Duben – měsíc porozumění autismu – Podpořte středisko Kunratice

 

Středisko Kunratice je součástí organizace NAUTIS, která již 21 let poskytuje sociální, zdravotní, psychologické, psychiatrické a volnočasové služby. Nabízíme také odborné poradenství jednotlivcům, rodinám i zařízením, která mají v péči klienty s poruchou autistického spektra (PAS).

Naše středisko v Kunraticích je zaměřeno na aktivity pro dětskou klientelu. Jedním z našich dlouhodobých cílů je zajistit dětem s poruchou autistického spektra co možná největší vyžití v rámci volnočasových aktivit. Neustále přicházíme s nabídkou nových činností, které se snažíme přizpůsobit dětem tak, aby si i ony mohly za pomoci odborného personálu prožít radost z lyžování, plavání, jízdy na kole nebo z jiných sportovních nebo volnočasových aktivit. Některé z těchto aktivit fungují jako pravidelné kroužky, jiné pořádáme v rámci mimo pražských výjezdů rodin s dětmi. Tyto výjezdy vnímáme jako nesmírně důležité i pro rodiče dětí, kteří jsou bohužel leckdy vyčleněni ze společnosti, kvůli chování náročnému na péči, jež je často provází. Jsme nesmírně vděčni našim spřáteleným zařízením a sponzorům, kteří nás přijímají a dle svých možností podporují. Díky vaší podpoře můžeme „zlidštit“ ceny jednotlivých aktivit, které jsou pro mnohé rodiny přinejmenším zatěžující. V cenotvorbě se oproti „běžným“ pobytům a kroužkům bohužel nevyhneme zvýšeným nákladům spojených s kvalifikovaným personálem, na jehož vzdělání a praxi klademe velký důraz.

Loňský duben byl pro naše středisko průlomový nejen z hlediska osvětové akce pro veřejnost, která byla celý měsíc k dispozici v podobě edukativních posterů a kvízových otázek v ulicích Kunratic, ale i v míře podpory, která se nám dostala od široké veřejnosti prostřednictvím sbírky na Daruj správně a kunratických podnikatelů, kteří podpořili náš záměr vybudovat na našem středisku relaxačně terapeutickou místnost Snoezelen. Ta byla loni v říjnu slavnostně otevřena a začíná sloužit nejen dětem s PAS, ale i dětem s jinými potřebami. Letos v dubnu bychom rádi požádali o podporu i Vás.

Rádi se s Vámi sejdeme, blíže se představíme, povíme Vám o projektech, které se nám neustále rodí v hlavě, a třeba společně přijdeme na to, co bude vyhovovat Vám a pomůže nám.

Pokud jste pro, kontaktujte prosím, Mgr. Michaelu Danešovou na emailu: michaela.danesova@nautis.cz, tel.: +420 774 723 114.

Děkujeme Vám!

  • Věra Červenková
    300 Kč
  • Brian Wilson
    1 000 Kč
  • Michaela
  • Zuzana
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Národní ústav pro autismus, z.ú.

www.nautis.cz

Národní ústav pro autismus, z. ú. je největším poskytovatelem služeb pro lidi s autismem v České republice. Zkráceně si říkáme NAUTIS, což je nejen zkratka složená z písmen Národního ústavu pro autismus, ale i námořní simulátor – pomůcka, která má pomoci lodím na moři najít správný směr na své cestě. Stejně tak my si klademe jako své poslání nasměrovat lidi s autismem a všechny, kdo jim poskytují péči, správným směrem a podpořit je v bezpečné a klidné cestě ke spokojenému životu.

Poskytujeme sociální, zdravotní, psychologické a volnočasové služby. Nabízíme odborné poradenství jednotlivcům, rodinám i zařízením, která mají v péči klienty s autismem. Provozujeme celoroční pobytové zařízení pro osoby se souběhem autismu a chováním náročným na péči a v rámci včasné intervence se náš tým stará o rodiny s předškolními dětmi. Psychiatr a psychologové u nás dělají psychodiagnostiku a terapeuti vedou individuální a skupinové nácviky sociálních dovedností.

Jsme zřizovatelem speciálně pedagogického centra, mateřské školy pro děti s autismem a sociálního podniku – nakladatelství PASPARTA, který zaměstnává lidi s autismem. Realizujeme také programy podporovaného zaměstnávání. Nabízíme vzdělávací kurzy, pořádáme osvětové akce (celoroční kampaň Porozumět autismu, cena Aplaus atd.), odbornou konferenci a osvětové výstavy. Při NAUTIS působí divadelní soubor Dr.amAS, který se zaměřuje na autorskou tvorbu vycházející z příběhů členů souboru, kterými jsou převážně dospělí lidé s autismem.

Od června 2010 jsme stálým členem mezinárodní asociace neziskových organizací Autism-Europe se sídlem v Bruselu.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

6670598002/5500

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat