Domácí hospic Antonínek - podpora organizace

 

Domácí hospic Antonínek je společným projektem Charity Uherské Hradiště a Charity Uherský Brod. Obě tyto organizace mají s péčí o pacienty na konci života a jejich blízké v domácím prostředí dlouholeté zkušenosti.

Hlavním cílem je pomoc pacientům a rodinám, které se rozhodly pečovat o svého blízkého doma. Takové rozhodnutí přináší nové výzvy v mnoha oblastech – zdravotnické (lékařské a ošetřovatelské úkony), sociální, psychologické i duchovní.
Ač se často první otázky nemocného a jeho blízkých týkají zdravotního stavu, pacienti v domácím hospici a jejich rodiny mají nejen potřeby v rovině zdravotnické – tlumení pro ně obtěžujících příznaků, které pokročilé onemocnění doprovázejí (bolest, zvracení, nespavost, nechutenství, úzkost, deprese), ale potřebují se také zorientovat v situaci, která je pro ně naprosto nová. Potřebují se vyznat také ve své změněné sociální roli v rodině. Potřebují znovu projít svůj život, reflektovat významné skutečnosti a zařadit je do kontextu současné situace. Potřebují najít smysl svého života, potřebují se zamýšlet nad důležitými otázkami, které si doposud ve svém životě nepoložili.
Členové týmu Domácího hospice Antonínek mají v této situaci velmi důležitou úlohu – nenechat pacienta s výše uvedenými tématy samotného, ale pokusit se spolu s ním projít ve vzpomínkách jeho dosavadní život a hledat jeho smysl, stejně jako najít smysl současné situace, dát prostor pro nevyřčené otázky a témata, pro odpuštění, vděk, pokoj a lásku.

Domácí hospic Antonínek svým názvem odkazuje k domovu jako místu oddechu a spočinutí a
také k významnému poutnímu místu Slovácka – Svatému Antonínku.

 • Renata Červená
  200 Kč
 • Martin Dostál
  1 000 Kč
 • Jan Šandal
  1 000 Kč
 • Barbora
  100 Kč
 • Adela Sittova
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Domácí hospic Antonínek

https://www.hospicantoninek.cz/
Domácí hospic Antonínek je jednou ze služeb Charity v Uherském Hradišti a tvoří jej profesionální tým hospicových lékařů, zdravotních sester a sociálních pracovníků, doplněný o služby psycholožky, kněze, pastorační asistentky a pečovatelek. Působí v okresech Uherské Hradiště a Uherský Brod a pacientům i jejich rodinám je k dispozici 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, včetně svátků.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

293881517/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat