Psychoterapie pro děti

 

V Česku přibývá dětí, které mají psychické problémy, často i velmi závažného charakteru. Potýkají se například s panickými ataky, úzkostmi, depresemi. Objevuje se ale také sebepoškozování a v nejhorších případech dochází i k pokusům o sebevraždu.

Nedostatek psychologů a psychiatrů situaci nenapomáhá. Současná generace se přitom stále neměla možnost vyrovnat se sociální izolací v době covidu.

Téměř všechny přijaté děti měly velmi složitý start do života, prošly si těžkými traumaty ve svém ranném dětství. Díky psychoterapii děti postupně zpracovávájí zažitá traumata. Psychoterapie umí zmírnit problém s oblastí ADHD, poruch chování, specifických poruch učení, snižovat důsledky stresu, s poruchami spánku, úzkosti, bolestí hlavy, poruchy paměti, deprese, vývojové vady řeči, apod.

Díky psychoterapii dochází k zásadní pozitivní změně jejich chování. Zlepšuje se jejich vzájemný vztah v rodinném prostředí a také s vrstevníky. Děti získají ztracené sebevědomí. Terapie se zaměřuje především na jejich správné poznávání a hodnocení skutečností, citovou vyrovnanost. Dalším významným cílem je nalézání vlastní role a postavení mezi vrstevníky. Zlepší se úroveň komunikace a schopnosti navazovat přátelství a terapeut se snaží o návrat dítěte  do normálního života.   

 

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadační fond Rozum a Cit

www.rozumacit.org

Hlavním posláním fondu je zajištění spokojeného života opuštěných dětí uprostřed rodiny a všestranná podpora náhradní rodinné péče.

Podporujeme náhradní rodiny, finančně, materiálně a pořádáme akce pro celé náhradní rodiny. Šíříme myšlenku náhradní rodinné péče. Naše pomoc je vždy konkrétnímu dítěti a konkrétní náhradní rodině v rámci České republiky.

Projekty

Bezpečný domov: přispíváme na vybavení dětských a studentských pokojů.

Pomáháme ke vzdělávání:  přispíváme na vzdělávání dětí, které se připravují na svoje budoucí povolání, na doučování, jazykové a odborné kurzy.

Pomáháme ke zdraví: přispíváme na brýle, rovnátka. Handicapovaným dětem na rehabilitační

a kompenzační pomůcky, aj. Na psychoterapie pro děti.

Pomáháme při volnočasových aktivitách a nákupu hudebních nástrojů.

Od roku 1996 Nadační fond Rozum a cit pomáhá opuštěným dětem a náhradním rodinám, které jsou pro mnohé děti z ústavů jedinou šancí, kdy mohou svoje dětství a dospívání prožít v náhradní rodině a ne za zdmi ústavů.

Opuštěné děti potřebují bezpečí, vidí  vzory chování matky, otce, sourozenců, od útlého dětství se vyvýjí citové pouto k jinému člověku a to je ten největší vklad do dalšího samostatného života těchto dětí. Opuštěné děti potřebují náhradní rodinu a pěstouni jsou šance na jejich nový život.

Pěstouni připraví děti do samostatného života. Podporují pozitivní vývoj dítěte, jeho psychické uzdravení, starají se o jeho vzdělávání a začlenění do běžného života, a tak zamezují sociálnímu vyloučení dítěte.

Pěstouni se stávají většinou na mnoho let a někdy i na celý život nejbližšími lidmi těchto dětí. Do pěstounské péče se dostávají děti, které nejsou tkz. právně volné, tedy ty, kde nedali biologičtí rodiče souhlas k osvojení. Často se do pěstounské péče dostávají děti starší, handicapované nebo děti jiného etnika.

Na naši cestě pomoci je s námi od roku 2001 patronka fondu, herečka, paní Naďa Konvalinková a patron fondu, sportovní moderátor, pan Vojtěch Bernatský již od roku 2010.

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

55145514/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat