Šlapeme do pedálů

 • Cílová částka 350 000
 • Vybráno 19 450
 • Přispělo 34 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Jsme nezisková organizace Revenium, pro kterou je důležité, aby si všichni lidé bez ohledu na viditelné či neviditelné postižení mohli plnit kariérní i životní sny. Věříme, že obrovský potenciál je v každém člověku a stačí podat pomocnou ruku, pootevřít dveře, aby se plně rozvinul.

Rozjíždíme výrobu vlastní produktové řady. Jde o designově promyšlené výrobky každodenní spotřeby, na jejichž vzhledu i obalech pracuje uznávaná česká designérská dvojice BOA Design.

Abychom mohli pořádně šlápnout do pedálů, potřebujeme vaši pomoc. Vše je nachystáno, ale potřebujeme startovací finanční injekci, abychom mohli již během léta první produkty nabídnout zájemcům. Také vy za vaše finanční dary samozřejmě produkty z kolekce Light House dostanete, stačí si vybrat.

Již letos umožní Revenium práci 40 zdravotně postiženým, do pěti let pak chceme naše aktivity rozšířit tak, abychom nabídli práci minimálně 400 lidem s postižením. Vy nám můžete pomoci, když přispějete na vznik naší unikátní designové kolekce produktů Light House, za kterou stojí z 90 % lidé se zdravotním postižením.

Na výrobě našich produků, balení a distribuci se budou podílet téměř výhradně lidé se zdravotním postižením. A to v Myjómi, družstvu invalidů, v 2P Servisu a přímo v Reveniu. Nejde jen o dělnické a pomocné profese. Lidé s handicapem se výrazně podílejí také na marketingu, obchodu, grafice, obsahu v našem časopisu Inspirante.cz, řízení projektů v Reveniu...

Rozhodli jsme se, že nebudeme spoléhat na dotace a granty, ale na naši činnost si chceme vydělat, Naším posláním je nacházet pracovní uplatnění pro lidi s handicapem, startovat jejich podnikání, podávat mladým lidem pomocnou ruku při volbě kariéry či první stáže, seniorům nabízet možnost, jak uplatnit své celoživotní know-how ve prospěch společnosti.

Děkujeme, že nám pomůžete a řeknete o nás také vašim známým!

Vaše Revenium

 

Odměny v podobě vína z kolekce Light House, obědu s Hankou Potměšilovou či prohlídku zámku obdržíte po skončení crowdfundingové kampaně.
Všechny další hmotné odměny z naší produktové řady za vaše dary budeme distribuovat nejpozději v říjnu 2018. O nic nepřijdete, jen je musíme nejprve vyrobit. Moc děkujeme.

 • 3. 7. 2018

  Myjómi: Kastle, šrouby, matice a služby plné nápadů

  Myjómi: Kastle, šrouby, matice a služby plné nápadů

  Jeden z největších moravských podniků, který se specializuje na zaměstnávání zdravotně postižených, expandoval během pouhých čtyř let. Přitom na počátku stál nápad, že lidé s handicapem mohou získat dobré zaměstnání například v automobilové myčce. Z toho také vznikl název Myjómi, hantecem myjó mi káru, tedy umyjí mi auto.

  „Myčkou aut to v Myjómi začalo, ale neskončilo, dnes máme v šesti městech montážní a šicí dílny s obratem třicet pět milionů korun ročně a na dvě stě padesát zaměstnanců s různým zaměřením. To kdyby mi někdo řekl před těmi čtyřmi lety, poslal bych ho nejspíš pod ledovou sprchu,“ směje se Petr Horký, jeden ze zakladatelů brněnského MYJÓMI družstva invalidů.

  → pokračování reportáže v magazínu Inspirante

 • 2. 7. 2018

  Trička a sklenky pro Revenium od BOA Design - Inspirante

  Trička a sklenky pro Revenium od BOA Design - Inspirante

  Vyhledávaní designéři Michaela Vrátníková a Petr Mikošek třináct let společně tvoří pod značkou BOA design. Pyšní se nespočtem produktů i ocenění, včetně prestižního Red Dot Design Award. Při výrobě se nebojí spolupracovat s chráněnými dílnami a navrhují i pro podporu neziskového sektoru. Na rozjezd Revenia vyladili speciální námořnickou Lighthouse kolekci – jedinečná trička a elegantní sklenky na víno!

  Nejen profesní, ale také životní partneři Míša Vrátníková a Petr Mikošek vystudovali na VŠUP odlišné obory, módní a produktový design. Každý tedy k zakázce přistupuje ze svého úhlu pohledu a spojuje je až podobné estetické cítění. „Rovnováha mezi funkcí, tvarem a proporcí a preciznost v detailu jsou proto základní principy, které prostupují celou naší tvorbou,“ upřesňuje Míša Vrátníková. A Petr Mikošek dodává: „Naším poznávacím znamením, je tedy, jak doufáme, funkce, jednoduchost a elegance.“

  → pokračování rozhovoru v magazínu Inspirante

 • 29. 6. 2018

  Dobrovolnické dny na Hluboši budou 14.7. a 11.8.

  Dobrovolnické dny na Hluboši budou 14.7. a 11.8.

  Ve dvou červnových dnech se konal na zámku Hluboš na Příbramsku, kde spolek Revenium pomáhá majitelům zámku se záměrem vytvoření sociálního podniku pro lidi se znevýhodněním, „velký úklid“. Další dobrovolníky zveme o prázdninách – 14.7. a 11.8.

  „Novinkou pro dojíždějící je, že se dá na Hluboši přespat ve vlastních stanech,“ dodává Hana Potměšilová s tím, že zázemí (koupelna, toalety, kuchyňka) jsou samozřejmě k dispozici.

  → více o dobrovolnických dnech v magazínu Inspirante

 • 28. 6. 2018

  Revenium šlape do pedálů

  Revenium šlape do pedálů

  Spolek Revenium má za sebou první půlrok. A byl to půlrok plný práce: máme za sebou hodiny poradenství a konzultací a úspěšně jsme rozjeli internetový magazín Inspirante. Nyní spouštíme crowdfundingovou kampaň. Ta by nám měla pomoci s vlastní kolekcí produktů, které navrhují přední designéři a stojí za nimi lidé s postižením.

  S Hanou Potměšilovou, předsedkyní představenstva spolku Revenium o podpoře lidí, Masarykově letním sídle a o tom, co se dá stihnout za půl roku... 

  → pokračování rozhovoru v magazínu Inspirante

 • Denisa Radová
  101 Kč
 • Milan
  500 Kč
 • MaPa
  505 Kč
 • Anonym z Nehvizd
 • Fandím Vám!
  75 Kč
 • Andy Hlubučková
 • Fandím Vám!
 • Maky ??
 • Raist
 • Sabri Elogeli
 • hracicka
 • MaPa
  120 Kč
 • Klára
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Revenium, z. s.

http://www.revenium.cz

Šlapeme do pedálů, aby každý bez ohledu na svůj viditelný či neviditelný handicap mohl pracovat na tom, v čem je nejlepší.

 

Jedním z našich projektů je internetový magazín Inspirante (www.inspirante.cz). Je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat