Lékaři bez hranic - Médecins Sans Frontieres in Czech Republic, o.p.s.

Médicins Sans Frontières/Lékaři bez hranic 

Poskytujeme zdravotnickou a humanitární pomoc v konfliktních oblastech, po přírodních katastrofách a při epidemiích ve více než 70 zemích světa. Financují nás především soukromí dárci, nikoliv státy a mezinárodní instituce.

Přes 50 let poskytujeme zdravotnickou a humanitární pomoc těm nejzranitelnějším: lidem zasaženým válkou, přírodními katastrofami nebo epidemiemi. Každoročně léčíme, očkujeme či operujeme miliony lidí po celém světě. Zároveň přinášíme jejich životní příběhy a upozorňujeme na krize, jejichž důsledky zmírňujeme. Působíme ve více než 70 zemích světa.

Páteří naší organizace jsou místní lidé, kteří tvoří většinu našich spolupracovníků na misi. Díky nim je pomoc udržitelná i po našem odchodu. V roce 2021 na našich misích pracovali místní lidé na 37 763 pozicích a mezinárodní kolegové na 3 409 pozicích, což představovalo 83 %, respektive 8 % ze všech našich zaměstnanců. Zbývajících 9 % tvořili kolegové v pobočkách a operačních centrech.

Za svou činnost jsme v roce 1999 získali Nobelovu cenu za mír. Finanční prostředky získané díky tomuto ocenění jsme použili na boj proti opomíjeným nemocem. 

Pomáháme:

- uprostřed konfliktů a válek

- po přírodních katastrofách

- při šíření nemocí a epidemiích

- uprchlíkům a vysídleným

- při opomíjených zdravotních krizích

- lidem s psychickými potížemi

- obětem sexuálního násilí

- maminkám a rodičkám

- zpřístupnit potřebné léky

 

Nestranně
Pomáháme těm, kteří nás potřebují, bez ohledu na jejich původ, náboženské vyznání či politické preference.
Nezávisle
Téměř 100 % našich příjmů pochází od soukromých dárců. Díky nim naši práci a rozhodování neovlivňují zájmy vládních či mezinárodních institucí.
Neutrálně
Během konfliktů nestraníme žádné z válčících stran. Se všemi zúčastněnými vyjednáváme o naší pomoci, abychom mohli ošetřovat a léčit raněné či nemocné, ať už jsou na jakékoliv straně bojové linie.

Česká pobočka Lékařů bez hranic

Kancelář Lékařů bez hranic v České republice vznikla v roce 2006. Informuje veřejnost o situaci v krizových oblastech a zajišťuje finance i spolupracovníky pro zdravotnické a humanitární projekty v zahraničí. Právní formou jde o obecně prospěšnou společnost.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat