Justýna - pomoc obětem násilí z nenávisti

 

Nikdo nesmí být napadán pro to, kým je. Nikdo nesmí být napadán pro to, koho miluje. Nikdo nesmí být napadán pro to, že má jinou barvu kůže, než je bílá.

Je pátek večer a Vy po celém týdnu v práci sedíte s přáteli v hospodě na malém městě, kde žijete už řadu let. Před půlnocí se všichni zvednete a jdete každý svou cestou domů do postele, cestu už znáte nazpaměť a trefil/a byste i poslepu, je to přece malé město, kde všechno a všechny znáte. Něco je však jinak, žena na rohu je verbálně a fyzicky napadána skupinou mužů. Vy z dálky přihlížíte, a když ženu dobíjí, tak ji slyšíte tiše vzlykat na silnici. Jdete ji pomoci. Důvod útoku? Její národnost, žena je původem z východní Asie a proto byla zbita a urážena. Žena utrpěla šok a od té doby se bojí večer vycházet. Co uděláte Vy?

Půjdete dál? Chcete pomoci, ale nevíte, jak? Kontaktujte poradnu Justýna. In IUSTITIA klientku zastoupí v trestním řízení, provede ji obtížnou situací a předá kontakt na psychologické poradenství.


Poradna Justýna poskytuje právní a sociální služby osobám ohroženým nebo vystaveným násilí z nenávisti, a to ve třech regionálních pobočkách v Praze, Brně a Českých Budějovicích.

S násilím z nenávisti se může setkat každý. Podpořte činnost poradny Justýna dárcovskou smskou a bojujte s násilím z nenávisti.

Pomoc poskytujeme menšinám i většinové populaci.
V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

In IUSTITIA, o.p.s.


Posláním In IUSTITIA je zajištění sociálních služeb, právních informací a zastupování osobám dotčeným násilím z nenávisti a prevence násilí z nenávisti a projevů nesnášenlivosti, zejména rasismu, antisemitismu, islamofobie, homofobie a transfobie, genderového násilí, násilí z důvodu věku, zdravotního stavu, sociálního statusu či příslušnosti k subkultuře.

In IUSTITIA se jako první a jediná organizace v ČR věnuje problematice násilí z nenávisti komplexně. Poskytujeme právní a sociální poradenství osobám vystaveným násilí z nenávisti, a to nejen ve třech kamenných poradnách, ale také formou terénní pomoci. Na základě akreditace MŠMT a MPSV ČR vzděláváme Policii ČR, sociální pracovníky a pracovnice, metodiky a metodičky prevence násilí ad.
Naším patronem je ekonom Tomáš Sedláček.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

440660440/2010

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat