Pořádáme sportovní akce po celé ČR, napomáháme k integraci vozíčkářů do společnosti a seznamujeme se sportem handicapované. Nabízíme nejširší nabídku sportů handicapovaných v celé ČR. 

SKV Praha nabízí zázemí a aktivity v 7 různých sportech

Florbal - Lyžování - Orientační závod - Outdoor - Stolní tenis - Potápění - Tanec

Organizace působí po celé České republice.

SKV Praha  pořádá nejen sportovní akce, ale členi SKV mají navíc možnost si kdykoliv sportovní pomůcky zapůjčit a užít si sportování i soukromě s přáteli či s rodinou. 

Více informací na: www.skvpraha.org

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2600062191/2010

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat