CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi

 

Darujte naději, důstojnost a ekonomické příležitosti

Pomáhejte s námi zachraňovat životy a zmírňovat utrpení lidí v nouzi. Přispějte již dnes.

S Vaší podporou:

  • Poskytujeme okamžitou pomoc obětem náhlých přírodních katastrof a mimořádných událostí
  • Bráníme hladu, podvýživě a chudobě v zemích potýkajících se s krizí
  • Umožňujeme dětem z chudých rodin získat vzdělání
  • Učíme lidi, jak založit a spravovat své vlastní podnikání
  • Pomáháme těm, které války a konflikty vyhnaly z jejich domovů
  • Podporujeme ženy při vytváření lepších životních podmínek pro sebe, své rodiny i komunity
  • Ohrožené komunity provázíme na cestě k soběstačnosti za pomoci inovací a osvěty.
Více o naší činnosti se dozvíte na www.care.cz nebo nás sledujte na Facebooku a Instagramu.
 
Chcete dostávat čerstvé novinky ze světa CARE? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Reagujeme na náhlé přírodní katastrofy a pomáháme lidem, které ozbrojené konflikty vyhnaly z domovů. Podporu poskytujeme ihned a účinně. Poskytujeme základní potraviny, hygienické balíčky, stany a další. Na místech krize zůstáváme dlouhodobě i poté, co se o oblast přestanou zajímat média.

Haoua z Nigeru využila vzdělávací školení od CARE a také vstoupila do místní skupiny spořicí kooperativy. Díky této podpoře začala drobně podnikat – peče pečivo a prodává ho. Dnes své děti uživí a také je může posílat do školy. 

Copyright: Josh Estey/CARE

S ohroženými komunitami pracujeme dlouhodobě. Podporujeme je na jejich cestě k soběstačnosti. Poskytujeme jim vzdělávací kurzy na téma péče o zdraví, hygieny a vhodné výživy jako prevenci podvýživy. Školíme je v udržitelných technikách pěstování suchu odolných plodin a správné péči o dobytek. Učíme je finanční gramotnosti a podporujeme je v zakládání komunitních spořicích kooperativách.

Zaměřujeme se především na ženy a dívky. Jejich rozvoj považujeme za cestu k míru, vyššímu vzdělání a celkové prosperitě širších komunit.

Humanitární organizace se 75letou tradicí
CARE vznikla v roce 1945 za účelem pomoci válkou zničené Evropě. Legendární CARE packages (ve spolupráci s UNRRA) pomáhaly i Československu. V v letech 1946-1950 obdrželi lidé v ČSR pomoc v hodnotě 32,8 milionu korun. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.
  • 25. 1. 2024

    10 největších humanitárních krizí, které se v roce 2023 nedostaly na titulní stránky novin

    10 největších humanitárních krizí, které se v roce 2023 nedostaly na titulní stránky novin

    V roce 2023 bylo na internetu celosvětově publikováno 273 279 článků o novém filmu Barbie, ale pouze 1 049 článků o humanitární krizi v Angole. Přitom sucho, záplavy a hlad postihly v této jihoafrické zemi více než sedm milionů lidí.

    Angola je opět na prvním místě mezi deseti zapomenutými humanitárními krizemi, kterým se v loňském roce dostalo nejméně mediální pozornosti. Již poosmé zveřejňujeme zprávu „Breaking the Silence“ (Prolomení mlčení), abychom na tyto zapomenuté krize upozornili.

    „Globální humanitární potřeby nebyly nikdy větší než v roce 2023. To se odrazilo i ve zpravodajství mezinárodních médií, když zemětřesení v Sýrii a Turecku, válka na Ukrajině a eskalující konflikt na Blízkém východě dominovaly titulkům novin. Mnoho krizí v Africe existuje již dlouhou dobu, což ztěžuje zvýšené povědomí, zatímco mezinárodní zpravodajství je stále dražší,“ uvedla Andrea Barschdorf Hager, výkonná ředitelka CARE Rakousko.

    Podle Světové zdravotnické organizace bude v roce 2024 potřebovat humanitární pomoc celkem 74,1 milionu lidí ve východní a jižní Africe, přičemž krize v Súdánu se na tomto počtu podílí téměř 40 %. V západní a střední Africe potřebuje pomoc 65,1 milionu lidí. Na Blízkém východě a v severní Africe potřebuje pomoc 53,8 milionu lidí. Jen v důsledku syrské krize potřebuje pomoc 32,5 milionu lidí v Sýrii i v sousedních zemích.

    Konflikty a klimatická krize zvyšují hlad v Africe

    Všech deset opomíjených krizí se nachází v Africe. V Zambii, která je na druhém místě seznamu, trpí hladem 1,35 milionu lidí. Zambie je obzvláště silně zasažena důsledky klimatických změn. Zatímco o novém iPhonu 15 vyšlo více než čtvrt milionu článků, o krizi v Zambii bylo v roce 2023 na internetu jen 1 371 článků.   

    Burundi, třetí na seznamu, také pravidelně zažívá katastrofy související s klimatem, například záplavy. V jejich důsledku bylo vysídleno téměř 70 000 lidí. Velkým problémem v Burundi je podvýživa, zejména u dětí.

    „Podle OSN bude v roce 2024 potřebovat humanitární pomoc přibližně 300 milionů lidí na celém světě – téměř polovina z nich v Africe. Nesmíme zapomínat, že hlad je téměř vždy způsoben člověkem. Hlavními faktory jsou válečné konflikty, ekonomické otřesy, extrémní počasí, chudoba a nerovnoprávnost. Abychom zachránili životy, potřebujeme humanitární pomoci věnovat intenzivnější pozornost a dostatek finančních prostředků. V loňském roce bylo na humanitární pomoc poskytnuto pouze 35 % potřebných finančních prostředků, což rozhodně nestačí,“ uvedla Deepmala Mahla, ředitelka pro celosvětovou humanitární pomoc CARE.

    10 humanitárních krizí, které se v roce 2023 nedostaly na titulní stránky novin:

     

    Angola – 7,3 milionu lidí s humanitárními potřebami

    Zambie – 1,35 milionu lidí má příliš málo jídla

    Burundi – 5,6 milionu dětí trpí chronickou podvýživou

    Senegal – 1,4 milionu lidí je postižených nedostatkem jídla

    Mauritánie – každý čtvrtý člověk žije v chudobě

    Středoafrická republika – zažívá šestou nejvyšší dětskou úmrtnost na světě

    Kamerun – každý šestý člověk potřebuje humanitární pomoc

    Burkina Faso – 8,8 milionu lidí žije pod hranicí chudoby

    Uganda –  třetina matek umírá po porodu

    Zimbabwe – Téměř 8 milionů lidí zažívá extrémní chudobu

    Metodika:
    Mezinárodní služba pro monitorování médií Meltwater již poosmé v řadě prozkoumala pět milionů online článků v arabštině, němčině, angličtině, francouzštině a španělštině pro CARE v období od 1. ledna do 30. září 2023. Ze seznamu 48 humanitárních krizí, které zasáhly více než milion lidí, bylo určeno deset krizí s nejnižší mediální prezentací.

    CARE Česká republika dlouhodobě pomáhá lidem zasaženým extrémním počasím v Zambii. Přidáte se k nám i Vy? 

    https://care.cz/pomoczambii/

  • Luděk Janouch
    2 000 Kč
  • Zadek
    300 Kč
  • Tomáš Kabourek
    1 500 Kč
  • Kristýna
    100 Kč
  • Irenka
    50 Kč
  • Přemysl Moník
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

CARE Česká republika z.s.

www.care.cz

CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací zaměřených na odstraňování chudoby. Po celém světě zachraňuje životy a upevňuje sociální spravedlnost. Soustředí se přitom na ženy a dívky, protože chudobu nelze překonat, dokud nebudou mít všichni lidé stejná práva a příležitosti.

CARE se zaměřuje na okamžitou pomoc při přírodních katastrofách. Je zastoupena ve více než 100 zemích světa a většinou přímo na místě, kde ke katastrofě dochází. Zasaženým komunitám poskytuje základní lékařskou péči, pitnou vodu, potraviny, hygienické balíčky, deky, stany, buduje přístup k vodě, sanitaci, přístřešky ad. CARE zůstává na místě, i když o krizi již média neinformují, a pomáhá obnovit tamní infrastrukturu. Zároveň CARE bojuje proti hladu a společenským nerovnostem, podporuje vzdělání a rozšiřuje ekonomické příležitosti pro ženy a dívky. Komunity zasažené klimatickou změnou podporuje v efektivním pěstování odolných plodin a chování dobytka, posiluje přípravu a včasné opatření, které snižují následky

CARE byla založena v roce 1945 na pomoc válkou zničené Evropě. V letech 1946-1950 poskytla poválečnému Československu pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dnes je mezinárodní konfederací a CARE Česká republika je její hrdou součástí.

I díky laskavé podpoře českých dárců podpořila CARE v roce 2023 více než 167 milionům lidí po celém světě.

Více informací o činnosti CARE, o využití finančních darů můžete najít na www.care.cz

Sledujte nás také na facebooku –https://www.facebook.com/care.cz

Instagramu: https://www.instagram.com/care_cz/

YouTubu: https://www.youtube.com/@careceskarepublika5060

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat