Adventní koncerty České televize

 

Sbírka pro ještě hezčí advent

Adventní koncerty jsou často jedinou příležitostí, jak mohou ke své činnosti přitáhnout celospolečenskou pozornost i menší, ale v oblasti svého působení zcela nenahraditelné organizace. Tento rok byly pro sbírku vybrány skvělé projekty: plzeňské Sdružení občanů Exodus, Naděje Zlín, pražský Kaleidoskop, a Jdeme autistům naproti sídlící v Olomouci.

 

Každé z organizací bude věnován jeden z nadcházejících Adventních koncertů. A následně se mezi ně rovným dílem rozdělí celková částka, kterou dárci na sbírku přispějí.

Pokud se k dárcům připojíte, slibujeme Vám, že prožijete ještě hezčí advent.

Děkujeme.

 • 3. 12. 2019

  NADĚJE PRO NADĚJI Zlín

  NADĚJE PRO NADĚJI Zlín

  DRUHÝ ADVENTNÍ KONCERT bude věnován zlínské pobočce organizace NADĚJE, která poskytuje služby seniorům, lidem s Alzheimerovou nemocí a lidem s mentálním postižením. Cílem projektu je dát šanci lidem s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám žít spolu v domácím prostředí prostřednictvím denního stacionáře.

  PENÍZE POUŽIJÍ na rozšíření služby denního stacionáře pro lidi s demencí, díky které budou moci uspokojit zvyšující se poptávku. Dále na zajištění bezpečné přepravy klientů do stacionáře a zpět a šíření osvěty o nemoci. Populace v Česku stárne. Alzheimerovou chorobou u nás trpí přes 150 tisíc lidí. Na stránkách Naděje Zlín je mj. příběh paní Niny, která říká: "Nevím už, kde a kdy to bylo, kdo tam s námi byl a jak to tam vypadalo. Ale dobře vím, že jsem tam byla šťastná". Komentář dodává: Při Alzheimerově nemoci člověk postupně ztrácí paměť, orientaci, schopnost úsudku a rozlišování i řeč. Co ale zůstává nejdéle, jsou EMOCE. Doufám, že každá zmínka a podpora místa, kde pomáhají lidem prožít důstojné stáří, osloví další lidi, kteří budou chtít také pomoci. Stáří nás čeká všechny.“ Říká PATRONKA organizace JOLKA KRÁSNÁ.

  KDE Loreta KDY V neděli 8. 12. od 17:30. KDO V přímém přenosu vystoupí například Lenka Filipová a Pavel Šporcl. Celým koncertem Vás provedou Ester Janečková a  Jan Potměšil.

 • 25. 11. 2019

  PRVNÍ KONCERT PRO SDRUŽENÍ OBČANŮ EXODUS

  PRVNÍ KONCERT PRO SDRUŽENÍ OBČANŮ EXODUS

  PRVNÍ ADVENTNÍ KONCERT bude věnován neziskové organizaci Sdružení občanů EXODUS, která provozuje chráněné dílny a sociální služby pro osoby se zdravotním postižením, aby mohly pracovat, rozvíjet se a svobodně žít spolu s ostatními život člověka. Napomáhají tomu, aby lidé s postižením nebyli vyčleňováni z naší společnosti, nýbrž mohli žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí. Prostřednictvím sociálních služeb (denní, odlehčovací, sociální rehabilitace a sociálně terapeutické dílny) poskytují lidem s postižením potřebnou podporu k získávání, rozvoji a využívání jejich schopností a dovedností v běžném prostředí, aby jejich život byl co nejvíce podobný životu jejich vrstevníků.

  PENÍZE POUŽIJÍ na modernizaci budovy, ve které služby provozují. Dále k nákupu vozidla s plošinou, kterým sváží klienty. Z důvodu zachování provozu sociálních služeb, které jen v roce 2018 využilo 196 lidí, je zapotřebí obě věci renovovat. JIŘÍ VÁCLAVEK, patron organizace, říká: Rád jsem u věcí, které mají smysl. A nezištná podpora druhých lidí je bezesporu tím, co má smysl obrovský. Proto jsem s radostí přijal nabídku stát se patronem jednoho z adventních koncertů – konkrétně toho, jehož výtěžek pomůže Sdružení občanů Exodus v Plzni s rekonstrukcí budovy, ve které sídlí chráněná dílna a odlehčovací služba, které sdružení provozuje.  

  KDE Břevnovský klášter KDY V neděli 1. 12. od 17:30 na ČT1. KDO V přímém přenosu vystoupí například Hana Zagorová, Dagmar Pecková či Gentlemen singers. Celým koncertem Vás provedou Ester Janečková a  Jan Potměšil.

   

 • Andrea, František a Tobík, Tišnov
  300 Kč
 • Šmejkalovi
  200 Kč
 • Hvožďany okr. Příbram
  8 222 Kč
 • Radmila Lukášová
  1 000 Kč
 • Rodina Tichova z Dalov
 • Viera
  2 000 Kč
 • Martin a Kata, Brno
  500 Kč
 • marie+vojtech barti
  1 000 Kč
 • Rodina Planetová
  300 Kč
 • Věra Klenková, Hrušky
  1 000 Kč
 • Brožovi, Jilešovice
  500 Kč
 • Štampachovi z Plzně
  100 Kč
 • Némethovi, P9 Běchovice
  1 000 Kč
 • Rodina Glosova z Brna
  555 Kč
 • Dáša - Rybniště
  250 Kč
 • Šmejkalovi
  500 Kč
 • Jitka a Vašek Vodňany
  500 Kč
 • Tomáš Richter, Hnátnice
  10 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Česká televize

https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/ct-podporuje/ct-podporuje-charitu/

Čtyři koncerty, čtyři tváře, čtyři organizace.

Blíží se čas Vánoc a s ním i neodmyslitelně přípravy adventních koncertů České televize. Ta pomáhá již 29 let realizovat projekty neziskových organizací ve všech regionech České republiky. Jedná se tak o nejstarší charitativní sbírku České televize, která i letos z více jak 100 došlých žádostí vybrala čtyři, mezi které bude celkový výtěžek sbírky rozdělen.

Jiří Václavek, Jolka Krásná, Marek Wollner nebo Martina Hynková Vrbová. Zpravodajci a moderátoři, kteří se pro letošní rok zhostili role patronů vybraných organizací, kterým bude věnován vždy jeden ze čtyř koncertů. 

Letošní souboj o účast v Adventních koncertech vyhrála plzeňská organizace Sdružení občanů EXODUS, Naděje Zlín, terapeutické centrum Kaleidoskop a olomoucká organizace Jdeme autistům naproti.

Samozřejmě i letošní sváteční atmosféru adventních koncertů umocní nádherné prostory Břevnovského kláštera, pražské Lorety, baziliky Petra a Pavla na Vyšehradě a karlínského kostela Cyrila a Metoděje. Kromě pestré nabídky interpretů, nebudou chybět ani Ester Janečková a Honza Potměšil, kteří Vás každým koncertem osobně provedou.

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

692 692 692/0800

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat