Rozvoj Historicko-řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk

 

Cílem projektu je vybudování Historicko-řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk v areálu stejnojmenného hradu, které bude zaměřené na vzdělávání široké veřejnosti (dětí i dospělých) v oblasti historie, tradičních řemesel, experimentální archeologie a environmentální výchovy.

Koncepce projektu zahrnuje vybudování středověkého řemeslného podhradí (celkem 7 řemeslných dílen a hospodářství s informačním systémem) pro účely prezentace života ve středověku široké veřejnosti, stálou expozici o vzniku, stavbě a funkcích středověkých hradů v hradních prostorách, zřízení informačního centra a celkovou rekonstrukci stávající budovy ubytovny s cílem vytvořit vybavené prostory pro pravidelné výukové programy a zlepšit ubytovací podmínky pro účastníky těchto programů. 

Finanční prostředky získané prostřednictvím sbírky budou použity zejména na vybudování venkovních řemeslných dílen středověkého charakteru evokujících řemeslné a hospodářské zázemí hradu, na rekonstrukci budovy ubytovny - opravu střechy, zateplení, vybudování vnitřních řemeslných dílen a vzdělávacích prostor v půdních prostorách, vybudování ČOV a dalších prvků technického zázemí a také na běžnou údržbu areálu a stávajících prvků centra.

 

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Danar z.s.


Danar z.s. se zabývá historicko řemeslně vzdělávacími aktivitami s cílem pozitivně ovlivnit zejména mladou generaci. V současné době nabízí mnoho originálních aktivit a programů s důrazem na vzdělávací charakter a odlišnost od konzumní zábavy. Získání dlouhodobého pronájmu hájovny Šelmberk spojené s pověřením provozování a údržby hradu Šelmberk bylo popudem k vytvoření ucelené koncepce rozvoje lokality jako Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk. V rámci této koncepce zde sdružení kromě postupné renovace areálu pořádá ekologické, historické řemeslné vzdělávací pobytové programy, kulturní akce pro veřejnost, mezinárodní setkání a soutěže mládeže.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2246918339/0800

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat