Otevřená zahrada

 

Den za dnem pečujeme o zahradu a zvířata v ní, staráme se o rostliny, stromy, květiny, vytváříme zelený prostor pro odpočinek i poznání. Pomáhají nám dotace, ale na všechno zdaleka nestačí. Proto pronajímáme prostory k rodinným oslavám, firemním akcím, svatbám nebo pracovním poradám. Pořádáme řadu workshopů, výukových programů pro školy a akcí pro děti i dospělé. V našem týmu jsou rozmanité osobnosti napříč obory, všichni zkušení profesionálové, kteří v zahradě nepracují pro peníze, ale protože je to baví a dává smysl. Na programech i v zahradě samotné je to, věříme, znát a účastníci našich kurzů i samotní návštěvníci jsou s jejich prací spokojeni.

Pomozte nám udržet zahradu krásnou a zdravou i pro děti našich dětí, pro vnoučata našich vnoučat, pro další generace Brňáků. Ať je i nadále místem, kde si novomanželé slibují lásku, děti se učí porozumět koloběhu přírody, lidé všech věkových kategorií sbírají inspiraci z oblasti bylinek, včelaření, zeleného stavění a rodiče s dětmi tráví smysluplně volný čas ve městě.

Areál tvoří tři části - výuková Zahrada čtyř živlů, přírodní a historická Boromejská zahrada a pasivní administrativní budova se zelenou střechou. Roční náklady na údržbu a provoz zahrad nejsou nízké, činí dva miliony korun, proto žádáme o podporu i vás. Děkujeme, že pomáháte, aby Otevřená zahrada jen vzkvétala.

Včera a dnes

Historická grotta je připomínkou toho, že zahrada kdysi bývala klášterní. Sestry Boromejky tady pro potřeby školní a nemocniční kuchyně pěstovaly zeleninu, ovoce a bylinky a chovaly drobná hospodářská zvířata. V klášterních zahradách se běžně nacházela i meditační místa, kam se chodili mniši nebo řádové sestry modlit a čerpat sílu. My se snažíme navrátit místu jeho původní účel. Panenka Marie byla právě tímto cílem v tehdejší klášterní zahradě, v blízkosti grotty jsme proto vysadili levanduli a meduňku, které mají uklidňující účinek a podtrhují duchovní charakter místa. Dnes je místo využíváno i pro svatební obřady nebo meditační setkání.

Podívejte se, jak vypadalo místo u grotty v roce 2013, kdy jsme dokončili úklid největšího nepořádku, a jak vypadá dnes:

 

O areálu

Otevřená zahrada je soukromá komunitní a výuková zahrada v centru Brna. Na ploše 1,5 hektaru zahrad pod Špilberkem učíme děti a dospělé lásce a šetrnosti k přírodě. Brána do Otevřené zahrady je dokořán všem a zdarma.

Pravidelné dárcovství je tou nejlepší cestou, jak podpořit naši činnost. I malé částky nám umožňují udržet kontinuitu naší práce.

Rozhodněte se sami, jak vysokým finančním obnosem nás chcete podporovat. Váš příspěvek bude využit na údržbu a péči o Otevřenou zahradu a zvířata v ní.

Děkujeme, že nás podporujete!

 • Elizaveta Olshevskaya
  150 Kč
 • Václav Mikeš / Arnošt Matějka
  1 000 Kč
 • Marta Uhlířová
  500 Kč
 • Jana Hájková
  500 Kč
 • Alena Malachova
  500 Kč
 • Štěpán Jurčík
  12 000 Kč
 • Lucie Komárková
  1 000 Kč
 • Tomas a Jitka Kratochvilovi
  2 000 Kč
 • Kateřina Gašová
  1 000 Kč
 • UPIRA s.r.o.
  10 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Partnerství

www.nadacepartnerstvi.cz

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Každoročně vyhlašuje oblíbenou celostátní anketu Strom roku, založila tradici Festivalu otevřených sklepů, v Brně postavila vzdělávací centrum Otevřená zahrada určené pro environmentální vzdělávání žáků škol, dospělých i studentů univerzit.

Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku tvoří asociaci Environmental Partnership Association, zaměřenou na podporu aktivit směřujících k ochraně životního prostředí, místních komunit a společnosti.

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

5053072/0800

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat