SOS tlačítko pro pana Pavla (94 let)

100%
 • Cílová částka 9 990
 • Vybráno 9 990
 • Přispěli 2 dárci
 • Zbývá Již ukončeno

 

Pan Pavel je klientem Anděla Strážného od ledna 2015. Nyní potřebuje pomoci.

Je mu 94 let a žije sám v malé obci u Třince, kde bydlí v rodinném domě. Manželka mu zemřela před 15 lety, děti jim osud, bohužel, nedopřál. Stará se o něj praneteř, která mu zabezpečuje veškeré nákupy, dováží obědy, pere a žehlí prádlo, uklízí, ale i zajišťuje dovoz dřeva a jeho uložení do kůlny. Pan Pavel si sám zatápí a ohřívá jídlo, většinou ve společnosti svého pejska a kočičky, ke kterým má velmi silný vztah.
Je velice rád, že může zůstat ve svém domě, který s manželkou vybudovali, a to také díky službě tísňové péče, kterou mu Anděl Strážný poskytuje 24 hodin denně, 365 dní v roce.
Během několika let však postupně přišel o sluch a nyní slyší pouze velice hlasité zvuky z malé vzdálenosti. Naslouchadla bohužel nepomáhají.

Panu Pavlovi by velmi pomohlo zařízení NOVO, na které však on ani jeho praneteř nemají finance. Pořizovací cena tohoto zařízení pro tísňovou péči je 9 990 Kč.

Nyní jsme museli službu velice omezit, protože docházelo k planým výjezdům IZS i praneteře. Pan Pavel neslyšel hovor ze stávajícího zařízení, proto neodpověděl operátorce Anděla Strážného, která se tak mylně domnívala, že je pan Pavel v ohrožení zdraví či života. NOVO je zařízení, které má velice výkonný reproduktor a pan Pavel ho uslyší i z větší dálky.

Prosíme proto všechny hodné lidi a společnosti, zvažte vaše možnosti a přispějte panu Pavlovi jakoukoli finanční částkou na nákup zařízení NOVO, díky kterému by mohl znovu poznat pocit jistoty a bezpečí ve svém domově.

Všichni dárci si mohou uplatnit daňová zvýhodnění, proto vám na vyžádání rádi vystavíme potvrzení o přijetí daru, které následně předáte ve vaší mzdové účtárně nebo ho uplatníte v daňovém přiznání. Kontaktujte nás na projektpha1@andelstrazny.eu.

Děkujeme za pomoc i za sdílení!
Váš Anděl Strážný

V tuto chvíli přispěli pouze anonymní dárci.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Anděl Strážný, z.ú.

www.andelstrazny.eu
Anděl Strážný, z.ú. poskytuje komplexní služby v oblasti nepřetržité tísňové péče v rámci celé ČR určené především seniorům, zdravotně postiženým a dlouhodobě nemocným. Naším cílem je především zajistit našim klientům pomoc v krizových situacích (při pádu, zhoršení zdravotního stavu, napadení), přispět k jejich soběstačnosti, zachovat kvalitu jejich života v přirozeném sociálním prostředí a dopřát jim pocit jistoty a bezpečí. Princip služby - klient je vybaven monitorovacím zařízením, které je napojeno na nepřetržitý dispečink tísňové péče Anděla Strážného. Dispečink obsluhují vyškolení pracovníci v sociálních službách, kteří řeší problémy jednotlivých klientů v reálném čase dle aktuální situace a individuálního plánu tísňové péče. Ten s každým klientem při uzavření smlouvy sestaví sociální pracovnice Anděla Strážného.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

19-4959994349/0800

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat