ACORUS: Společně proti domácímu násilí

 

Podporou iniciativy „ACORUS: Společně proti domácímu násilí!" přispějete k zajištění víceúrovňové komplexní pomoci ženám a dětem, které zažívaly domácí násilí. Tato pomoc zahrnuje ambulantní služby v odborné poradně, nonstop linku, možnost využít krizová lůžka a na krizových lůžkách, utajené azylové ubytování a následné bydlení.

Finanční prostředky ze sbírky budou použity na posílení víceúrovňové pomoci osobám ohroženým domácím násilím především formou podpory ambulantní služby. Ze sbírky bude uhrazen nájem v ambulantní poradně, kde je osobám ohroženým domácím násilím poskytováno odborné poradenství (sociálně-právní, psychologické, pedagogické, včetně psychoterapie a právních informací obětem trestných činů).

ACORUS, o. s. poskytuje osobám ohroženým domácím násilím komplexní odbornou pomoc a všestrannou podporu směřující k překonání jejich nepříznivé sociální situace a k začlenění do běžného života bez přítomnosti násilí.

Výjimečnost ACORUSu tkví především v poskytování přímé odborné komplexní pomoci osobám ohroženým domácím násilím, zejména ženám a dětem, přičemž utajené bydlení je výše zmíněné klientele poskytováno nonstop (24 hod. denně). V praxi se jedná o víceúrovňový systém psychosociální pomoci, který nabízí uvedené klientele:

1. okamžitý bezpečný úkryt a řešení akutní situace v rámci krátkodobého krizového pobytu (služba krizová pomoc)
2. azylové ubytování až na jeden rok s intenzivní sociálně právní, psychologickou a pedagogickou pomocí (služba azylový dům)
3. poradenské služby sociálně právní, právní, pedagogické a psychologické (služba odborné sociální poradenství)
4. specifické právní informace určené pro oběti trestných činů - oběti domácího násilí (nová služba poskytování právních informací obětem trestných činů je akreditovaná u Ministerstva spravedlnosti)

Uvedené aktivity tvoří ucelený systém ochrany a pomoci a kontinuálně na sebe navazují.


V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Acorus, z.ú.


ACORUS, o. s. poskytuje osobám ohroženým domácím násilím komplexní odbornou pomoc a všestrannou podporu směřující k překonání jejich nepříznivé sociální situace a k začlenění do běžného života bez přítomnosti násilí.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

43-7873520277/0100

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat