Vybudování terapeutických pracovišť pro duševně handicapované v Nadaci BONA

 

Sbírka Mezi ploty - pomozte duševně nemocným v návratu do běžného života!

Festival Mezi ploty Vám 20 let přináší zábavu a zážitek SVĚTA BEZ BARIÉR.
Proto si Vás teď, po dvacetiletých zkušenostech a kontaktu s Psychiatrickou léčebnou Bohnice, dovolujeme poprosit:

POMOZTE VYTVOŘIT LIDEM S PSYCHICKÝM HANDICAPEM PROSTŘEDÍ, PRACOVIŠTĚ, KDE UPLATNÍ SVOJE SCHOPNOSTI KREATIVITY, ZÍSKAJÍ ODBORNOST A MOŽNOST NÁSLEDNĚ SE UPLATNIT NA PRACOVNÍM TRHU VĚTŠINOVÉ SPOLEČNOSTI.

Ukažme, že mezi námi vládne lidskost, komunikace, tolerance a ochota pomáhat těm, kdo pomoc potřebují. V České republice žijí statisíce lidí trpících úzkostí, depresí, závislostí nebo jinou nemocí lidské duše. Jen se dobře podívejte a uvidíte je ve svém okolí. Máme skvělé obětavé odborníky, kteří dokáží pomáhat a zmírňovat utrpení. Ale psychiatrie je u nás pořád popelkou. Nedostatek financí vede k omezování služeb a zhoršování tolik potřebné péče.

Proto pomozte psychicky handicapovaným spoluobčanům, podpořte VEŘEJNOU SBÍRKU A DMS MEZIPLOTY i zdravou duši české společnosti.

VYBUDUJME SPOLEČNĚ POČÍTAČOVÉ PRACOVIŠTĚ A DEJME VŠEM STEJNOU ŠANCI!

Počítačové pracoviště bude vybavené počítači s nainstalovanými programy GRAFIKA. Osvojením si počítačové grafiky mohou tito klienti využít svých schopností kreativity, invence a fantazie a získat novou odbornost a dostat příležitost pro pracovní uplatnění ve většinové společnosti.

Pracoviště bude majetkem Nadace BONA při Psychiatrické nemocnici Bohnice. Pracoviště bude provozovat Nadace BONA v rámci rozvoje komunitní péče jako specializovaný terapeutický program.

Nadace Bona již více než 20 let pomáhá svou činností k resocializaci a destigmatizaci duševně nemocných. Je nositelem známky kvality udělované Fórem dárců. Jejím vlastním projektem psychosociální sítě již prošlo více než 2 tisíce klientů, pro které zajišťuje chráněné a podporované bydlení. S podporou EU se Nadaci Bona podařilo realizovat „Rodinný dům chráněného bydlení". Díky jejím aktivitám dokáže zajistit pracovní místa pro desítky klientů ročně.

Nadace Bona je plně připravena k odpovědnému vedení projektu specializovaného počítačového pracoviště pro duševně handicapované, čímž se hlásí k dalšímu rozvoji vlastního projektu Psychosociální sítě.

 

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Sdružení pro bezbariérovou kulturu NedomYsleno, z.s.


Cílem sdružení NedomYsleno je odstraňovat bariéry mezi lidmi s duševním onemocněním nebo zdravotním postižením a lidmi takzvaně zdravými.
Tohoto cíle dosahuje pořádáním kulturních akcí, jako jsou různé výstavy či taneční pro nevidomé. Výjimečným úspěchem sdružení je však především to, že se mu podařilo uspořádat již více než 20 ročníků populárního hudebně-divadelního festivalu Mezi ploty v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Tento projekt významně přispívá k odtabuizování psychiatrie a destigmatizaci duševně nemocných a nemocnici pomáhá také finančně. Kromě toho podporuje také integraci zdravotně postižených. Handicapovaní umělci totiž na festivalu vystupují na stejných pódiích a scénách jako špičkové profesionálové.
Důležitý je rovněž finanční přínos pro psychiatrickou nemocnici, které pravidelně věnujeme výtěžek ze vstupného. Tento aspekt bude v roce 2014 posílen díky veřejné sbírce na pomoc duševně nemocným.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

9393939369/0800

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat