Pomáháme nevyléčitelně nemocným a osobám s demencí

 

Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. (www) provozuje historickém centru města Prachatice lůžkový Hospic sv. Jana N. Neumanna, Domácí hospic sv. Jakuba, odbornou sociální poradnu s půjčovnou pomůcek a Domov Matky Vojtěchy. V Českých Budějovicích a Strakonicích provozujeme Domácí hospic sv. Veroniky a Domácí hospic sv. Markéty.

V hospicích poskytujeme paliativní lékařskou péči těm, u nichž vítězná medicína vyčerpala všechny své možnosti vedoucí k vyléčení. Stěžejní je kontrola bolesti a dalších symptomů, psychologických, sociálních a duchovních potíží. Cílem paliativní péče je dosažení nejlepší možné kvality života pacientů a jejich rodin. Tam, kde je to možné, pečujeme o pacienty v jejich domovech, tak jak si to přejí. O umírající, kteří nemají dostatečné vlastní zázemí, pečujeme v překrásném prostředí lůžkového hospice.

Umírajícím, rodinám i ostatním nabízíme ještě další služby, které jsou určeny nemocným pacientům a jejich rodinám. Všude kde působíme, poskytujeme odborné sociální poradenství, půjčujeme kompenzační pomůcky a vzděláváme je v oblasti hospicové péče a péče o osoby s demencí.

Domov Matky Vojtěchy je zařízení se zvláštním režimem určené klientům s demencí, zejména Alzheimerovou chorobou. Péče o klienty v tomto zařízení vychází z jejich předchozího způsobu života, z dodržování dosavadních rituálů a stereotypů. Proto se v péči o osoby s demencí používá validace, vztahová péče, bazální stimulace, canisterapie nebo muzikoterapie a v pozdních stadiích je důležitá ošetřovatelská a paliativní péče.

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s.


Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. poskytuje zdravotně-sociální služby nevyléčitelně nemocným pacientům v preterminálním a terminálním stádiu nemoci a klientům s demencí, zejména Alzheimerovou chorobou. Cílem naší péče je vysoká kvalita života až do jeho konce. Ideálem je, aby člověk umíral bez bolesti fyzické, psychické, sociální a spirituální a s vděčností za život, který mu byl dán.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

180434606/0600

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat