DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK - komunitní bydlení

V rámci projektu DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK (DPK) budujeme bezbariérové komunitní bydlení s asistencí pro minimálně 12 těžce postižených vozíčkářů. Nyní dokončujeme v budově bývalé tiskárny 1. komunitní bydlení pro 6 handicapovaných lidí (tři vozíčkáře). 2. komunitní bydlení pro další tři vozíčkáře s těžkým fyzickým handicapem a tři lidi s lehčím (např. i mentálním) postižením začínáme stavět v rodinném domku v areálu DPK. Všichni, kteří budou v DPK bydlet, zde budou mít díky pracovnímu uplatnění oprávněný pocit užitečnosti a díky vzájemné pomoci dostatek asistence pro aktivní život, což je často pravý opak toho v jaké situaci se nacházejí nyní. Společně bude tato komunita méně závislá na pomoci zvenčí (těžce postižení lidé pomáhají organizačně a jako koordinátoři lidem s mentálním postižením a lidé s lehčím postižením fyzicky pomáhají s asistencí vozíčkářům při méně náročných úkonech - při přípravě jídla, úklidu domácnosti, pracovních, sportovních a volnočasových aktivitách, atd.). Naše organizace komunitě zajišťuje spíše jen odbornou asistenci (např. při hygieně), supervizi, pracovní uplatnění, sportovní a volnočasové aktivity.

V DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK dále budujeme zázemí pro:
- sociální služby: terénní osobní asistenci, odlehčovací služby pro rodiny starají se o nesoběstačného člena (formou krátkodobých pobytů s nepřetržitou asistencí), týdenní stacionář a terapeutické dílny
- sportovní aktivity: tréninky, turnaje a školení
- chráněné dílny: keramiku, výrobu marionet, sportovních pomůcek pro handicapované, proutěného zboží, atd.
- farmu: pěstování plodin, chov zvířat a péče o krajinu
- rehabilitaci: ergoterapii, fyzioterapii a fitness
- vzdělávací akce: kurzy a besedy

Díky sportovním a volnočasovým aktivitám, farmě, dílnám (kde budou probíhat kurzy keramiky, pletení z proutí, atd.), přednáškám, besedám a školením, je prostor DPK otevřený veřejnosti, kterou do našich aktivit zapojujeme přirozeně, neboť jsou pro ně tyto aktivity určeny také.

Bezbariérové bydlení, odlehčovací služby a týdenní stacionář je poslední krok k tomu, abychom poskytli komplexní služby lidem, kteří nedokážou žít samostatně (ať z důvodů mentálních, nebo fyzických).
Lidem s těžkým postižením se věnujeme již 10 let a víme v jak zoufalé situaci je mnoho rodin, kde pečující rodiče již péči o své dospělé „dítě" nezvládají. Jejich jediná blízká perspektiva je ústav, kde se jim často život „scvrkne" do pouhého zajištění základních potřeb. Těmto lidem, které tato neradostná budoucnost čeká, nebo už je potkala, nyní chceme pomoci.

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Sportem proti barierám, z.s.


Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

218286566/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat