Cesta domů

 

V Praze provozujeme Domácí hospic Cesta domů. Za pomoci prostředků moderní paliativní péče umožňujeme těm, kteří si to přejí, strávit závěrečné chvíle svého života důstojně, bez zbytečné bolesti a dalšího utrpení a v přítomnosti jejich nejbližších
doma.

Navzdory některým pozitivním změnám z posledních let je v České republice konec lidského života často doprovázen utrpením, osamělostí a ztrátou lidské důstojnosti. Sociologické průzkumy na téma Umírání a péče o nevyléčitelně nemocné přinesly následující důležitá zjištění: lidé chtějí umírat doma (78 %), jsou ochotni se o své blízké starat až do konce (88 %) a zdravotníci rovněž považují domácí prostředí za nejlepší místo pro umírající pacienty (88 %). Ačkoliv tedy většina populace i zdravotníků zvedá ruku pro domácí péči o lidi na konci života, přibližně 75 % úmrtí se odehrává ve zdravotnických či sociálních zařízeních.

Cesta domů se snaží situaci umírajících zlepšit a nabídnout jim a jejich rodinám komplexní pomoc (zdravotnické, sociální, psychoterapeutické služby), která jim umožní prožít své poslední společné dny bez bolesti a v domácím prostředí. Tuto ambici se nám daří již od roku 2001 úspěšně naplňovat i přes komplikovanou situaci ve zdravotnictví a zcela nevyhovující institucionální rámec.

Domácí hospic Cesta domů nemocným a jejich rodinám nabízí:
- odbornou domácí paliativní péči v domácnosti klienta nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
- poradenství v oblasti péče o nevyléčitelně nemocné a umírající
- půjčování specifických zdravotních pomůcek
- všestrannou podporu pečujícím rodinám nemocných (zaučení, konzultace, edukace)
- doprovázení pozůstalých

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Cesta domů, z.ú.


Cesta domů je zapsaným ústavem, které se již od roku 2001 zabývá komplexní pomocí lidem na konci života a jejich rodinám. Cílem organizace je zlepšit v České republice podmínky péče o umírající, jejichž poslední chvíle jsou často doprovázeny utrpením, osamělostí a ztrátou lidské důstojnosti. O dosažení tohoto cíle dlouhodobě usilujeme jak prostřednictvím poskytování nepřetržité přímé pomoci umírajícím, kterou zajišťuje multidisciplinární tým domácího hospice složený z lékařů, zdravotních a sociálních pracovníků, psychoterapeuta a dobrovolníků, tak snahou o zlepšení postoje společnosti ve vztahu k lidem na konci života skrze edukační a osvětové aktivity.

Kromě služeb domácího hospice poskytovaných 24 hodin denně 7 dní v týdnu, poskytujeme odlehčovací služby; odborné poradenství pro celou ČR; provozujeme portál www.umirani.cz; provozujeme veřejnou knihovnu specializovanou na paliativní péči; vydáváme knihy, brožury a informační materiály; podílíme se na jednáních o změně systému paliativní péče v ČR.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

196750216/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat