Optický fibroskop pro Centrum dětské traumatologie v Motole
- Cílová částka 200 000 Kč
- Vybráno 22 003 Kč
- Přispělo 60 dárců
- Zbývá Již ukončeno
Jestli vaše děti milují kyvadlovou (říká se jí také vahadlová) houpačku a nešetří ji ani sebe, může razantní houpání a divoké poskakování skončit nepříjemným naražením i úrazem močového ústrojí. Vážně nic příjemného. Ještě hůř to může dopadnout na kole nebo při autonehodě. Přístroj, na který potřebujeme shromáždit 200.000,- Kč, pomáhá šetrně a přesně vyšetřit poraněná místa, provádět drobné operace i řešit následky poranění. Když zobrazovací metody jako je CT, magnetická rezonance nebo ultrazvuk přesně neurčí, kde je v močovém ústrojí problém, je to právě tenký flexibilní fibroskop, který může pomoci.
Pro ty, kteří si potrpí na detaily, a pro odborníky vysvětluje podrobněji význam fibroskopu MUDr. Jan Trachta z Kliniky dětské chirugie 2. LF a FN Motol:
„Při poranění ledvin a močovodu, kdy dochází k natržení dutého systému ledviny a úniku moči mimo ledvinu je možné dvojí řešení. Jednak otevřená operace, která pacienta nadále poškodí a končí obvykle odstraněním celé ledviny, protože chirurg ledvinu svou manipulací dále rozkrvácí. Vhodnější je proto tzv. zavedení JJ stentu - hadičky přes měchýř do močovodu a ledviny, která moč bude derivovat, dokud se natržený dutý systém nezhojí. Zastentování močovodu po traumatu je ovšem technicky obtížné a často nemožné ( přes natržené místo, přes místo dislokované hematomem apod.) a proto je dobré zcela cíleně fibroskopem prohlédnout celý močovod až po ledvinu a umístit přes zavedený vodící drát JJ stent na místo optimální k hojení. Dále je tu řešení následků poranění - jizvení močovodů, ledvinných kalichů nebo močové trubice - koagulační elektrodou fibroskopu lze tyto jizvy odstraňovat. A tam kde má dítě po traumatu urogenitálního traktu jizvu a vázne odtok moči se vytváří často konkrementy (kameny) - fibroskop se k nim dokáže dostat (bez větší operace a zásahu do organismu) a košíčkem je tak můžeme vytáhnout“.
-
Martha Issová10 000 Kč
-
David Ondricek10 000 Kč
-
Daniel Šefl300 Kč
Spojenectví není možné pro tuto Sbírku
Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví
Jak ještě mohu pomoci
-
1.
Sbírkovým spojenectvím
Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
Chci se stát spojencem
Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ! -
2.
Sdílením na sociálních sítích
Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.
-
3.
Osobním doporučením
Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje. -
4.
Vlastním nápadem
Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!
Přispět na sbírku
Převodem na účet
Přispějete převodem na účet:
260626069/5500
Platba bankovním převodem
Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.
Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.
Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).
Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).
Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.