Prevence pohybem - tělocvična

 

Volno; z.ú. poskytuje odlehčovací služby rodinám pečujícím o dítě, dospívajícího nebo dospělého s autismem, včetně lidí s problémovým chováním. Odlehčovací služba funguje jako prevence před nástupem dítěte do celoroční ústavní péče a také jako prevence před rozpadem rodiny.

Služba pomáhá rodinám v jejich těžké situaci. Odlehčovací služba = na několik hodin až týdnů přebereme veškerou péči o člověka s PAS včetně fyzioterapie a výuky. Rodina, pečující rodiče mají možnost odpočinout si, zařídit potřebné záležitosti, pečující mají více času věnovat se „dalším“ dětem a také sobě navzájem.

Váš dar použijeme na nákup vybavení tělocvičny. Lidé s autismem potřebují stejně jako všichni ostatní pohyb. Pohyb všem pomáhá udržet fyzickou kondici. Pro nás a naše klienty pohyb znamená mnohem víc. Pomáhá uvolnit napětí a je tak vynikajícím prostředkem prevence problémového chování. Proto máme připraveny pohybové aktivity na zahradě i v tělocvičně. Pro naše dospívající a dospělé klienty potřebujeme ještě zajistit běžecký pás a rotoped a také zátěžové deky (speciální pomůcka k uvědomění si vlastního těla). Klientům se věnují fyzioterapeuti a vyškolení asistenti.

(Problémové chování – lidé s autismem nerozumí řeči a situacím okolo sebe tak, jako běžná populace. Často se cítí nejistí, zmatení, mají strach, to vše může vyústit v problémové chování, to je sebezraňování, křik, agrese vůči věcem nebo ostatním lidem).

Prosíme o pomoc s vybavením tělocvičny:

 • Rotoped, nosnost 140kg
 • Běžecký pás, nosnost 140kg
 • Drobné pomůcky – posilovací gumy, joga bloky, overball apod.
 • polohovací pomůcky, 2 zátěžové deky

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

 

 • Plochovi
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Volno, sdružení pro pomoc rodinám dětí s postižením; z.ú.

www.volno-os.cz

Volno; z.ú. poskytuje ve Středisku respitní péče Volno Kolín sociální služby rodinám dětí a mladých dospělých s autismem, mentálním a kombinovaným postižením (a to i velmi těžkého stupně). Jedná se o odlehčovací služby, volnočasové aktivity pro osoby s postižením, sociální rehabilitaci a služby pro rodiny s dětmi včetně péče o pečující osoby. 

V současné době budujeme odlehčovací služby pro dospělé osoby s PAS a problémovým chováním.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2901683901/2010

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat