LEPŠÍ ŽIVOT VE VELKÉM MĚSTĚ

 

Hlavním činností JAHODY je provoz sociálních služeb, mateřské školy, dětských skupiny, rodinných center a odpolední družiny. Další aktivitou je realizace komunitních akcí pro širokou veřejnost. Hlavní motem JAHODY  je “Lepší život v velkém městě”.   

S kým pracujeme? Koho podporujeme?

Je spousta dětí a teenagerů, kterým se nedaří ve škole, kteří nemohou najít kamarády, kteří jsou mnohdy obětí šikany na školách, kteří se z nudy a v rámci party dostanou k návykovým látkám, kteří jsou smutní a bojí se rozchodu svých rodičů. Jsou možnosti, jak takové děti a mladé lidi podpořit a pomoci jim, aby nebyli na své obtíže samy?

V našich nízkoprahových klubech a terénu těmto dětem poskytujeme volnočasové aktivity, pomáháme jim s doučováním, s těžkými životními situacemi, učíme je zvládat životní konflikty a v mnoha případech zastupujeme rodinu.  

Smyslem našeho počínání je dětem a mladistvým zprostředkovat zážitky, na které budou moci vzpomínat a sdílet je se svými novými kamarády. Z betonového prostředí městského sídliště se děti s námi během táborů a víkendových pobytů dostanou do přírody, kde se naučí větší samostatnosti. Díky cíleným zábavným skupinovým činnostem v klubech budou lépe vycházet s ostatními dětmi a spolupracovat na společných úkolech bez hádek. Z relaxačních aktivit načerpají novou energii do dalších dnů a školního vzdělávání a získají tím také inspiraci, jak trávit svůj volný čas tak, aby se neflákaly bezcílně po sídlišti a věnovali se tomu, co je baví a zajímá a mohli tím rozvíjet svůj talent a nadání. Vzděláváme neformálně, proto nejčastěji využíváme praktické vyzkoušení dovedností, nabízíme sportovní turnaje, přivádíme k dětem lidi, co něco dokázali nebo je bereme například na různé výstavy a do interaktivních muzeí. Pro starší například pořádáme jednodenní volnočasový festival STRAWBERRY FIELDS na Černém Mostě, kde si mohou vyzkoušet spoustu kreativních a pohybových aktivit.

Většina těchto dětí a mladých lidí pochází z rodin, které jim díky své ekonomické situaci nemohou poskytnout pobyt ve škole v přírodě, na komerčním táboře. Rodiče jim neukazují, jak trávit volný čas, nejezdí s nimi na dovolenou apod.  V našem projektu chceme i těmto dětem a teenagerů poskytnout příležitost užít si hezké momenty a využít je ve svém dospělém životě.

 

Díky finančnímu příspěvku podpoříte konkrétní vybavení a aktivity:

 • za 300 Kč zajistíte ubytování a stravu pro jedno dítě/den, které se účastní mimopražských pobytů v přírodě
 • za 500 Kč zajistíte pomůcky pro týdenní táborovou hru, nebo pořádání workshopu pro děti během volnočasového festivalu
 • za 1000 Kč zajistíte vstup a nápoj pro celou skupinu dětí na celodenních výletech ať už
  v Praze, nebo mimo ni.

za vyšší částku přispějete na dopravu dětí na místo pobytu

 • Mimořádný dar
  9 999 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

JAHODA, o.p.s.

www.jahoda.cz

JAHODA, o.p.s. je nezisková organizace, která nabízí své aktivity dětem, mladým lidem, rodinám i veřejnosti žijící na Černém Mostě a Vinohradech. Provozuje nízkoprahové kluby, terénní program, rodinné centrum, jesličky a mateřskou školu. Cílem aktivit JAHODY je děti a mladé lidi aktivizovat, nabídnout jim smysluplné trávení volného času, předcházet rizikům, která jsou s běžným životem v anonymitě sídliště obvykle spojeny. Naučit je řešit běžné i mimořádné životní situace a celkově podporovat aktivní a zodpovědný přístup k životu.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

250969359/0800

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat