Centrum Elpida - Nemít každej den stejnej

 

Pomáháme seniorům k aktivnímu a samostatnému životu
Elpida, o.p.s. má širokou nabídku navzájem provázaných programů a služeb pro seniory, které je podporují v samostatném, sebevědomém a aktivním způsobu života.

Centrum Elpida je moderní vzdělávací a kulturní centrum s celopražskou působností. Seniorům nabízíme počítačové, jazykové, fotografické i pohybové kurzy, přednášky, poradny, kurzy finanční gramotnosti i tréninky paměti. Vytváříme pro ně program, který je podporuje v samostatnosti, nezávislosti a dodává jim sebevědomí z vlastní aktivity a tvůrčího přístupu k životu. I seniorský věk totiž může být stejně hezkou a naplněnou životní etapou jako mládí a střední věk.

Časopis Vital plus je nejčtenějším časopisem pro seniory v ČR. Věnuje se společenským tématům, zdraví, přírodě, módě a stylu, ale i aktuálním tématům z oblasti práva či financí. Seniorům je distribuován zdarma domů, do pečovatelských zařízení, městských knihoven atd.

OLD'S COOL mezigenerační projekty
Elpida, o.p.s. dlouhodobě rozvíjí řadu projektů, které se zaměřují na zlepšování vnímání stáří a seniorů většinovou společností a podporují mezigenerační spolupráci. OLD's COOL ReFestival, který propojuje maldé a straé, pořádá od roku 2013. Během festivalového týdne se konají výstavy, koncerty, divadelní představení, diskuze, workshopy, kurzy a setkávání napříč generacemi. Ponožky od babičky plete více než stovka seniorek z celé republiky. Prodejem ponožek Elpida, o.p.s. spolufinancuje programy pro seniory v Centru Elpida a zajišťuje přivýdělek pletařkám. Další výrazné projekty jsou tyto: Antikvariát Elpida, Kup Book!, výstavní cyklus Knihy se těžko vystavují.

„Stáří nemusí být jen smutné, prázdné a osamělé. Čas se dá využít k tomu, aby si člověk užil a věnoval se svým zájmům, zálibám, koníčkům a mohl dělat, co ho baví, rozšiřovat a obohacovat se o nové znalosti, dojmy a zážitky. To vše umožňuje seniorům Elpida v plné míře a každý si může vybrat to své." říká absolventka mnoha kurzů v Centru Elpida a zpěvačka pěveckého sboru, paní Věra.

Prostředky z DMS budou využity na zajištění výše uvedených programů Elpidy.

 

 • Tomáš Smolík
  2 100 Kč
 • ViralBrother
  25 000 Kč
 • Adéla Vrublová
  400 Kč
 • Monika M.
  110 Kč
 • Ondřej Malina
 • Petr Netočný
 • Michaela Dosoudilová
  341 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Elpida, o.p.s.

www.elpida.cz

Pomáháme seniorům zůstat se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti.

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2838425028/5500

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat