Pomozte Františkovi na cestě za prvními samostatnými krůčky

  • Cílová částka 143 000
  • Vybráno 66 700
  • Přispělo 44 dárců
  • Zbývá Již ukončeno

 

František se narodil již ve 27. týdnu těhotenství s porodní váhou 990 gramů jako těžce nezralý novorozenec. Jeho diagnóza je dětská mozková obrna. Rodina Františka se snaží sehnat finanční prostředky na koupi speciálních ortéz, které by ho výrazně posunuly v jeho vývoji.

Maminka Františka:

František se narodil v říjnu roku 2013 již ve 27. týdnu těhotenství s porodní váhou 990 gramů jako těžce nezralý novorozenec. Jeho malé tělíčko muselo čelit nejedné komplikaci, od problémů s dýcháním, přes infekce i krvácení do mozku. Kvůli těžké infekci, která napadla jeho tělíčko v důsledku operace, musel být udržovaný v umělém spánku a jeho stav byl velmi kritický. Uběhlo dlouhých a velmi náročných 106 dní na oddělení JIRP a neonatologie, než nás propustili z nemocnice domů. Ale tím to bohužel neskončilo. Františkův vývoj dále nepostupoval tak, jak by měl a začal se výrazně opožďovat. Nastal další kolotoč kontrol a vyšetření, na jehož konci byla diagnóza Dětská mozková obrna. Krvácení do části mozku způsobilo, že si František nese do života následky a má problémy s motorikou a také s řečí. František to ale nevzdává, je to velký bojovník, od malička pilně cvičí, už ve dvou letech začal absolvovat intenzivní lázeňské pobyty v Sanatoriích Klimkovice. Od dvou let taky navštěvuje denní rehabilitační stacionář, kde má zajištěnou komplexní péči a která taky zvyšuje šanci na zařazení do běžného života. V denním stacionáři František podstupuje také speciální neurorehabilitace. Dojíždíme do rehabilitačního centra v Ostravě a pravidelně navštěvujeme klinického logopeda. Tyhle všechny terapie, a spoustu dalších pomůcek, které František k životu potřebuje, jsou finančně velmi náročné. Cvičení je pro Františka každodenní nezbytnou součástí, bez něj se jeho život bohužel neobejde. A díky tomu už taky ušel obrovský kus cesty a udělal viditelné pokroky, za které jsme strašně moc vděční. Františkovi je nyní šest let a po mentální stránce se hodně zlepšuje. Bohužel ale doposud nezvládá samostatný stoj v prostoru ani samostatnou chůzi, pohybuje se jen s dopomocí a u opory, jinak leze po čtyřech. Navíc František nedošlápne na patu, má zkrácené achilovky, které se snažíme korigovat pomocí dvouplášťových ortéz. Bohužel tyhle ortézy od nás z ČR nedokážou podchytit vše, co František potřebuje korigovat a přestávají nám z části vyhovovat. Už delší dobu vím o možností ortéz od firmy Pohlig z Vídně. Jejich pořízení jsem ale brala jako nereálné hlavně kvůli jejich ceně, která se pohybuje okolo 143.000 Kč a pojišťovna je nehradí. Nyní se ale situace změnila, rozhodli jsme se do toho jít a začali jsme tyto ortézy řešit. Absolvovali jsme konzultaci v Klimkovicích s ortopedem a ortoprotetikem z Vídně a moc rádi bychom je pořídili. Do budoucna bychom se totiž mohli vyhnout operaci achilovek, která Františkovi hrozí. A taky máme velkou naději, že se František díky těmto speciálním ortézám po tělesné stránce posune, bude mít větší motivaci k chůzi a třeba udělá i ty první samostatné krůčky. František je i přes svůj poměrně těžký start do života šťastný, veselý a usměvavý kluk plný energie, nebojí se nových výzev ani překážek. A proto budeme za každou pomoc velice vděční, aby si mohl i František v životě splnit své sny.

Děkujeme, za jakýkoli příspěvek a posunutí se k finální částce, kterou se snažíme na ortézy vybrat. Moc si vaší pomoci vážíme! Rodina Františka.

  • Honza
    2 000 Kč
  • Lenka, Valašské Meziříčí
  • Martina
    500 Kč
  • Linda
    100 Kč
  • Simča Kenderová
    1 300 Kč
  • Markéta Macháčková
  • PETR ŠTĚPÁNÍK
    3 000 Kč
  • Barča
    5 000 Kč
  • Alex by Gianni
    10 000 Kč
  • Josef V.
    1 000 Kč
  • Petr Jánek
    5 000 Kč
  • Martin Pitrun
    500 Kč
  • Tomáš Filák
  • krista weissova
    1 000 Kč
  • Bratranec Martínek s rodinou
    1 000 Kč
  • Radek
    2 000 Kč
  • Petra Tomášová
    500 Kč
  • Markéta Stránská
    100 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny

www.predcasnenarozenedeti.cz

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny byl založen v prosinci roku 2013 Hanou Píšovou a Markétou Stránskou. Nadační fond vznikl na základě naší osobní zkušenosti s příchodem předčasně narozených dvojčat na svět. Cílem fondu je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci. Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem.

O konkrétní formě a výši pomoci rozhoduje správní rada NF. Předsedou správní rady je profesor MUDr. Zbyněk Straňák, CSc., MBA, primář novorozeneckého oddělení UPMD Praha.

Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem, jako je například:

  • Příspěvek na cestovní výlohy rodičům po dobu hospitalizace dítěte
    Při péči o nezralé novorozence je kladen velký důraz na zapojení matek do péče o své dítě. Cílem je podpora citové vazby, která pomáhá rozvoji a udržení laktace. Zapojení matek začíná zdánlivými maličkostmi jako je hlazení či přebalovaní, a to i v době, kdy je dítě na řízené ventilaci. Jakmile to zdravotní stav dítěte dovolí, začíná se s tzv. klokánkováním, které přináší u předčasně narozených dětí mnoho psychických a duševních výhod, jakými jsou: stabilizování srdeční frekvence, pravidelnější dýchání, prevence stresu, delší periody spánku, snížení plačtivosti aj.
    To si však žádá každodenní přítomnost matky nebo i obou rodičů v centru, kde je jejich předčasně narozené dítě, hospitalizováno (mnohdy po dobu až 4 měsíců).
  • Příspěvek na speciální výživu dítěte
  • Příspěvek na zdravotnické pomůcky
  • Pomoc při zajištění psychologické péče pro rodinu předčasně narozeného dítěte
    Rodina, které se narodí velmi předčasně dítě či dítě s postižením, se nachází v náročné situaci, kterou nikdo nečekal a nikdo si ji nepřál. V takové rodině se podstatně mění hodnoty, potřeby a někdy i role jejích členů. Zpravidla rodina tuto situaci sama těžko zvládá a je nucena vyhledat pomoc psychologa.
  • Pomoc při zajištění rehabilitační péče předčasně narozeného dítěte
    Rehabilitace je již neodmyslitelnou součástí komplexní péče o nedonošené děti, neboť napomáhá jejich správnému psychomotorickému vývoji.
  • Pomoc při zajištění následné péče např. lázeňský pobyt

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

269021218/0300 - Sbírkový účet Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat