Prevence pohybem - tělocvična
Volno; z.ú. poskytuje odlehčovací služby rodinám pečujícím o dítě, dospívajícího nebo dospělého s autismem, včetně lidí s problémovým chováním. Odlehčovací služba funguje jako prevence před nástupem dítěte do celoroční ústavní péče a také jako prevence před rozpadem rodiny.
Služba pomáhá rodinám v jejich těžké situaci. Odlehčovací služba = na několik hodin až týdnů přebereme veškerou péči o člověka s PAS včetně fyzioterapie a výuky. Rodina, pečující rodiče mají možnost odpočinout si, zařídit potřebné záležitosti, pečující mají více času věnovat se „dalším“ dětem a také sobě navzájem.
Váš dar použijeme na nákup vybavení tělocvičny. Lidé s autismem potřebují stejně jako všichni ostatní pohyb. Pohyb všem pomáhá udržet fyzickou kondici. Pro nás a naše klienty pohyb znamená mnohem víc. Pomáhá uvolnit napětí a je tak vynikajícím prostředkem prevence problémového chování. Proto máme připraveny pohybové aktivity na zahradě i v tělocvičně. Pro naše dospívající a dospělé klienty potřebujeme ještě zajistit běžecký pás a rotoped a také zátěžové deky (speciální pomůcka k uvědomění si vlastního těla). Klientům se věnují fyzioterapeuti a vyškolení asistenti.
(Problémové chování – lidé s autismem nerozumí řeči a situacím okolo sebe tak, jako běžná populace. Často se cítí nejistí, zmatení, mají strach, to vše může vyústit v problémové chování, to je sebezraňování, křik, agrese vůči věcem nebo ostatním lidem).
Prosíme o pomoc s vybavením tělocvičny:
- Rotoped, nosnost 140kg
- Běžecký pás, nosnost 140kg
- Drobné pomůcky – posilovací gumy, joga bloky, overball apod.
- polohovací pomůcky, 2 zátěžové deky
Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!
-
Plochovi
Spojenectví není možné pro tuto Sbírku
Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví
Jak ještě mohu pomoci
-
1.
Sbírkovým spojenectvím
Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
Chci se stát spojencem
Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ! -
2.
Sdílením na sociálních sítích
Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.
-
3.
Osobním doporučením
Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje. -
4.
Vlastním nápadem
Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!
Přispět na sbírku
Převodem na účet
Přispějete převodem na účet:
2901683901/2010
Platba bankovním převodem
Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.
Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.
Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).
Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).
Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.