Dny pro Izrael

 

Projekt Dny pro Izrael je kulturně-společenský projekt. Touto iniciativou chceme přispět k dobrým a přátelským vztahům mezi naší zemí a Izraelem na poli kulturním, společenském, politickém, obchodním.
Zároveň chceme i oslovit širokou veřejnost, předat jí jednak reálné informace o historii židovského národa a o současném dění v Izraeli a spolu s tím i přiblížit židovskou kulturu. Tím vším chceme preventivně působit vůči případným antisemitistickým tendencím a také veřejně vyjádřit naši podporu státu Izrael v souvislosti s násilím a terorismem, jemuž je stále vystavován.
Projekt je realizován vždy v jednom týdnu v říjnu. V rámci projektu probíhají nejrůznější kulturní a vzdělávací aktivity (přednášky na školách o holocaustu, židovské kultuře, výstavy, přednášky o izraelské kultuře pro veřejnost, Klezmerové odpoledne - koncert pod širým nebem, Veřejné shromáždění na podporu Izraele, ochutnávka izraelských vín, apod.)
Vrcholem celého projektu je Galavečer Dnů pro Izrael, který je vždy velkou společenskou událostí. Během Galavečera Dnů pro Izrael vystupují známí umělci, kteří chtějí veřejně vyslovit svou podporu Židům a Izraeli, dále vystupují umělecké soubory a skupiny, které přímo interpretují židovskou kulturu (tanec, hudba, poezie, zpěv), a tím seznamují návštěvníky se samotnou duší židovského národa. Osobnostmi, které již tradičně projekt Dny pro Izrael podporují jsou například: prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Milan Štěch, premiér Bohuslav Sobotka nebo ministr kultury Daniel Herman.
V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Sion - Nová generace


Spolek Sion - Nová generace se zabývá obecně prospěšnými činnostmi vedoucími k naplněnému životu. Jde o aktivity se širokým záběrem, mezi jeho činnosti patří sociální, charitativní, přednášková, výchovná, vzdělávací, osvětová, výchovná, kulturní, sportovní, společenská, zájmová a případně jiná činnost směřující k pozitivním životním hodnotám. Konkrétně se jedná o organizaci akcí pro rodiny s dětmi např.:Město plné lampionů, Hradecká drakiáda, Dětský svět Sion, atd. Mezi další hlavní činnost patří organizace kulturně-společenského projektu Dny pro Izrael.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat