Benefiční hokejový zápas pro Štěpánka - Happy Cup 2019

 • Cílová částka 80 000
 • Vybráno 4 704
 • Přispělo 31 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Rozhodli jsme se, že pro malého Štěpánka, který je po herpetické encefalitidě upoutaný na lůžko a potřebuje náročné rehabilitace, uspořádáme benefiční exhibiční hokejové utkání. Aby to bylo ještě zajímavější, získali jsme na svou stranu legendy jako je Jan Gusta Havel, Marian Jelínek v pozici trenérů a napříkald Martin Ružička, Martin Kodada, Martin Maškarinec a mnoho dalších legend na hráčské lavici.

Celou akci zašťiťuje Nadace Život Dětem, která nám pro akci poskytla svůj transparentní účet! Moc děkujeme.

Přečtete si vyprávění Maminky Štěpánka:

Tříletý Štěpánek byl první půlrok svého života spokojeným a zdravým klukem, který nám hezky rostl. Pak ale onemocněl těžkou herpetickou encefalitidou, která patří mezi nejzávažnější onemocnění mozku. Vyvolávají ji stejné viry, které stojí za vznikem oparů. Onemocnění začíná horečkou, bolestmi hlavy a nevolností. Postupně se přidávají psychické potíže, mohou následovat i poruchy vědomí a křeče. Úmrtnost lidí, které tato nemoc postila, je obrovská.

My jsme měli obrovské štěstí, že lékaři nemoc odhalili včas. Přesto s ní Štěpánek v nemocnici bojoval dlouhé dva měsíce. Nejprve to vypadalo, že ji zcela porazil, časem se ale ukázalo, že škody, které nemoc napáchala, jsou obrovské. Ze zdravého chlapečka se stal uzlíček s těžkým motorickým a mentálním postižením. Po ukončení léčby nám zůstal ležet, pravou část těla měl téměř ochrnutou. Nedokázal polykat, takže jsme ho krmili sondou rovnou do bříška. Dnes už je to sice lepší, částečně ho sondou ale stále krmíme.

Hned jsme se s ním také vrhli na pravidelné rehabilitování. Byla jsem odhodlaná ho rozhýbat. Dnes pravidelně docházíme do centra Arpida na fyzioterapie, kde Štěpánek cvičí podle Vojtovy metody a věnuje se ergoterapii. Díky tomu už umí držet hlavičku a sedět s oporou. Mentálně je ale ve třech letech na úrovni půlročního dítěte.

Lékaři nám nyní doporučili intenzivní cvičení na Neurorehabilitační klinice AXON, které by našeho Štěpánka mohlo motoricky posunout o krůček vpřed. Rehabilitace by mu pomohla k lepšímu držení hlavičky a posílení svalů trupu. Věříme, že do budoucna by se dokonce mohl postavit na vlastní nohy. Aby k tomu ale došlo, musí pravidelně absolvovat tyto speciální rehabilitace, které jsou však nesmírně nákladné.

Bohužel, pojišťovny nám v této věci nepomohou. Podle jejich měřítek se jedná o nadstandard, který si musíme zaplatit. Protože se ale jedná o částku dosahující téměř 80 000 korun, rozhodli jsme se požádat o pomoc s financováním rehabilitací vás. Sami takovou částku nejsme schopni uhradit.

 

 

 • Kryštof Straka
  50 Kč
 • Tomáš Molík
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

ŽIVOT DĚTEM


Naše o.s. Život dětem pomáhá dětským oddělením nemocnic, zařízením, která se starají o nemocné, handicapované a opuštěné děti a sociálně slabým rodinám, které pečují o postižené dítě.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat