11. LÍPA SVOBODY a LÍPA REPUBLIKY (Mokrá-Horákov, Jihomoravský kraj)

 • Cílová částka 60 000
 • Vybráno 15 200
 • Přispěli 2 dárci
 • Zbývá Již ukončeno

 

 1. Lípa Svobody, strom je situován do vidličky mezi dvěma komunikacemi v obci Mokrá-Horákov, v části Mokrá. Lípa slouží i k vánočnímu osvětlení a poblíž je umístěna lavička pro občany. Dle posudku je lípa dlouhodobě neperspektivní, ale je natolik velkou kulturní hodnotou, že stojí za to, pokusit se ji zachovat pro další generace. Na lípě je potřeba přeinstalovat vazbu, realizovat stabilizační opatření ve formě obvodového redukčního řezu cca o 1/3 délky koruny. Dále je aktuálně vypracována nabídka na ošetření kořenového prostoru s aplikací kombinovaného mykorhizního přípravku (mykorhiza + hnojivo + hydrogel). Následně vybudování drážek, které budou zachycovat vláhu u stromu. Náklady na vše cca do 35 tis.
 2. Lípa Republiky, strom s umístěnou zelenou turistickou značkou, se nachází ve svahu nad komunikací v obci Mokrá-Horákov, v části Horákov. Dle odborného posudku je doporučen celkový zdravotní řez a vzhledem k asymetrické koruně a výskytu dutin na kosterních větvích provedení lokální obvodové redukce části koruny směřující ke svahu a odlehčení spodních kosterních větví za účelem symetrizace koruny. Rovněž jako u stromu v Mokré je vypracována nabídka na ošetření kořenového prostoru s aplikací kombinovaného mykorhizního přípravku (mykorhiza + hnojivo + hydrogel). Náklady na vše cca do 25 tis.
 • Mimořádný dar
  15 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Partnerství

www.nadacepartnerstvi.cz

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Každoročně vyhlašuje oblíbenou celostátní anketu Strom roku, založila tradici Festivalu otevřených sklepů, v Brně postavila vzdělávací centrum Otevřená zahrada určené pro environmentální vzdělávání žáků škol, dospělých i studentů univerzit.

Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku tvoří asociaci Environmental Partnership Association, zaměřenou na podporu aktivit směřujících k ochraně životního prostředí, místních komunit a společnosti.

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 2.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 3.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat