TO DÁÁÁŠ!

104.7%
 • Cílová částka 300 000
 • Vybráno 314 204
 • Přispělo 250 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

V České republice ochrne každý rok po úraze nebo jiném poranění míchy 170 lidí, a musí se trvale pohybovat na vozíku. Návrat do života je pro ně obrovskou výzvou. Postavit se v tomto zásadním životním okamžiku osudu a zvládnout život s hendikepem jim pomáhá projekt Startovací a podporované bydlení. Smyslem kampaně To dáááš je zajistit roční provoz bytů a souvisejících služeb částkou 600 000 Kč. Cílem je vybrat 300 000 Kč. Generální partner, skupina ČSOB, každou vybranou korunu až do výše 300 tisíc zdvojnásobí.

Pomozte vozíčkářů překonáním své vlastní výzvy poprat se s tou jejich -  vrátit se po úraze samostatně do života.

Ultramaratonec René Kujan na jejich podporu poběží 360 km jen s tím, co pobere s sebou nebo si k jídlu a pití uloví po cestě. 

Jak na to
Vyberte si osobní výzvu, kterou se pokusíte splnit. Úspěch oslavte nebo neúspěch zahojte tím, že přispějete libovolnou částkou na projekt Startovací a podporované bydlení.

Vaše výzva může být úplně jakákoli, můžete začít běhat, nebo týden nejíst sladké. Můžete udělat něco, co dlouho odkládáte, třeba vymalovat nebo uklidit. Nápadům se meze nekladou.

Řekněte o své výzvě přátelům a blízkým, mohou vám držet palce, připojit se nebo si zvolit vlastní výzvu. Můžete se s přáteli trumfovat, kdo se překoná víc, nebo si vymyslete výzvu společnou.

Podpora Startovacího a podporovaného bydlení je samozřejmě možná i bez plnění výzvy.

Výzva Reného Kujana
Projekt vyvrcholí výzvou Reného Kujana, který se od 9. do 16. září vydá na svou běžeckou pouť.  „Poběžím trasu dlouhou 350 km od pramene Vltavy k prameni Labe. Osmidenní cestu zdolám jen s vybavením, které poberu s sebou. Jíst a pít mohu jen to, co si po cestě najdu nebo ulovím,“ vysvětluje Kujan. Pokud běh dokončí, bude zapsán do České knihy rekordů.

 „Na šumavské Kvildě chystáme u příležitosti Reného startu 9. 9. od 10,30 do 13,30 hodin program pro rodiny. Děti i dospělí se také mohou k Renému připojit a absolvovat s ním dvoukilometrový běh na Jezerní slať nebo trasu dlouhou 4 km na Horskou Kvildu, kde budou pro běžce připraveny odměny,“ zve na setkání Jitka Švejcarová, specialistka společenské odpovědnosti z ČSOB, která celý projekt zaštítila.

Startovací a podporované bydlení
Česká asociace paraplegiků- CZEPA provozuje 5 startovacích bytů. Jsou určeny pro vozíčkáře, kteří jsou krátce po úraze, ještě nemají vyřešené vlastní bydlení, ale chtějí žít od začátku aktivně a samostatně. Zázemí v dalším podporovaném bytě nachází vozíčkáři s postižením i horních končetin, kteří se v něm učí žít samostatně bez závislosti na svých blízkých a zařízeních nemocničního tipu.

„Vozíčkáři
se shodují, že nejtěžší je období po návratu z nemocnice. Navíc možnost být od začátku co nejsamostatnější je zásadní pro to, jak se s postižením vyrovnají. Startovací a podporované bydlení pomáhá v klíčovém okamžiku, kdy se vozíčkáři musí přizpůsobit zcela nové životní situaci,“ popisuje projekt, na jehož podporu je výtěžek určen, Alena Jančíková, ředitelka CZEPA a dodává: „Během pobytu s vozíčkáři systematicky pracují odborníci, sociální pracovnice a spinální specialistka. Pomáhají jim připravit si vše na návrat do domácího prostředí, podporují je při návratu k aktivnímu životu, ke studiu nebo do zaměstnání. Vybrané finanční prostředky použijeme právě na tyto odborné služby a na dovybavení a správu bytů.“

Pokud máte jakékoli otázky, nebojte se zeptat.

Kontakt:
Petra Černá
Česká asociace paraplegiků - CZEPA
mobil: +420 776 680 444
e-mail: cerna@czepa.cz

 

Spoty ke kampani To dáááš:
Director: Robert Sklenář

D.O.P: Ondřej Kos 

Music:  
"Lose Your Soul" performed by Dead Man's Bobes
From the album "Dead Man's Bones © 2009
ISCR: USEP40921010
The Copyright in this recording is owned by Anti, Inc. and licensed by arrangment with Epitaph Europe BV.

Ispress, s.r.o.

 

 

 • Jyr Ká
  422 Kč
 • Tomáš Zahálka
  300 Kč
 • Petr Jedelský
  666 Kč
 • Tomáš Zahálka
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Česká asoc.paraplegiků - CZEPA

www.czepa.cz

Pomáháme vozíčkářům po poranění mích “postavit se na vlastní nohy”.

Hájíme zájmy vozíčkářů po poranění míchy, usilujeme o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a pro integraci do většinové společnosti.

S tímto cílem realizuje řadu projektů:
Informační a poradenský program pro vozíčkáře; Sociálně právní poradenství, poradenství v oblasti kompenzačních a zdravotních pomůcek, bezbariérových úprav, lékařské a rehabilitační péče, prevence zdravotních komplikací, intervence na podporu práv vozíčkářů.

Tréninkové zaměstnávání pro vozíčkáře - charitativní obchod Hvězdný bazar;
Pracovní místa prodejců v obchodě jsou určena mladým vozíčkářům, kteří kvůli úrazu nedokončili vzdělání, nemohli získat pracovní zkušenosti nebo nemohou vykonávat svou původní profesi.

Startovací bydlení; 5 startovacích bytů je určeno pro vozíčkáře, kteří jsou krátce po úraze, ještě nemají vyřešené vlastní bydlení, ale chtějí žít od začátku aktivně a samostatně.

Podporované bydlení pro tetraplegiky; Vozíčkáři s postižením horních končetin se v bytě učí žít samostatně bez závislosti na rodinných příslušnících a zařízeních nemocničního tipu.

Vozejkov.cz; Komunitní portál pro vozíčkáře, kde naleznou pomoc, rady, zkušenosti dalších vozíčkářů a odborníků, inspiraci, názory, pozvánky, nabídky, tipy.  Aktivní účastí mohou vozíčkáři ovlivnit obsah portálu tak, aby byl pro ně co nejužitečnější.

VozejkMap; Mobilní aplikace pro chytré telefony a webové rozhraní nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí. Umožní vozíčkářům naplánovat si cestu tak, aby se nedostali do potíží a mohli cestovat samostatně. Pomůže najít například nejbližší bezbariérovou kavárnu či WC. Data zadávají a ověřují samotní vozíčkáři.

Banal Fatal- banální situace, fatální následky; Preventivní kampaň proti úrazům páteře. Kampaň zahrnuje televizní spoty a interaktivní semináře pro děti, mládež, učitele a pedagogy volnočasových aktivit.

Osvětové kampaně; „Umíme stát na vlastních nohou“, „NeOdhalení“ –putovní výstavy velkoplošných fotografií vozíčkářů zaměřené na přiblížení života vozíčkářů lidem bez hendikepu.

Půjčování kompenzačních pomůcek a automobilů s ručním řízením.
 
Edukační program pro odbornou veřejnost.

Spolupráce s lékaři a legislativci na zkvalitnění sociální a zdravotní péče.

Pro vozíčkáře systematicky vytváříme pracovní místa. Na vozíku je 9 z 15 zaměstnanců CZEPA.

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat