Amelie pomáhá žít život s rakovinou

 

Amelie, z.s. pracuje aktivně na tom, aby odborná, psychosociální pomoc byla dostupná všem onkologicky nemocným i jejich blízkým v České republice. Proto pomáhá přímo těm, kdo to potřebují a chtějí, v Centrech Amelie a také kultivuje prostředí, které pomáhá přijetí efektivní pomoci.

Amelie je nezisková organizace, která staví na zkušenostech i odbornosti. Pracuje metodicky s informacemi i dovednostmi a v praxi pak nabízí služby dle potřeb onkologicky nemocných a jejich blízkých. Zároveň vzdělává a informuje tak, aby se psychosociální povědomí šířilo a jak nemocní a jejich blízcí, tak systémy mohly využít výhod komplexní péče.

Centra Amelie nabízejí bezplatné sociální, psychologické a psychoterapeutické, ale i i další návazné služby. Součástí jsou i aktivity zaměřené na sdílení, fyzické a psychické posílení a také zpracování prožitého. Centra Amelie jsou v Praze, Olomouci, Liberci a Rakovníku, část služeb je nabízena i online.

Dobrovolnický program bezplatně nabízí v nemocnicích na onkologických odděleních, lůžkách či v ambulanci společnost vyškoleného laika - dobrovolníka. Ti dávají svůj čas pro popovídání, sdílení, procházku, čtení, podání drobného občerstvení či realizaci výtvarní, hudební i jiné dílny. Dobrovolníci docházejí do nemocnic v Praze, Olomouci, Na Pleši a Hradci Králové.

Informovanost v sobě zahrnuje vzdělávání, bezplatné publikace Amelie (tištěné i  elektronické), sledování a publikace novinek ze zdravotně sociálního prostředí apod. Na informovanost navazuje zastupování zájmů, které ve prospěch onkologicky nemocných i jejich blízkých Amelie dělá. Proto spolupracuje s pacientskými i odbornými organizacemi a společnostmi a také zastřešujícími organizacemi. Podněcuje změny, připomínkuje zákony a vyhlášky, ale i metodické pokyny.

Amelie pomáhá žít život s rakovinou. 

 

 

 • 13. 3. 2021

  Tulipánový měsíc vybízí k podpoře

  Psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým je v době pandemie ještě důležitější, Amelie ve své práci pokračuje!

  Pandemie Covid 19 zhoršuje situaci onkologicky nemocných i jejich blízkých. Ocitají se sami ještě více než dříve a dostupnost podpory se snížila. Tulipánový měsíc vybízí k podpoře a pokračování psychosociální pomoci.

  Psychologové a psychoterapeuté přešli v naprosté většině do online, ale pokud je to třeba, jsou k dispozici i pro setkání. Sociální pracovníci zase řeší mnohem těžší situace, do kterých se nemocní dostávají. Ale i život potřebuje pokračovat dál a tak se nabízí mnoho online aktivit, přednášek a workshopů. Můžete tak zažít muzikoterapii, přijít na přednášku nebo si zacvičit.

  Dobrovolníci se chystají na návrat do nemocnic, zatím podporují alespoň andálku - telefonují, posílají vzkazy, pozdravy a drobné aktivity - omalovánky, křížovky nebo origami.

  Amelie dál pokračuje ve své činnosti ve prospěch onkologicky nemocných a jejich blízkých.

 • Petra L.
  200 Kč
 • Petra L.
  200 Kč
 • Ladislav Hatyina
  500 Kč
 • Petra L.
  200 Kč
 • Emilly
  500 Kč
 • Hard Breaking Dolls
  2 250 Kč
 • Pavla Perlíková
  300 Kč
 • Míša
 • Ondra Zíma
  5 000 Kč
 • Klára Jokešová
  1 000 Kč
 • Volha
  100 Kč
 • Jiří Kozák
 • Olga Hlavnickova
  100 Kč
 • Olga Hlavnickova
  100 Kč
 • Olga Hlavnickova
  100 Kč
 • Matyáš Cettl
  100 Kč
 • Matyáš Cettl
  100 Kč
 • Lukáš Kruml
 • Lukáš Maštera
  500 Kč
 • Barbora Louková
  1 000 Kč
18.8.2021, 17:50

Amelie nesložila ruce do klína ani v koroně. Přešli jsme do onlinu, sdíleli videa, dělali přednášky a konzultace přes počítač. V létě jsme se vrátili do normálního fungování a naplánovali nové aktivity, které budou od září v nabídce Center. Dobrovolníci chodí už zase do nemocnic a připravují se pro nové zájemce školení. Teď jde také do konečného schvalování změna zákona, kterým se umožní onkologicky nemocným čerpat ve větší míře dlouhodobé ošetřovné. Na tom jsme odvedli kus práce a tak bychom rádi už věděli, že to bude dobré. My pokračujeme dál. Jestli nás podporujete, neděláte to nadarmo!

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Amelie z.s.


Amelie z.s. vznikla v roce 2006 a od té doby vytváří řadu aktivit a projektů, které všechny sledují jediný bod - pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým. Centra Amelie jsou v Liberci, Olomouci, Praze a Rakovníku a nabízejí bezplatnou a profesionální pomoc - krizovou intervenci, konzultace s odborníky na psychosociální aspekty onkologického onemocnění, odborné sociální poradenství, terapeutické skupinové aktivity a další. Linka Amelie nabízí telefonické a e-mailové konzultace s odborníky. Nedílnou součástí psychosociální pomoci je také činnost dobrovolníků u dospělých onkologicky nemocných. Akreditovaný dobrovolnický program Amelie působí v nemocnicích Na Pleši, v Olomouci a Praze a také v Centrech Amelie. Amelie z.s. vzdělává, pořádá konference a mnoho menších projektů, které zlepšují prostředí okolo rakoviny a psychosociální odbornosti.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

229369762/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat