ČSOB proti kyberšikaně

102%
  • Cílová částka 30 000
  • Vybráno 30 747
  • Přispělo 104 dárců
  • Zbývá Již ukončeno

 

ČSOB se věnuje kyberbezpečnosti a je generálním partnerem Linky bezpečí. Snažíme se pomáhat tam, kde je potřeba a rádi bychom ještě více podpořili její provoz. Chceme podat pomocnou ruku dětem a mladistvým, kteří jsou obětem kyberšikany a rádi bychom vybrané příspěvky zdvojnásobili do výše 30 tisíc Kč.

Vydírání, zesměšňování, vyhrožování… kyberšikana může mít různé podoby. Všechny ale znamenají velkou psychickou zátěž pro její oběti, a proto je potřeba zajistit podporu pro řešení tohoto problému.

Vybavíte si nějaký moment, kdy vám bylo skutečně trapně? A teď si představte, že vás právě v takové chvíli někdo zachytí na video, které nechá kolovat po internetu. To by dokázalo zamávat i s otrlým dospělým. Jak si s tím ale mají poradit děti?

Ročně Linka Bezpečí pomůže 90 841 dětem v nouzi. Dalších 94 585 se nedovolá. Pracují nonstop, ale nestačí to. Svým darem můžete přispět na zvýšení počtu odbavených kontaktů, které mohou pomoci ulehčit dětská trápení.

 

Každá částka pomáhá.

330 Kč: zajistíte jeden hovor, který pomůže dítěti v náročné životní situaci. Linka bezpečí denně přijme až 400 kontaktů.

660 Kč: umožníte 2 dětem, např. se sebevražednými sklony, kontaktovat Linku bezpečí. Denně přijme až 9 těchto hovorů.

1200 Kč: Zajistíte provoz Linky bezpečí, kdy odbaví až 5 kontaktů. Po telefonu, na chat a e-mail poradně.

  • Tereza B.
  • Kateřina Horká
    500 Kč
  • Matox
    150 Kč
  • Adam
    50 Kč
  • Tom z Digitalu
    1 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Linka bezpečí, z.s.

www.linkabezpeci.cz

Linka bezpečí je největší a nejdéle fungující celostátní krizovou linkou pro děti a mladé lidi do 26 let. Za rok 2021 jsme pomohli 90 841 dětem v nouzi.
Děti se na nás obracejí například se sebepoškozováním, sebevražednými myšlenkami, problémy v online světě, vztahovými a rodinnými problémy.

Často si nemají s kým promluvit, případně se za svůj problém stydí a bojí se svěřit někomu ve svém okolí. Kromě telefonu mohou děti Linku kontaktovat také prostřednictvím e-mailu a chatu.

Odborně vyškolení konzultanti dokáží dětem ulevit, povzbudit je a pomoct jim najít východisko, případně zprostředkovat lokální pomoc ve všech místech České republiky. Linka bezpečí je tu pro děti zdarma, anonymně a nonstop, 365 dnů v roce, 24 hodin denně. O půlnoci, na Štědrý den, o prázdninách, vždy.

Linka bezpečí pomáhá i rodičům, proto provozuje i Rodičovskou linku, na kterou se mohou obracet rodiče, prarodiče, pedagogové, zkrátka všichni dospělí, kteří mají starost o děti. Napomáhá porozumění mezi rodiči a dětmi a dokáže jim pomoci řešit jejich neshody.

Za 29 let jsme přijali více než 15 000 000 hovorů ...

Volající může zůstat v anonymitě, vše je důvěrné...
- Klademe velký důraz na důvěrnost, a proto žádné konkrétní příběhy dětí nezveřejňujeme v médiích, ani si hovory nenahráváme. Volající může zůstat v anonymitě.

Konzultant je vyškolený profesionál...
- Každý konzultant musí před přijetím na Linku bezpečí projít 150-hodinovým kurzem telefonické krizové intervence a v průběhu své práce na Lince bezpečí se povinně dále vzdělává.

Online služby Linky bezpečí...
Stále více dětí se na Linku bezpečí obrací prostřednictvím e-mailové a chatové komunikace, proto Linka bezpečí tyto služby stále více rozšiřuje a to i v podobě webové poradny 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 2.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 3.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat