Podpořme společně děti po těžkých úrazech a s těžkým fyzickým handicapem

 

Některé úrazy jsou méně vážné, jiné zase natolik, že výrazně ovlivní další zbytek života.

ÚRAZY JSOU NEPŘÍTELEM DĚTÍ.

V České republice jsou úrazy nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladých dospělých a třetí nejčastější příčinou úmrtí v celé populaci. Přestože úmrtnost na úrazy v poslední době mírně klesá, celkový počet úrazů neklesá. Dle statistik dochází k nejzávažnějším úrazům v dopravním prostředí. Nejčastějším místem vzniku úrazu je domov a škola.

Podle údajů zdravotnické statistiky je ročně ošetřeno v ambulancích více než půl milionu dětí a mladistvých do 19 let věku, s těžšími úrazy je hospitalizováno 35 tisíc dětí a zemře více než 200 dětí. 

Nejčastější příčiny úrazů jsou:

 • pády,
 • dopravní nehody,
 • působení neživotné síly,
 • opařeniny a popáleniny.

Úraz se přihodí ve vteřině a jeho následky trvají po celý život. Následky úrazu se nemusejí projevit hned, ale až po nějaké době.
Úraz nezmění jenom život dítěte, ale zasáhne i do života celé rodiny. Lékaři v dnešní době dokáží zázraky, ale ne vždy se dítě může vrátit do života tak, jako by se úraz nikdy nestal. Úrazy výrazně změní kvalitu života i uplatnění dítěte ve společnosti.

Děkujeme Vám, že s námi chcete pomáhat. 

www.modryhroch.cz

 • Zbyněk
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadační fond Modrý hroch

www.modryhroch.cz

Nadační fond Modrý hroch je nezisková organizace založená v roce 2005 ve spolupráci s Klinikou dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno, která patří mezi osm největších traumatologických center v České republice a její spádové území zahrnuje celou jižní a střední Moravu.

Nadační fond Modrý hroch pomáhá konkrétním dětem po těžkých úrazech a s těžkým fyzickým handicapem. Stará se o dětské pacienty přímo v nemocnici, a to například v rámci zábavných programů a volnočasových aktivit.

Cílem fondu je kromě materiální pomoci v podobě nových nadstandardních přístrojů, lůžek také vybavení pro volný čas. Další prostředky věnuje nadační fond do prevence dětských úrazů. Jedním z nejdůležitějších cílů je také podpora jednotlivých dětských pacientů po těžkých úrazech a pomoc při jejich návratu do běžného i sportovního života. Svou pomoc rozšiřuje Modrý hroch také do dalších měst a nemocnic v rámci celé České republiky.

 

Více info na www.modryhroch.cz

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

225156890/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat