Pomoc dětem s nelehkým startem

 

Hlavním cílem projektu je vytvořit předškolním dětem (ve věku 3-6 let) z rodin ze znevýhodněného prostředí (azylové domy, ubytovny, chráněné byty) včasnou integraci do společnosti vrstevníků a následně lepší podmínky při vstupu do ZŠ.

Děti ve věku 3-6 let se nemohou bránit, ani si dojít pro pomoc k učiteli či jiné osobě. A přitom je to období, kdy se tvoří osobnost, učí se ze vzorů svého okolí. Tyto děti jsou většinovou společností opojeny, dostávají se do zorného pole až v případě vyhrocené krizové situace v rodině a ohrožení života a zdraví dětí. I tyto děti jsou naše budoucnost. A je velmi krátkozraké argumentovat, že mají své rodiče, ať se starají oni. Tito rodiče své kompetence nezvládají, patrně proto, že je nezvládali jejich rodiče a oni to neumí.

- Projekt je jeden z mála v kraji, který se předškolním dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí věnuje komplexně 5 dní v týdnu, 8 hod/denně.
- Jedinečnost a inovativnost propojení Integrační školičky Smíšek, Smíškovin, Klubu Smíšek a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi,
- ucelená, intenzivní a dlouhodobá efektivní práce s rodinou jako s celkem. Aktivity navazují jedna na druhou - synergický efekt.

Většina dětí docházející do školiček je pod dozorem státních sociálních pracovníků OSPOD, některé rodiny mají určen soudní dohled, vzhledem k nedostatečné péči o dítě a nedostatku rodičovských kompetencí. K dětem je přistupováno s individuální péčí, kterou potřebují díky stresujícím zážitkům (Acorus, Rosa a další azylové domy, domácí násilí).

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Občanské sdružení Smíšek


Jsme nezisková organizace, která pomáhá dětem propojením jejich sociálních, vzdělávacích a volnočasových aktivit
Všem dětem v Smíšku chceme individuálním přístupem garantovat zařazení do běžného vzdělávacího procesu nebo zařazení do speciální školy odpovídající jeho individuálním potřebám.

Posláním organizace je podpora a pomoc předškolním dětem ve věku 3-6 let z nefunkčních rodin a znevýhodněného prostředí vymanit se z původní rodiny a poskytnout jim vhodné podněty pro dorovnání hendikepů a další zdravý rozvoj v důležitém období, kdy se tvoří osobnost. Hladší vstup do prvého ročníku ZŠ, včasnou integraci do společnosti jejich vrstevníků a následně lepší vzdělávací podmínky s pozitivnějším výhledem do budoucnosti.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat