Veřejná sbírka Tibet

 

Projekt si klade za cíl zlepšit podmínky vzdělávání mnichů v severoindických tibetských klášterních školách Diskit a Tikse, informovat občany České republiky o dění v Tibetu a tibetském exilu prostřednictvím webového portálu TIBINFO a vydáváním knih, podílet se na zachování tibetské kultury podporou překladu výukových videí Khan Academy do tibetštiny Tibeťanem Tenzinem Jigmem žijícím v ČR.

Kniha pro Ladak - podpora klášterní školy Diskit a Tikse v rámci Kniha pro Ladak od léta 2002. Prostředky z Veřejné sbírky Tibet jsou využity podle aktuálních potřeb na financování provozu klášterních škol Diskit a Tikse škol, jejich vybavení, pořizování školních pomůcek, ale i potřeb žáků (zdravotní péče, zdravotně vhodné ubytování aj.). Lungta získané prostředky rozděluje mezi školy podle jejich potřebnosti.

Informační činnost Lungty - Lungta poskytuje občanům ČR informace v elektronické a tištěné podobě od svého vzniku v r. 1997. V souladu s posláním založila Lungta webový portál TIBINFO www.tibinfo.cz - unikátní zdroj informací. Zájemcům poskytuje informace o aktuálním dění v Tibetu, tibetském exilu, tibetské kultuře, buddhismu, historii Tibetu. Spolek Lungta informuje o unikátní tibetské kultuře v tištěné podobě prostřednictvím vydávání knih. Připravuje vydání knihy „My Tibeťané".

Výuková videa Khan Academy v tibetštině - překlad výukových videí do tibetštiny je jedním ze způsobů zachování tibetské kultury. Otitulkování a dabing výukových videí např. z matematiky, fyziky, dějepisu, zeměpisu, chemie, biologie umožní dětem i dospělým v Tibetu i exilu zprostředkovat šíření tibetštiny jako vzdělávacího jazyka

 

0 Kč V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Spolek Lungta


Občanské sdružení Lungta je nevládní neziskové sdružení občanů, kteří se zajímají o Tibet, tibetskou kulturu nebo tibetský buddhismus. Základním cílem sdružení je získávat a zveřejňovat pravdivé informace o unikátní tibetské kultuře, tibetském buddhismu, situaci v Tibetu, tibetských exilových komunitách občanům České republiky.
Sdružení dlouhodobě poskytuje rozvojovou a humanitární pomoc Tibeťanům žijícím v severní Indii.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2000451898/2010

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat