ČSOB Private Banking opět pomáhá

109%
  • Cílová částka 45 000
  • Vybráno 49 300
  • Přispělo 72 dárců
  • Zbývá Již ukončeno

 

Máme to štěstí, že kdykoliv se rozhodneme, můžeme se vydat kamkoliv na výlet, dovolenou si nemusíme vybírat dle náročnosti terénu, kopec k našemu oblíbenému hradu pro nás není žádnou překážkou. Ale ne všichni mají takové štěstí.

Proto Česká asociace paraplegiků Czepa chce do své zaběhlé půjčovny pořídit přídavný elektropohon HURT-e k invalidnímu vozíku.

Tento pohon si mohou půjčit paraplegici, kteří váhají, zda si ho mají pořídit nastálo nebo si ho mohou vypůjčit na vysněnou dovolenou, na kterou by jinak nemohli jet.

Půjčovna není pouze pro paraplegiky, služby mohou využít i osoby, které jsou na invalidním vozíku upoutáni pouze dočasně.

 

Veškeré informace k přídavnému elektropohonu jsou k dispozici zde www.hurt-e.cz. Úvodní fotografie je právě z tohoto portálu.

 

Česká asociace paraplegiků – CZEPA pomáhá vozíčkářům s poraněním míchy od roku 1990. Projekty asociace jsou zaměřené nejenom na osoby s poškozením míchy, jejich rodiny ale i jiné zainteresované osoby. CZEPA prostřednictvím poradenství také poskytuje osobám s poškozením míchy a jejich rodinám informace o možnostech úpravy obydlí – typy úprav, konzultace pro odstraňování bariér, financování úprav obydlí a přístupu do něj.

 

V loňském roce jsme CZEPA pomohli vybavit startovací byty pro nové paraplegiky.

 

www.czepa.cz

  • Jony
    500 Kč
  • Petra
    1 500 Kč
  • Václav Havlíček
    1 000 Kč
  • Dušan
    1 000 Kč
  • Tomáš Blažek
    1 000 Kč
  • Jiri Hamacek
    1 000 Kč
  • Ondra Zlín
    1 000 Kč
  • IŽ, LZ
    500 Kč
  • Linda
    100 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Česká asoc.paraplegiků - CZEPA

www.czepa.cz

Pomáháme vozíčkářům po poranění míchy "postavit se na vlastní nohy"

Hájíme zájmy vozíčkářů po poranění míchy, usilujeme o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a pro integraci do většinové společnosti.

S tímto cílem realizuje řadu projektů:

Informační a poradenský program pro vozíčkáře
(sociálně právní poradenství, poradenství v oblasti kompenzačních a zdravotních pomůcek, bezbariérových úprav, lékařské a rehabilitační péče, prevence zdravotních komplikací, intervence na podporu práv vozíčkářů, vydávání informačních materiálů)

Tréninkové zaměstnávání pro vozíčkáře - charitativní obchod Hvězdný bazar
(pracovní místa prodejců v obchodě jsou určena zejména vozíčkářům, kteří kvůli úrazu nedokončili vzdělání, nemohli získat pracovní zkušenosti nebo nemohou vykonávat svou původní profesi)

Vozejkov.cz
(komunitní portál pro vozíčkáře, kde naleznou pomoc, rady, zkušenosti dalších vozíčkářů a odborníků, inspiraci, názory, pozvánky, nabídky, tipy; aktivní účastí mohou vozíčkáři ovlivnit obsah portálu tak, aby byl pro ně co nejužitečnější)

VozejkMap
(mobilní aplikace pro chytré telefony a webové rozhraní nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí; umožní vozíčkářům naplánovat si cestu tak, aby se nedostali do potíží a mohli cestovat samostatně; pomůže najít například nejbližší bezbariérovou kavárnu či WC; data zadávají a ověřují samotní vozíčkáři)

BanalFatal! - banální situace, fatální následky
(preventivní kampaň proti úrazům páteře, zahrnuje televizní spoty a interaktivní semináře pro děti, mládež, učitele a pedagogy volnočasových aktivit)

Peer mentoring
(projekt je založen na principu sdílení vlastních zkušeností - mentorem je vozíčkář, který je delší dobu po úraze a je na postižení dobře adaptován; pomáhá jako průvodce v nové životní situaci vozíčkáři, který je krátce po úraze; peer pracuje také s rodinnými příslušníky a blízkými nových vozíčkářů; peeři úzce spolupracují s odbornými garanty (sociální pracovnice, spinální specialistka, psycholog) a pracují pod odbornou supervizí)

Startovací bydlení
(5 startovacích bytů určených pro vozíčkáře, kteří jsou krátce po úraze, ještě nemají vyřešené vlastní bydlení, ale chtějí žít od začátku aktivně a samostatně)

Podporované bydlení pro tetraplegiky
(vozíčkáři s postižením horních končetin se v bytě učí žít samostatně bez závislosti na rodinných příslušnících a zařízeních nemocničního tipu)


Půjčování kompenzačních pomůcek a automobilů s ručním řízením
 
Edukační program pro odbornou veřejnost
(realizace odborných seminářů/webinářů, kongresů)

Spolupráce s lékaři a legislativci na zkvalitnění sociální a zdravotní péče.
 

Pro vozíčkáře systematicky vytváříme pracovní místa. V roce 2020 jsme zaměstnali 26 osob se zdravotním postižením. 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 2.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 3.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat