Adventní koncerty 2017

 

Sbírka pro ještě hezčí advent

Adventní koncerty jsou často jedinou příležitostí, jak mohou ke své činnosti přitáhnout celospolečenskou pozornost i menší, ale v oblasti svého působení zcela nenahraditelné organizace. Tento rok byly pro sbírku vybrány skvělé projekty: olomoucké P-Centrum, pražská organizace Rosa, domácí hospic Jordán, který sídlí v Táboře, a karlovarské SOS dětské vesničky.

Každé z organizací bude věnován jeden z nadcházejících Adventních koncertů. A následně se mezi ně rovným dílem rozdělí celková částka, kterou dárci na sbírku přispějí.

Pokud se k dárcům připojíte, slibujeme Vám, že prožijete ještě hezčí advent.

Děkujeme.

 

Více informací zde: Adventní koncerty České televize 2017

 • 15. 12. 2017

  Pomozte vrátit Sluníčko do života dětí

  Pomozte vrátit Sluníčko do života dětí

  Čtvrtý adventní koncert bude patřit  organizaci SOS dětské vesničky, konkrétně domovu Sluníčko, který sídlí v Karlových Varech. Cílem této organizace je poskytnout ochranu a pomoc dětem, které se ocitly v akutním ohrožení nebo nebezpečí. Pomoc je poskytována v zařízení rodinného typu v podobě ubytování, stravy, a nepřetržité péče tet, které po nezbytně nutnou dobu nahrazují péči biologické nebo náhradní rodiny. SOS Sluníčko je zařízením s nepřetržitým provozem pro děti v krizové situaci, které vyžadují okamžitou pomoc. Pomáhá rodinám, které se vzhledem k tíživé životní situaci nemohou na přechodnou dobu o dítě postarat, a také dětem zanedbávaným, zneužívaným nebo týraným. Pobyt dítěte v zařízení umožní dítěti neztratit kontakt s rodinou a svým přirozeným sociokulturním prostředím, aniž by muselo být umístěno do zařízení pro výkon ústavní výchovy. Státní příspěvek nepokrývá ani padesát procent provozních nákladů, pro zajištění fungování zařízení je tak nutné hledat i jiné zdroje financování. Patronem vesniček je moderátorka Taťána Míková, která po své návštěvě vesniček říká: Děti v SOS Sluníčku jsou bezprostřední, a dokonce i ty, co přišly jenom před pár dny, mě překvapily, jak skvěle vycházely s ostatními. Obvykle žije 8 dětí se dvěma tetami jako rodina. Mají tam i několik sourozenců najednou, což je pro ně nesporná výhoda: když už zůstanou bez rodičů, jsou aspoň spolu.“

   KDE Kostel svatého Cyrila a Metoděje v Karlíně. KDY V neděli 17. 12. od 17:30. KDO V přímém přenosu vystoupí například Leona Machálková, smyčcový soubor Virtuossi di Basso či Komorní orchestr České filharmonie.

  Vizitka SOS dětské vesničky

 • 7. 12. 2017

  Václav Moravec volá o pomoc

  Václav Moravec volá o pomoc

  Třetí adventní koncert bude věnován Domácímu hospici Jordán, který sídlí v Táboře. Hospic poskytuje služby umožňující lidem s nevyléčitelným onemocněním v pokročilém a konečném stadiu nemoci zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží. Cílem hospicové péče je tedy umožnit nevyléčitelně nemocným žít doma až do konce jejich životů. Vzhledem k tomu, že hospicová péče v ČR stále není hrazena zdravotními pojišťovnami, hospic je tak závislý na podpoře veřejnosti. Patronem hospice je redaktor Václav Moravec, který se do hospice vydal, aby se seznámil s fungováním celé společnosti a s jejími klienty. Po své návštěvě řekl: Věřím, že se i po adventním koncertě setkám s paní Věrou Kolářovou z Opařan, jednou z klientek Domácího hospice Jordán. Návštěva u paní Věry patří k mým nezapomenutelným zážitkům."

   

  KDE Bazilika svatého Petra a Pavla na Vyšehradě KDY V neděli 10. 12. od 17:30. KDO V přímém přenosu vystoupí například Bratři Ebenové, Helena Vondráčková, dechové kvarteto Angeli Ridens či soubor Schola Gregoriana Pragensis.

   

  Vizitka Domácí hospic Jordán

 • 1. 12. 2017

  Prevence, podpora, poradenství. To je olomoucké P – centrum.

  Prevence, podpora, poradenství. To je olomoucké P – centrum.

  DRUHÝ ADVENTNÍ KONCERT pomůže olomoucké organizaci P - CENTRUM, poskytující pomoc v oblasti prevence, péče o rodinu s dětmi, poradenství, léčby a doléčování závislostí. P-Centrum provozuje služby od roku 1994. Konkrétně se jedná o poradnu pro alkoholové a jiné závislosti, doléčovací centrum, rodinné centrum u mloka a centrum primární prevence. PENÍZE POPUTUJÍ na získání nových prostor, ve kterých bude moci P-Centrum poskytovat své služby, neboť stávající prostory již nejsou vyhovující. PATRONEM organizace je redaktor JAN SMETANA, který se v P - centru zúčastnil aktivit s dětmi, které navštěvují tzv. Klub. O své návštěvě říká: Co dítě, to příběh. Co lektor, to silná osobnost, kterých je třeba si hodně vážit.“

  KDE Loreta KDY V neděli 3. 12. od 17:30. KDO V přímém přenosu vystoupí například kapela Olympic, Pavel Kohout či vokální soubor Collegium 419.

   

  Vizitka P-Centrum

 • 24. 11. 2017

  Nora Fridrichová pomůže týraným ženám

  Nora Fridrichová pomůže týraným ženám

  PRVNÍ ADVENTNÍ KONCERT bude věnován neziskové organizaci ROSA specializující se na pomoc ženám – obětem domácího násilí a jejich dětem v oblasti prevence násilí. Svoji činnost zaměřují na přímou komplexní pomoc ženám. Rosa pomáhá ženám již od roku 1993. Pomoc sestává z krizové intervence, sociálně-terapeutického poradenství, vytvoření bezpečnostního plánu, poskytování utajeného azylového bydlení pro oběti domácího násilí a telefonickou krizovou pomoc pro všechny oběti domácího násilí. Azylový dům ROSA představuje bezpečné prostředí pro oběti, než se jim podaří vrátit se do života bez násilí. PENÍZE POPUTUJÍ na obnovu vybavení azylového domu. V současné době je potřebná rekonstrukce malých kuchyňských koutů. Dále potřebují finance na podporu aktivit, které nejsou součástí základních činností poskytované služby. PATRONEM organizace Rosa je redaktorka NORA FRIDRICHOVÁ, pro kterou je pomoc této organizaci i osobní věc, neboť říká: „ Domácí násilí jsem zažila v poměrně velké blízkosti a bohužel ne jednou. A něco musím ocenit. Změnil se přístup okolí i policie. Zatímco dříve se všichni kolem tvářili, že jim do toho, co se děje za dveřmi domácnosti, nic není, teď už situaci snadněji berou do vlastních rukou.“

  KDE Břevnovský klášter KDY V neděli 26. 11. od 17:30. KDO V přímém přenosu vystoupí například zpěvačka Dasha v doprovodu Martina Kumžáka, Lucie Bílá s Petrem Maláskem či komorní ženský sbor Carmina Bohemica. Celým koncertem Vás provede Ester Janečková a  Jan Potměšil.

  Vizitka organizace ROSA

 • martin v.
  1 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Česká televize

http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/ct-podporuje/

Čtyři koncerty, čtyři tváře, čtyři organizace.

Blíží se čas Vánoc a s ním i neodmyslitelně přípravy adventních koncertů České televize. Ta pomáhá již 27 let realizovat projekty neziskových organizací ve všech regionech České republiky. Jedná se tak o nejstarší charitativní sbírku České televize, která i letos z více jak 100 došlých žádostí vybrala čtyři, mezi které bude celkový výtěžek sbírky rozdělen.

Taťána Míková, Nora Fridrichová, Václav Moravec nebo Honza Smetana. Zpravodajci a moderátoři, kteří se pro letošní rok zhostili role patronů vybraných organizací, kterým bude věnován vždy jeden ze čtyř koncertů. Letos se budeme snažit vybrat co největší částku pro ženy, které se staly obětmi domácího násilí, děti, které mají složité rodinné zázemí nebo pro ty, které jsou opuštěné a v neposlední řadě pro klienty hospicové péče.

Letošní souboj o účast v Adventních koncertech totiž vyhrálo olomoucké P-Centrum, pražská organizace Rosa, Domácí hospic Jordán sídlící v Táboře a karlovarské SOS dětské vesničky.

Samozřejmě i letošní sváteční atmosféru adventních koncertů umocní nádherné prostory Břevnovského kláštera, pražské Lorety, baziliky Petra a Pavla na Vyšehradě a karlínského kostela Cyrila a Metoděje. Kromě pestré nabídky interpretů, nebudou chybět ani Ester Janečková a Honza Potměšil, kteří Vás každým koncertem osobně provedou.

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

692692692/0800

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat