Konto BARIÉRY

Přispět na sbírku

Přispět na sbírku

DMS

Pošlete jednorázovou DMS na telefonní číslo 87 777 ve tvaru:

DMS KONTOBARIERY 30 nebo
DMS KONTOBARIERY 60 nebo
DMS KONTOBARIERY 90

Pošlete dlouhodobou DMS na telefonní číslo 87 777 ve tvaru:

DMS TRV KONTOBARIERY 30 nebo
DMS TRV KONTOBARIERY 60 nebo
DMS TRV KONTOBARIERY 90

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

17111444/5500

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.


Nadace Charty 77 se zaměřuje na pomoc handicapovaným občanům, a to nejen odstraňováním fyzických bariér, ale i vytvářením možností pro jejich návrat do aktivního života.
Nadace dále zviditelňuje významné české osobnosti ze světa literatury, ekologie a boje za lidská práva..

Konto BARIÉRY je stěžejním projektem nadace, který byl založen s cílem přispět ke zlepšení života handicapovaných spoluobčanů a k jejich plnohodnotnému zapojení do života. Pomoc je určena organizacím i jednotlivcům.

Konto BARIÉRY přispívá na:

- rehabilitační a kompenzační pomůcky (mechanické a elektrické vozíky, rehabilitační kočárky, chodítka, zdravotní lůžka apod.)

- bezbariérové úpravy bytů, škol a dalších veřejných budov, stipendia pro středoškoláky a vysokoškoláky z řad těžce zdravotně handicapovaných studentů

- dopravu handicapovaných (nákup osobních automobilů pro organizace, speciální autosedačky,   úhrada svozu dětí do škol nebo denních stacionářů, speciální úpravy automobilů) 

- osobní asistenci 

- pomůcky pro sluchově postižené 

- podporu chráněného bydlení a chráněných pracovišť, Domy na půli cesty 

- příspěvky na speciální pomůcky pro sportovní a kulturní aktivity, rekondiční, ozdravné pobyty a studijní pobyty a rekvalifikační kurzy.

Více na www.kontobariery.cz.


Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Charty 77


Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. V začátcích jsme hodně pracovali s podtitulkem Konta Bariéry „Patří mezi nás". Chtěli jsme veřejnost naučit vnímat lidi s rozdílnými potřebami. Podařilo se nám to a jsme na to, že Konto Bariéry splnilo tento velký úkol, docela pyšní.

Za více než dvacet let činnosti rozdělilo Konto Bariéry stovky miliónů korun, podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti. Z aktuálních potřeb lidí s postižením vychází Konto Bariéry i při formování nových projektů. Doplňuje stát a samosprávu tam, kde jejich pomoc nestačí. Stále více se zaměření jeho pomoci posouvá od standardní pomoci, tedy rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, bezbariérových úprav bytů, škol a dalších veřejných budov, k projektům, které souvisejí se vzděláním a pracovním uplatněním lidí s handicapem.

Více na www.kontobariery.cz.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Jak podpořit projekt

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku Retwittnout

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace