Kniha Ano, můžeme!

 • Cílová částka 100 000
 • Vybráno 3 730
 • Přispělo 5 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Kniha Ano, můžeme! a související webové stránky www.anomuzeme.cz vznikly, aby zvýšily informovanost o sexualitě lidí na vozíku a zároveň nabídly praktická řešení a rady. Publikace je určena lidem s poškozením míchy, jejich partnerům, ale i všem ostatním, kteří mají o problematiku zájem. Cesta k ní nebyla snadná. Jeden ze spoluautorů s nadsázkou říká, že knížka je stejně stará jako jeho dítě, protože si pamatuje diskuse nad její přípravou ještě z doby, kdy malá Zoe přišla na svět. Pravda je, že o tomto projektu mluvíme nejméně patnáct let, tak dlouho totiž (od vydání publikace MUDr. Šrámkové) nevyšlo v češtině o sexuálním životě lidí s poškozením míchy nic nového.

V knížce Ano, můžeme! najdete obecné informace o změnách, na které je třeba se v souvislosti s intimním životem připravit, ale i podrobný ilustrovaný přehled různých pomůcek a vhodných poloh, proto byl podtitul jasnou volbou: „Kámasútra pro vozíčkáře“. Specifičtější témata pak rozvineme na webových stránkách, kde vás budeme informovat i o novinkách v dané oblasti. Hlavním poselstvím naší publikace má být ale ujištění, že právo a možnosti vést sexuální život máme my všichni. 

Moc děkuji spoluautorům knihy Ivě, Zdence, Tomášovi, Petře, Lucce a Jirkovi, také editorce Veronice a Toy Box za skvělé ilustrace. Teď už ji potřebujeme jen vytisknout, abychom ji mohli společně 10. 10. pokřtít v rámci Designbloku 2020.

Budeme vděčni i vám, když svým příspěvkem pomůžete téhle krásné a užitečné knížce na svět (náhledy dárků naleznete na Ano můžeme - dárky

Za kolektiv autorů

David Lukeš

 • 22. 9. 2020

  Vyhonit ďábla - Kámasútra pro vozíčkáře

  Vyhonit ďábla - Kámasútra pro vozíčkáře

  Podcast s Terezií a Zuzkou nejen o nové knize s tématem sexuality lidí s poškozením míchy Ano, můžeme!

  ANO, MŮŽEME! aneb Kámasútra pro vozíčkáře je nová kniha o sexu vozíčkářů. Není to žádná suchá brožura, ale ilustracemi, informacemi i sexem napěchovaná a šťavnatá publikace. My se nejen o ní bavíme s ředitelem centra Paraple Davidem Lukešem, který s námi sdílí otevřenost v sexuální oblasti, a tak jsme se dostali i k mnoha jeho osobním zážitkům a sexuálním zkušenostem. Děkujeme.

  Rozhovor je o pořádné penetraci, kreativitě při sexu, vnímání našeho těla, postižení, sexuální asistenci, heroizaci handicapu, sexuálních hračkách i kráse života a radosti z něj.

   

  https://open.spotify.com/episode/2KHAPe3koVXMNG4yS4PPEu

 • Ivana Trutnov
  150 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Centrum Paraple, o.p.s.

www.paraple.cz

CENTRUM PARAPLE je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Centrum Paraple svými službami již 29 let pomáhá lidem, kteří si následkem nemoci nebo úrazu poškodili míchu a jsou odkázáni při pohybu na vozík. Základní poskytovanou službou Centra Paraple je pobytová sociální rehabilitace. Cílem je podpořit klienty v samostatnosti a osobní nezávislosti nejen v denních činnostech, ale i v rozhodování o svém životě, a to bez ohledu na míru závislosti na pomoci jiných osob. Ke spolupráci jsou přizváni i lidé z blízkého okolí klienta, zejména rodina či pečující osoby. Sociální rehabilitaci i další doplňkové služby zajišťuje multidisciplinární tým odborníků (sociální pracovník, fyzioterapeut, ergoterapeut, pohybový terapeut, psychoterapeut, ošetřovatel/osobní asistent, zdravotní sestra). Kromě třítýdenních sociálně rehabilitačních pobytů nabízí Centrum Paraple ambulantní fyzioterapii či cvičení, půjčovnu sportovních a kompenzačních pomůcek, servis vozíků a další doplňkové služby. Více informací na www.paraple.cz.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

239586242/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat