Terezka si moc přeje cválat pro další pohár!

 

Když jsem se narodila, neměla jsem žádné prstíčky, pouze srostlý chumel kostí a svalové hmoty. V půl roce mého života jsem musela podstoupit náročnou operaci hlavy a očí a do 7 let jsem prodělala okolo 45 operací rukou a nohou, ale dnes je vše jinak, díky skvělé práci doktorů mám všech 10 prstíčků i když jen minimálně pohyblivých.

Nic z toho mi však nezabránilo v ježdění, do kterého jsem se bezmezně zamilovala.
Po registraci v České jezdecké federaci jsem v 7 letech začala svou jezdeckou kariéru PARADREZURNÍHO jezdce. Po roce a půl trénování mi bylo umožněno zúčastnit se prvních velkých závodů a to Mistrovství České republiky 2014 v PARADREZUŘE, kde jsem obsadila 3 místo.
V 9 letech, tedy o rok později, přišla další možnost ukázat co umím. Znovu jsem se zúčastnila Mistrovství české republiky 2015 a tentokrát přišlo velké vítězství, obsadila jsem 1.místo.

Byla to pro mne velká motivace a otevřeli se mi tím dveře do sportu, který jsem si zamilovala. Byla jsem pozvaná na soustředění se skvělou anglickou trenérkou, která mi dala spoustu cenných rad, dále jsem byla pozvaná na další soustředění s nejvýznamnější francouzskou trenérkou Kathy Amos Jacobs a zúčastnila se mnoha soutěží a závodů. Mezi mé největší úspěchy patří např. 3x 1.místo v Národním drezurním šampionátu (2016), 1. a 4. místo v Paradrezurním šampionátu Heroutice (2016), 2. místo Mistrovství ČR (2016), 2. místo ve Finále Národního drezurního poháru (2016) a celkové 1.místo ze moji velmi úspěšnou sezonu 2016 v PARADREZURNÍM POHÁRU.
Dalším velkým úspěchem byla nominace do soutěže Zlatý oříšek 2016 (soutěž pro nejtalentovanější děti ČR), kde jsem se probojovala až do národního finále mezi 30 nejlepších dětí z ČR. Tuto soutěž vysílala Česká televize a Radio Junior.

Rok 2017 byl pro mne v paradrezurním jezdectví velmi úspěšný – 3 x 1. místo v Národním drezurním šampionátu a jasná kvalifikace na Mistrovství ČR, 1. místo na MČR v Brně, 2. místo ve Finále Drezurního poháru ČJF 2017.

Pár slov o tom co je PARADREZURA: Je to jezdecký sport pro handicapované jezdce , kdy jezdec předvádí se svým koněm předem danou úlohu na obdélníku 20x40 nebo 20x60m po jehož obvodu je umístěno 8-12 písmen. Drezurní úloha obsahuje určitý počet cviků a jejich obtížnost je daná stupněm výcviku – od základní obtížnosti pro začínající koně nebo jezdce jako jsem já až po velmi těžkou obtížnost pro ty nejzkušenější jezdce.
Úlohu hodnotí 3-5 rozhodčích, kteří jednotlivé cviky hodnotí známkami od 0 do 10, kdy 10 je známka nejlepší. Celkový výkon je dán součtem všech známek a uvádí se obvykle v procentech.
Velmi oblíbenou soutěží jsou volné sestavy na hudbu, kdy jezdci musí v časovém limitu předvést předepsané cviky, které mohou seřadit a doplnit podle vlastního uvážení. Paradrezura patří mezi paralympijské sporty, pravidelně se konají mistrovství světa a Evropy. V roce 2006 se parajezdectví stalo osmou disciplínou FEI - Mezinárodní jezdecké federace.

Kromě krásy s sebou tento sport nese i nemalé finanční náklady. Chtěla bych vás proto požádat o příspěvek na sezonu závodů 2018. Konkrétně na dopravu a ustájení koně.

Za všechny příspěvky moc děkuji! Tereza

  • Lenka a Vikča
    100 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadační fond Emil

www.emilnadace.cz

Účelem Nadačního fondu Emil je účinná podpora handicapovaných dětí a sportovců a shromažďování finančních prostředků určených k zajištění sociálních, léčebných, sportovních a kulturních potřeb handicapované mládeže.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat