Daruj Správně

Archiv novinek


Od pražské Zoo jsme získali cenu Divoký Richard!

V Zoo Praha proběhlo v neděli 4.12. tradiční Setkání přátel, sponzorů a adoptivních rodičů zvířat, kde jsme za neziskový crowdfunding získali cenu Divoký Richard!

Ceny jsou vyrobeny z českého křišťálu podle sádrového odlitku tlapy gorilího samce Richarda a letos je předával herec Karel Heřmánek.

Více informací se dozvíte z tiskové zprávy.

Žebříčky nadací a fondů v ČR

Pokud jste nestihli 29. listopadu přílohu Hospodářských novin se speciálem o nadacích, nadačních fondech a zajímavých veřejně prospěšných projektech, máme ji pro Vás zde k dispozici!

29. listopadu si nezapomeňte koupit přílohu Hospodářských novin!

29. listopadu vychází v příloze Hospodářských novin speciál o nadacích, nadačních fondech a zajímavých veřejně prospěšných projektech. Určitě na ní nezapomeňte, dozvíte se mnoho zajímavých informací!

 

Neziskovka roku 2016

O sympatie veřejnosti se od 21. října do 21. listopadu 2016 uchází prostřednictvím hlasování
15 semifinalistů letošního ročníku ocenění Neziskovka roku.

Ocenění Neziskovka roku uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti. Každoročně jej získávají nestátní neziskové organizace, které svojí činností dlouhodobě a kvalitně přispívají ke změnám poměrů v české společnosti a dokážou nadchnout dárce i širokou veřejnost. Ocenění se uděluje ve třech kategoriích (velká, střední, malá neziskovka), v nichž o nejúspěšnějších neziskových organizacích rozhodují odborní hodnotitelé. Cena veřejnosti je pak samostatnou speciální kategorií - vítězem se stane organizace, která v hlasování nasbírá nejvíce hlasů z řad veřejnosti.

Vyhlášení tří nejúspěšnějších letošních neziskovek i vítěze v kategorii Cena veřejnosti proběhne v rámci slavnostního večera v Divadle Archa v Praze v pondělí 28. listopadu.

Podrobnosti na www.neziskovkaroku.cz

HLASOVAT PRO SVOU NEZISKOVKU MŮŽETE ZDE: https://vote.d21.me/vote/4ygMvBPWkf

 

Boj se suchem? Ještě necelé dva týdny mohou obce, školy i NNO žádat o granty na zelené oázy.

Nadace Partnerství přijímá žádosti o granty na budování tzv. zelených oáz ve městech a obcích, které by měly pomoci vrátit do urbanizovaného prostoru zeleň a vodní prvky. Díky takovým prvkům lze účinně zadržovat vodu, což je pro města i obce velmi aktuální téma.


Už jen necelé dva týdny se mohou obce, školy i neziskovky hlásit o granty na zelené oázy.
Praha (20. října 2016) - Ještě dva týdny mají obce, školy, spolky a další organizace možnost žádat o finanční podporu v grantovém programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika. Celkem rozdělí 1,4 milionu korun a jejich prostřednictvím chtějí podpořit lokální projekty, které do měst a obcí pomohou navrátit zeleň a vodní prvky. O granty ve výši až 140.000 Kč mohou žádat do 31. října.

 

Všechny informace o grantovém programu jsou dostupné na webové adrese www.zelene-oazy.cz.

 

Z grantového programu Zelené oázy mohou obce, školy nebo další instituce financovat například nákup sazenic, materiálu, dále odborné poradenství nebo přípravu a tisk výukových a propagačních materiálů. „Každé i jakkoliv malé opatření, které vrací zeleň nebo zadržuje vodu v urbanizovaném prostoru, pomáhá snižovat negativní dopady klimatických změn. Například ochlazovat okolí za letních veder nebo zpomalovat odtok za přívalových dešťů a zadrženou vodu hospodárně využívat. Je potřeba, aby se česká města a obce na změny klimatu postupně připravovala a adaptovala," říká ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata ke smyslu Zelených oáz.

Žádosti je možné podávat prostřednictvím systému Grantys na adrese www.grantys.cz. „Chceme, aby podání žádosti bylo co nejjednodušší, a proto jsou nároky na žadatele minimální," vysvětluje grantový manažer František Brückner s tím, že projekty mají pomoci v co největší míře propojit obyvatele obce nebo města. „Taková společná aktivita totiž může být vynikajícím nástrojem, jak lidi učit zodpovědnosti k místu, ve kterém sami žijí."

„Loňský ročník byl pro naši společnost první zkušeností s projektem Zelených oáz v České republice. Byli jsme nadšeni kvalitou žádostí a následně i kvalitou provedení jednotlivých podpořených grantových projektů. Těšíme se proto i na ročník druhý, který přinese další zajímavé projekty a přinese inspiraci pro uplatnění našeho programu i pro další subjekty," uzavírá Tomáš Pavlík, CSR manažer MOL Česká republika.

 

Další informace najdete na www.zelene-oazy.cz.

 

Mezinárodní filmový festival EKOFILM 2016

Nadace Partnerství vás zve na Mezinárodní filmový festival EKOFILM 2016, který začíná již tento čtvrtek v Brně.

Festival je jedním z nejstarších environmentálně založených filmových festivalů na světě a je nám ctí jej letošní rok spolupořádat. Společně s partnery jsme pro vás připravili nejenom promítání filmů, ale i workshopy, koncerty, besedy i výstavy. Kompletní program festivalu můžete najít na stránkách www.ekofilm.cz/program

Vpředvečer festivalu si můžete společně s Danem Bártou & Illustratosphere užít slavnostní zahájení na Náměstí Svobody, kde bude po celou dobu festivalu stát EKOEXPO - areál, který představí zajímavé firmy s ekotechnologiemi, ale i vědecké show a další program. Hlavním promítacím místem bude sál Břetislava Bakaly, kde Vám představíme soutěžní filmy z celého světa. Programy pro školy, besedy i workshopy chystáme v našem vzdělávacím a poradenském centru Otevřená zahrada a odborné přednášky se zajímavými hosty najdete na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Velmi rádi se s Vámi potkáme i na některém z pořadů - například na besedě prezidenta festivalu Ladislava Mika s laureáty Ceny Josefa Vavrouška (účast přislíbil i ministr životního prostředí Richard Brabec), dále třeba na diskuzi se členem naší správní rady a zároveň malířem a ilustrátorem Honzou Dungelem a nebo se potkáme na slavnostním předávání cen v sobotu od 18 hodin v sále Břetislava Bakaly.

Na viděnou se těší

Miroslav Kundrata | Ředitel | Director - CEO, Nadace Partnerství | Údolní 33 | 602 00 Brno

Pomoc postiženým na Haiti

Karibskou oblast zasáhl hurikán Matthew. 
Nejvíce zasažena je jižní část Haiti.


Pomoci můžete prostřednictvím neziskových organizací buď formou dárcovské SMS nebo příspěvkem na účet:


Nadace ADRA
dárcovská SMS ve tvaru DMS ADRA na číslo 87 777
cena DMS je 30 Kč
konto 66888866/0300, variabilní symbol 378
Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE


Arcidiecézní charita Olomouc
dárcovská SMS ve tvaru DMS HAITI na číslo 87 777
cena DMS je 30 Kč
konto 43-9935450227/0100
Podrobné informace ZDE

 

 

Nadace Partnerství - STROM ROKU 2016

Anketa Strom roku 2016

12 finálových stromů, které vybrala odborná porota z 57 došlých návrhů, nyní soutěží o titul Strom roku 2016, arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia i postup do mezinárodní soutěže Evropský strom roku 2017.

Anketa je charitativním projektem, a proto je hlasování zpoplatněné. Peníze, které se pro finalistu podaří vybrat, pak navrhovatelé využijí k výsadbě, péči o strom, úpravě okolí nebo jeho větší propagaci. V profilu každého finalisty najdete konkrétní účel, na který výtěžek sbírky poputuje.

Svůj strom můžete podpořit od 15. června do 10. října 2016 zasláním DMS nebo zakoupením a vyplněním hlasovacího archu.

Novinka v hlasování

Protože sdílíme myšlenku recyklace a znovuvyužití odpadů, můžete letos poprvé hlasovat také odevzdáním starého mobilu do sběrného E-boxu ASEKOL v místě, kde finalista roste. Za každý takto recyklovaný mobil přičteme vašemu finalistovi 20 hlasů k dobru. Na navrhovatelé, kteří odevzdají největší počet telefonů, čeká odměna v podobě venkovní solární dobíjecí stanice pro mobily.

Podívejte se na videospot a hlasujte! 
http://www.stromroku.cz/

Zemětřesení v Itálii - JAK MŮŽETE POMOCI?

Pokud chcete pomoci obětem z oblastí zasažených zemětřesením v Itálii, můžete tak učinit prostřednictvím dárcovské SMS či zasláním příspěvku na účet některé z neziskových organizací:

ADRA
dárcovská SMS ve tvaru DMS ADRA na číslo 87 777
Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE

Český červený kříž
dárcovská SMS ve tvaru DMS CCK na číslo 87 777
Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE

Charita ČR
dárcovská SMS ve tvaru DMS CHARITASVET na číslo 87 777
Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE

Cena DMS je 30 Kč.

 

Historicky nejúspěšnější a největší charitativní crowdfundingová sbírka v České republice dopadla víc než dobře!

„Svým výkonem René inspiroval stovky dárců, aby se na sbírku pro Hvězdný bazar složili. Jsme rádi, že pro Čechy není žádná částka příliš vysoká, pokud cítí, že projekt má smysl,“ usmívá se Klára Špíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců, které portál Darujsprávně.cz provozuje. „Sbírka pro tréninkové pracoviště vozíčkářů se tím stala historicky nejúspěšnější a největší charitativní crowdfundingovou sbírkou v České republice.

 

Projekt Cesty na vrchol přinesl dva nové české rekordy! Ultramaratonec René Kujan uběhl 971 km za 21 dní přes sedm nejvyšších vrcholů sedmi nejvyšších pohoří ČR a crowdfundingová sbírka na tréninkové pracoviště pro vozíčkáře, kterou svým výkonem podpořil, vynesla 610 287 Kč.

René chtěl svým během upozornit na problémy, se kterými se potýkají vozíčkáři při hledání zaměstnání. Cestou vyzýval veřejnost k podpoře tréninkového pracoviště Hvězdný bazar, kde získávají pracovní zkušenosti zejména mladí lidé s poraněním míchy.

21 dní běžel každodenně vzdálenost delší než maraton. Cestou zdolal sedm vrcholů (Plechý, Klínovec, Sněžku, Kralický sněžník, Smrk, Praděd a Lysou horu). Ač se René potýkal s vážnými zdravotními problémy i s nepřízní počasí, přesto doběhl a jeho rekord byl zapsán do České knihy rekordů. Rovněž sbírka se dostala do cíle. „Veřejnost na podporu České asociace paraplegiků a jejich jedinečného Hvězdného bazaru darovala rekordních 310 287 korun. S velkou radostí z naplnění cíle sbírky, připisujeme k vybrané částce dalších 300 000 korun, jak jsme na začátku Cest na vrchol slíbili,“ říká s radostí Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB. Česká asociace paraplegiků – CZEPA může díky tomu zajistit provoz tréninkového pracoviště na celý další rok.

„Svým výkonem René inspiroval stovky dárců, aby se na sbírku pro Hvězdný bazar složili. Jsme rádi, že pro Čechy není žádná částka příliš vysoká, pokud cítí, že projekt má smysl,“ usmívá se Klára Špíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců, provozovatele portálu Darujsprávně.cz, na kterém sbírka probíhala. „Sbírka pro tréninkové pracoviště vozíčkářů se stala historicky nejúspěšnější a největší charitativní crowdfundingovou sbírkou v České republice“.

René Kujan k tomu říká: „Začátky běhu a sbírky byly hodně podobné: moc to nešlo. Já po pár dnech běhu chytil nějakou velmi nepěknou zažívací chorobu, takže mi to dvakrát dobře neběželo. Ale pak se svět zase trochu zatočil a všechno bylo jinak. Přijížděli kamarádi i úplně neznámí lidé, aby mě podpořili. Každým dnem rostl zájem o sbírku i vozíčkáře, kterým výtěžek pomůže. A ten nervy drásající sprint do konce sbírky, který z velké části dospurtovali zaměstnanci ČSOB, byl prostě úchvatný,“ naráží René na finiš sbírky v posledních hodinách, kdy peníze přibývaly doslova každou minutou a řada lidí to on-line sledovala a podporovala na sociálních sítích.

Nejen o závěru sbírky hovoří i Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA: „Pro nás je to celé neskutečný zážitek. Díky tréninku ve Hvězdném bazaru mohou vozíčkáři s poraněním míchy získat zaměstnání a žít samostatný a aktivní život. Peníze, které jsme získali, jsou velmi důležité. Máme ale také radost z obrovské vlny solidarity, kterou jsme zažili. O závěru projektu ani nemluvě. To nás opravdu dojalo. Všem, každému jednotlivému dárci moc děkujeme.“ Další informace: www.hvezdnybazar.cz, www.czepa.cz

Akademie Modrého života

ČSOB vyhlašuje podzimní běh Akademie Modrého života zaměřený na komunikaci a fundraising, který proběhne od září do listopadu 2016.

V podzimní Akademii Modrého života ČSOB podpoří až 10 neziskových organizací. Nezisková organizace může získat grantovou podporu až do výše 50.000,- na další rozvoj.

Více informací k Akademii Modrého života a přihlášky naleznete zde

Daruj správně: Nejúspěšnější charitativní sbírka Cesty na vrchol pokoří 300 000 korun

První tuzemský charitativní crowdfundigový portál Daruj správně má našlápnuto na rekord. Sbírka Cesty na vrchol, jejímž cílem je vybrat 300 tisíc korun na provoz Hvězdného bazaru, v němž pracují vozíčkáři, je těsně před finišem. Projekt získal již 288 848 korun, což je 96% z celkové částky a už zbývá vybrat pouhých 11 152 korun.

„Jestli to do konce měsíce vážně dáme na 300 000, tak se snad rozbrečím štěstím. Vážně chcete změnit výrok Ch. Bukowského "Svět patří těm, co se neposerou!" o 180°?! Protože já TO během prvního týdne Cest na vrchol udělal mockrát...,“ vyzývá ultramaratonec René Kujan všechny příznivce, aby projektu pomohli do zdárného konce.

On sám prodělal před pár lety úraz s poraněním páteře a dobu rekonvalescence prožil mezi vozíčkáři. Přestože nemá trvalé následky a mohl se vrátit k běhu, na vozíčkáře nikdy nezapomněl a dlouhodobě jim pomáhá.

V projektu Cesty na vrchol zdolal sedm nejvyšších vrcholů sedmi tuzemských nejvyšších pohoří během necelého měsíce, zároveň každý z 21 dní na cestě uběhl vzdálenost maratonu. Celkem téměř 982 kilometrů.

„Svým výkonem inspiroval stovky dárců, aby se na sbírku pro Hvězdný bazar složili. I pro nás je po čtyřech měsících fungování charitativního crowdfundigového portálu milým překvapením, že pro Čechy není žádná částka příliš vysoká, pokud cítí, že projekt má smysl,“ usmívá se Klára Špíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců, které crowdfundingový portál zaměřený výhradně na charitativní projekty provozuje.

V České republice žije zhruba 8 000 vozíčkářů s poraněním míchy a přes 50 procent z nich je dlouhodobě bez zaměstnání. Většina těch, kteří práci mají, pracuje z domova nebo v uzavřených provozech bez kontaktu s veřejností. Prohlubuje se tak jejich vyčlenění.

Cílem projektu Cesty na vrchol na portále Daruj správně je zajistit roční provoz Hvězdného bazaru vybráním 300 000 Kč, které ČSOB jako partner projektu zdvojnásobí. Podporou sbírky pomohou dárci vozíčkářům překonat bariéry, získat stabilní zaměstnání a „postavit se na vlastní nohy“.

O portále Daruj správně

Fórum dárců letos na jaře spustilo první český crowdfundingový charitativní portál Daruj správně (darujspravne.cz). Fanoušci ekologických, sociálních, zdravotních, humanitárních i kulturních neziskových projektů se tak poprvé mohou zapojit do on-line podpory neziskového sektoru a malými i většími částkami přispět k tomu, aby zajímavé charitativní a veřejně prospěšné projekty skutečně vznikly a nezůstaly jen na papíře.

Od komerčních „bratrů a sester“ se v lecčems liší: o přízeň dárců se ucházejí výhradně neziskové projekty, které mají veřejnou sbírku; neziskové organizace nezaplatí provozovateli ani korunu, všechny vybrané peníze jdou skutečně na konkrétní projekt; dárce získá kromě drobného zážitku či dárku z neziskového sektoru také regulérní potvrzení o daru pro daňové přiznání.

Od spuštění portálu se na prospěšné projekty vybralo celkem již 745 948 Kč.

Poslední den hlasování pro Nadaci Veronica

PODPOŘTE v posledním dnu hlasování ve fotosoutěži Eneloop, můžete tak pomoci Nadaci Veronica získat hlavní cenu 5000 EUR.

Nadace rozdělí každý rok přímo v Brně okolo půl milionu korun a další stovky tisíc po Moravě nebo celé České republice. Vítězství v soutěži a získaný příspěvek by Nadaci Veronica v práci velmi pomohl.

Hlasovat můžete zde, a to do zítřka 30. června do 10 hodin: https://photochallenge.panasonic-eneloop.eu/cs/vote/photo/3438/tomasz-jastrzebowski-nadace-veronica-cz

A ještě o krapet víc pomůžete, pokud nasdílíte na Facebooku : https://www.facebook.com/nadace.veronica/posts/1084196471656278

Jak soutěž funguje?
Panasonic organizuje evropskou fotosoutěž spojenou s řadou nabíjecích recyklovatelných baterií Eneloop. Lidé do ní přihlašují své fotky a zároveň si vybírají environmentální organizace, které chtějí svými fotkami podpořit. A tak si Polák Tomasz Jastrzebowski prostě vybral, že svou fotkou podpoří Nadaci Veronica. A jeho fotka dlouho vedla a nyní je na druhém místě. Vítězná organizace získá 5000 EUR a šance nadace uspět je tak obrovská. Soutěž ovšem trvá už jen do 30. června do 10.00, takže právě nyní potřebujeme každý hlas.

Děkujeme !
 

Pozvánka na Individuální dárcovství 2.0

Zveme Vás na akci s tématem Individuální dárcovství 2.0

KDY:  20.6.2016 od 14.00 do 17.30.

KDEČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1.

Program akce naleznete zde 

Svou účast potvrďte na email klierova@donorsforum.cz nejpozději do 16.6.2016!

První český crowdfundingový portál pro neziskovky: Jak se mu daří?

Fórum dárců koncem března spustilo první český crowdfundingový charitativní portál Darujsprávně.cz (#darujspravne). Fanoušci ekologických, sociálních, zdravotních, humanitárních i kulturních neziskových projektů se tak poprvé mohou zapojit do on-line podpory neziskového sektoru a malými i většími částkami přispět k tomu, aby zajímavé charitativní a veřejně prospěšné projekty skutečně vznikly a nezůstaly jen na papíře.

Otázky na Kláru Šplíchalovou a její odpovědi a další zajímavé informace najdete zde: http://news.neziskovky.cz/t/1994/769_772/6-clanky-2016/prvni-cesky-crowdfundingovy-portal-pro-neziskovky-jak-se-mu-dari/

Peníze a/nebo život: Darovat srdcem nebo rozumem?

S Klárou Šplíchalovou, výkonnou ředitelkou českého Fóra dárců o tom, jak poznat kvalitu projektu či organizace, když chci podpořit dobrou věc. Jaké jsou trendy, jak působí zkušenosti ze zahraničí v porovnání s českou realitou? Co funguje a kde se to 'nepotkává'? Co očekávají čeští dárci a neziskové organizace? Kde se inspirovat? 

www.skautskyinstitut.cz/penize-anebo-zivot

První český ryze charitativní crowdfundingový portál má za sebou první měsíc

Malý bhútanský mnich do Česka přijede, dárci se mu na Darujspravne složili na cestu i lékaře.

První kampaň na crowdfundingovém portále Darujspravne.cz po třiceti dnech skončila. Měsíc od spuštění ryze charitativního crowdfundingového portálu, prvního v Česku, získala nezisková organizace Unicef ČR od dárců 133 procent cílové částky (přes 132 tisíc korun) na projekt Setkání malého mnicha Dorjiho z Bhútanu s českými příznivci. Postižený chlapec navíc v Česku získá lékařskou péči, která v jeho rodné zemi není dostupná.

„Na příkladu projektu Unicef je patrné, že on-line dárcovství má v Česku velký potenciál,“ říká Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců, které portál Darujspravne.cz provozuje.

Na portále se o přízeň dárců momentálně ucházejí projekty čtyř dalších neziskových organizací. Za první měsíc jim fanoušci poslali 280 tisíc korun. „Nejčastější částka je 300 korun, což odpovídá průzkumům, kolik jsou lidé ochotni online darovat, aniž by o tom museli dlouze přemýšlet. Ale neziskové organizace hlásí i výjimečné dary. Právě Unicefu jeden člověk poslal celých 33 tisíc korun,“ uvádí Šplíchalová.

Celou tiskovou zprávu najdete zde

Crowdfunding pro neziskovky

V úterý 19.4. proběhl seminář na téma Crowdfunding pro neziskovky. Fotodokumentaci naleznete na našem facebooku https://www.facebook.com/darujspravne/ 

Národní ústav pro autismus z.ú. - NAUTIS

Asociace pomáhající lidem s autismem - APLA Praha, Střední Čechy, o.s. změnila svůj název na Národní ústav pro autismus, z.ú.

Se změnou názvu došlo také ke změně klíčového slova DMS. Původní heslo APLA již nefunguje, nově je možno organizaci podpořit zasláním DMS na heslo NAUTIS.

Více informací najdete zde.

Charitativní crowdfundingový portál Darujspravne.cz funguje týden

Pět neziskových organizací už týden vybízí fanoušky, aby přispěli drobným finančním darem a jedním kliknutím na neziskové projekty, které chtějí prostřednictvím prvního tuzemského charitativního crowdfundigového portálu Darujspravne.cz realizovat. Za první týden dárci projektům UNICEF, Nadace Partnerství, Pomozte dětem!, Zoo Praha a Asistence věnovali téměř padesát tisíc korun, a do konce prvních kampaní zbývá 35 dní. Podaří se pěti neziskovým organizacím vybrat celkem půl milionu korun?

„Lidé podle nedávného výzkumu agentury InsightLab nejčastěji darují v online crowdfundingových kampaních něco mezi 100 až 500 korunami. To potvrzuje i realita prvního týdne kampaní na Darujspravne.cz. Nejčastěji lidé darují 300 korun,“ uvádí Klára Šplíchalová, ředitelka Fóra dárců, které crowdfundingový portál provozuje.

„Aby se podařilo získat potřebný půlmilion (což je celková částka všech pěti projektů), potřebujeme získat za 35 dní do konce prvních kampaní 1 700 dárců, z nichž každý dá ony tři stovky. To už je menší obec, malá městská čtvrť, ale také jedna velká firma. V příštím týdnu proto neziskové organizace plánují v kampaních na sociálních sítích oslovit své příznivce a pozvat je, aby si dárcovství „za malou odměnu“ v online prostředí vyzkoušeli,“ říká Šplíchalová.

Celou tiskovou zprávu najdete zde http://www.donorsforum.cz/aktuality/401/charitativni-crowdfunding-funguje-jiz-pres-tyden.html 

KUŘE pomáhá dětem! - Peříčkový den ve Žlutých lázních

Areál Žlutých lázní se na apríla promění v obrovské zábavně-poznávací hřiště plné atrakcí. Kuře totiž spojilo síly s projekty, jež mají co říci o dětech a dětem, o pomoci potřebným a překonávání bariér, o přátelství. Jedním z cílů této zábavné události je zprostředkovat dětem i dospělým zážitky, které je budou inspirovat k pomoci bližnímu.

Po celý den bude pro děti připraven bohatý program

http://www.pomoztedetem.cz/pomahejte/zlute-lazne-perickovy-den/

První český crowdfundingový portál pro neziskovky!

Fórum dárců dnes spouští první český crowdfundingový charitativní portál na Daruj správně (darujspravne.cz). Fanoušci ekologických, sociálních, zdravotních, humanitárních i kulturních neziskových projektů se tak poprvé mohou zapojit do jejich podpory přímo on-line a malými i většími částkami přispět k tomu, aby zajímavé charitativní a veřejně prospěšné projekty skutečně vznikly a nezůstaly jen na papíře.

Podívejte se na nově spuštěné projekty http://www.darujspravne.cz/daruj-neziskovkam/kratkodobe-sbirky/

Vy rozhodujete, my pomáháme

Tento týden končí možnost podání přihlášek do projektů, které Fórum dárců pořádá spolu s TECSO.

Přihlášku a pravidla naleznete zde: http://pomahame.itesco.cz/

V anketě Evropský strom roku letos bojuje o prvenství Tatobitská lípa z Českého ráje

Tatobitská lípa z Českého ráje letos bojuje o prvenství v anketě Evropský strom roku. Společně s dalšími čtrnácti konkurenty nabízí lidem svůj příběh. Ten hraje při hlasování klíčovou roli, řekl Novinkám ředitel organizátorské Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

Zapojte se do hlasování i vy a podpořte strom s romantickým příběhem

Vice informaci najdete zde: http://www.novinky.cz/domaci/394852-v-evropske-ankete-soutezi-tatobitska-lipa-s-romantickym-pribehem.html 

Akademie Modrého života

ČSOB vyhlašuje 3. ročník Akademie Modrého života a nabízí vybraným neziskovým organizacím rozvoj ve dvou oblastech: Rozvoj organizace a týmu a Komunikace a fundraising.

Akademie Modrého života využívá know-how zaměstnanců a partnerů, kteří účastníkům předávají formou workshopů, odborného poradenství, mentoringu a koučování.

Odborným partnerem Akademie Modrého života je Fórum dárců.

Termín uzávěrky přihlášek je 18. února 2016.

Více informací k Akademii Modrého života naleznete zde:

https://www.csob.cz/portal/o-csob/spolecenska-odpovednost/granty/akademie-modreho-zivota

STARTUJE VZDĚLÁVACÍ PROJEKT PRO NEZISKOVKY

Jeden z nejlépe hodnocených vzdělávacích programů pro neziskovky míří poprvé do Moravskoslezského kraje. Díky podpoře pivovaru Radegast se ho zdarma zúčastní 16 vedoucích pracovníků neziskových organizací z regionu. Absolvují 120 hodin seminářů s experty na jednotlivé obory, od práva, přes řízení organizace po získávání grantů. Program pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti.

Sbírka POMÁHEJME PŘÍBĚHŮM vynesla přes milion korun

Společnost T-Mobile již potřetí zorganizovala v předvánočním čase interní sbírku s názvem Pomáhejme příběhům.
V jejím rámci samotní zaměstnanci zaregistrovali 20 silných příběhů lidí ze svého bezprostředního okolí s velmi pohnutým osudem. Tentokrát se sešly příběhy 10 dětí a 10 dospělých. Během 14 dní pak prostřednictvím interní aplikace pracovníci vybrali 503 530 Kč, operátor zdvojnásobil 100 % příspěvků. Po přičtení výtěžku z doprovodného prodeje děkovných připínacích placek pak k 20 potřebným poputuje celkem 1 032 260 Kč. 

www.prosvetkolemnas.cz/pomahejme-pribehum/o-sbirce-pomahejme-pribehum

Výtěžek prodeje křišťálových ověsů, které pro Světlušku vyrobili lidé s těžkým postižením zraku, se vyšplhal na 341 040 Kč.

Výtěžek prodeje křišťálových ověsů, které pro Světlušku vyrobili lidé s těžkým postižením zraku, se vyšplhal na 341 040 Kč. Peníze rozdělí Světluška tak, aby nevidomým pomohly vést maximálně samostatný a pestrý život. 

www.rozhlas.cz/svetluska/akce/_zprava/svetluscich-ozdob-od-nevidomych-se-prodalo-pres-3-000-kusu--1572730

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci

Znáte někoho, kdo dobrovolně věnuje svůj čas a energii veřejně prospěšné činnosti? Již od roku 2001 můžete navrhnout dobrovolníky na udělení ceny, tentokrát s názvem: „KŘESADLO 2015“ Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci, více na
http://www.hest.cz/cs-CZ/co-delame/cena-kresadlo

Jsou Češi štědří? ČRo Plus

Za loňský rok dali Češi na charitu skoro miliardu a tři čtvrtě korun. A stále víc jich přispívá pravidelně. Podle čeho se rozhodujete, když dáváte peníze na charitu? A jsou Češi štědří?

Celý rozhovor s výkonnou ředitelkou Fóra dárců si poslechněte viz níže, moderuje Veronika Sedláčková. 

hledani.rozhlas.cz/iRadio/

Krásné a veselé Vánoce, hodně štěstí a zdraví, lásky a porozumění v roce 2016 přeje Fórum dárců. Těšíme se na další spolupráci v roce 2016

 

Gospel pro Leontinku

Nadace Leontinka si vás dovoluje pozvat na ne/tradiční koncert. Krásné prostory kostela U Salvátora rozezní hlasy Maranatha Gospel Choir a  pěveckého sboru Konzevatoře Jana Deyla. Věříme, že se nám podaří probudit ve Vás slunce i v šedivých listopadových dnech. Těšíme se na  vás!

http://www.nadaceleontinka.cz/benefice/

SLUNCE SVÍTÍ VŠEM

Přijměte pozvání na akci, která se koná ve středu 11. 11. 2015 v Kulturním domě ve Stochově. Od 17.00 hodin proběhne ve foyeru výstava kalendáře Slunce svítí všem 2016, prodej drobných dárků a ochutnávka výrobků z Kavárny Slunce. Divadelní představení Lidský hlas začíná v 18.00 hodin.

http://www.slunce.info/

PRAZDROJ LIDEM 2015 - obyvatelé Moravskoslezského kraje přejí Klubu českých turistů

V letošním roce získalo podporu z programu Prazdroj lidem 14 projektů, ty se pak ucházely o bonus 50 tis. Kč v hlasování veřejnosti a zaměstnanců Plzeňského Prazdroje a pivovaru Radegast. V obou hlasováních zvítězil Klub českých turistů.

Podrobnosti zde:
http://www.prazdroj.cz/cz/o-nas/pro-spolecnou-prosperitu/moravskoslezsky-kraj/prazdroj-lidem-2015

Světlo pro Světlušku

V sobotu 24. října ve 22.00 hod. rozzáří Pražskou křižovatku (kostel sv. Anny) benefiční koncert Světlo pro Světlušku. Spolu s nevidomými umělci a sportovci vystoupí David Koller, Miro Žbirka, Lenka Filipová, Michal Hrůza, Pavel Kříž, Ondřej Vetchý, Lucie Výborná, TataBojs, Čechomor, Cocoman, Tokhi, Kvartet M. Bačové, Kühnův dětský sbor a další.

Rozsviťte to s námi, ať už přímo na místě nebo v pohodlí domova prostřednictvím přímého přenosu ČT1 a Radiožurnálu.

http://www.rozhlas.cz/svetluska/portal/

25 let (1990-2015) Nadace JEDLIČKOVA ÚSTAVU

Ve čtvrtek 22.10.2015 tomu bude přesně 25 let, co byla Nadace Jedličkova ústavu oficiálně založena.

Proto bychom rádi společně trochu vzpomínali a hlavně se veselili a bavili v místě, kde plníme své poslání.


Čeká nás bohatý program

spontánní bubnování aneb nevšední zážitek s rytmickými hudebními nástroji a dobrá nálada pro všechny, taneční stepařské vystoupení 4TAP
slavnostní křest kroniky 25 let NJÚ
hudební vystoupení kapely Z HECU

více podrobností najdete zde: http://nadaceju.cz/o-nadaci/25-let-nadace/

Pozvánka NF IMPULS

Expedice Hledá se 16 tisíc ukončí spanilou jízdu v centru Prahy

Nadační fond IMPULS zve v úterý 13. 10. 2015 od 13.30 hodin do Prahy na náměstí Míru na ukončení expedice Hledá se 16 tisíc.

Všichni, kdo se přijdou podívat v úterý odpoledne do stanu před kostel sv. Ludmily, se dozví informace o cvičebním maratonu MaRS, aktuálních rehabilitačních programech pro pacienty či aktivitách pacientských sdružení a neziskových organizací v oblasti roztroušené sklerózy.

O problematice RS popovídá doc. MUDr. Dana Horáková, Ph.D., neuroložka VFN v Praze, svůj cestovatelský příběh vypoví i člen expedice Aleš Zajíček. Závěr bude patřit vyhlášení soutěže o cvičební podložky Flowin a výsledkům krokovací soutěže.

Během celého odpoledne bude možné si vyzkoušet některé cvičební aktivity a konzultovat pohybové aktivity s fyzioterapeuty, k dispozici bude také aktuální literatura a DVD.

Akce se koná pod záštitou Mgr. Jany Černochové, starostky Městské části Praha 2.

Těšíme se na setkání s Vámi.

více v pozvánce: http://www.multiplesclerosis.cz/docs/151007_pozvanka_hleda-se_praha.pdf

Přehled předních českých nadací a nadačních fondů 2015

Ještě stále se můžete zapojit do žebříčku předních českých nadací a fondů, který ukazuje, co všechno nadační subjekty podporují, kolik investují do rozvoje společnosti, jaká je výše jejich nadačního jmění, v jakých oblastech působí apod.

Hlásit se můžete prostřednictvím elektronického dotazníku, hypertextový odkaz na dotazník je:
http://www.donorsforum.cz/nadace-a-fondy/prehled-nadaci-a-nf/prehled-nadaci-a-nf-dotaznik.html.

Termín, pro vyplnění dotazníku byl prodloužen do 30.9.2015.

Výsledky budou zveřejněny počátkem prosince 2015.
Vaše Fórum Dárců

Konto Bariéry - KINEMATOGRAF

Pojízdný Kinematograf bratří Čadíků promítá po republice české filmy.

To nejlepší na něm - aspoň za Konto Bariéry - jsou však fantastičtí diváci, kteří si do letního kina najdou cestu. Každý rok jich přibývá. A je to i proto, že vědí, že vstupné, které věnují, pomůže?

Třeba Evě z Jeseníku koupit elektrickou odsávačku, Andrejce z Prahy podložku pro monitorování epileptických záchvatů, Nadačnímu fondu Klíček pulzní oxymetry. Za více než 4 miliony korun, které jsme za roky spolupráce s Kinematografem získali, se už pořídila pěkná řádka drahých zdravotnických přístrojů.
Letos přibydou.

Již teď skvělí diváci po celé republice věnovali více než milion korun. Josef Čadík nám předá symbolický šek v pondělí 31. srpna v 19:30 na pražském Žofíně. A promítne Fotografa s Karlem Rodenem v hlavní roli.


Přijďte v pondělí na Žofín do letního kina a přispějte k tomu, že letošní vybraná částka bude rekordní.

Vaše Božena Jirků
ředitelka Konta BARIÉRYTERIBEAR HÝBE PRAHOU

Nadace Terezy Maxové dětem

přijměte pozvání na unikátní charitativně-sportovní happening Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem.

Zúčastnit se můžete kdykoli i opakovaně od 3.9 - 12.9 na Letné (poblíž Metronomu).


Teribear hýbe Prahou je akce, která je určená pro každého, kdo má chuť pomáhat, bez ohledu na věk, pohlaví, sportovní schopnosti. Jedná o nonstop charitativní happening, na kterém může účastník vlastním pohybem podpořit konkrétní lidský příběh. Za každý kilometr, který se na trase dlouhé 1,3 km zdolá, věnují partneři akce 10 Kč na dobrou věc.


Akce je bezlimitní - trasu můžete absolvovat chůzí i během, kdykoliv budete chtít, v jakémkoliv oděvu s libovolným množstvím opakování.


Kam výtěžek akce poputuje? Na 10 konkrétních příběhů, kterým můžeme společně dopsat šťastnější konce.


Více na www.teribear.cz

Přijďte si s námi zasportovat a pomáhat dobré věci.
app.talkfusion.com/newsletters/vn_view.aspPřehled předních českých nadací a nadačních fondů 2015

Zapojte se do přehledu předních českých nadací a nadačních fondů 2015! Jako každoročně, i letos sestavujeme žebříček předních českých nadací a fondů, který ukazuje, co všechno nadační subjekty podporují, kolik investují do rozvoje společnosti, jaká je výše jejich nadačního jmění, v jakých oblastech působí apod.
Hlásit se můžete prostřednictvím elektronického dotazníku, hypertextový odkaz na dotazník je:
http://www.donorsforum.cz/nadace-a-fondy/prehled-nadaci-a-nf/prehled-nadaci-a-nf-dotaznik.html.

Prosíme o vyplnění dotazníku do 16.9.2015.

Výsledky budou zveřejněny počátkem prosince 2015.
Vaše Fórum Dárců

Ve středu 17. června se na charitativním večeru pro Kapku naděje podařilo vybrat neuvěřitelných 8 537 595 Kč! Velká část financí pochází z dárcovských SMS (DMS)! Společně s Kapkou naděje děkujeme všem dárcům!


Přidejte se k Běhu pro Paraple! Již tuto neděli. Program bude bohatý, počasí má být fajn. Jste vítáni!


Zemětřesení v Nepálu - JAK POMOCI? nové informace 21. května 2015

V oblasti Nepálu pomáhají tyto  neziskové organizace. Pomozte prosím:

Člověk v tísni

- jednoduše pomůžete třeba zasláním dárcovské sms DMS NEPAL na 87 777. Cena DMS je 30 Kč.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE  Otevřít odkaz v novém okně

 

Adra

- jednoduše pomůžete třeba zasláním dárcovské sms DMS ADRA na 87 777. Cena DMS je 30 Kč.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE Otevřít odkaz v novém okně


Charita ČR - Caritas Nepal

- jednoduše pomůžete třeba zasláním dárcovské sms DMS CHARITASVET na 87 777. Cena DMS je 30 Kč.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE Otevřít odkaz v novém okně

 

Český červený kříž - Červený kříž - Nepálská národní společnost

- jednoduše pomůžete třeba zasláním dárcovské sms DMS CCK na 87 777. Cena DMS je 30 Kč.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE Otevřít odkaz v novém okně

 

Lékaři bez hranic - Medecins Sans Frontieres

- jednoduše pomůžete třeba zasláním dárcovské sms DMS MSF na 87 777. Cena DMS je 30 Kč.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE Otevřít odkaz v novém okně

 

Diakonie ČCE

- jednoduše pomůžete třeba zasláním dárcovské sms DMS DIAKONIEPOMOC na 87 777. Cena DMS je 30 Kč.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE Otevřít odkaz v novém okně Otevřít odkaz v novém okně

 

CARE Česká republika

- jednoduše pomůžete třeba zasláním dárcovské sms DMS CARE na 87 777. Cena DMS je 30 Kč.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE Otevřít odkaz v novém okně

 

UNICEF Česká republika

- jednoduše pomůžete třeba zasláním dárcovské sms DMS UNICEF na 87 777. Cena DMS je 30 Kč.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE Otevřít odkaz v novém okně

 

Magna, Děti v tísni, o. p. s.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE Otevřít odkaz v novém okně

 

Nadační fond Českého rozhlasu

 - jednoduše pomůžete třeba zasláním dárcovské SMS DMS PRONEPAL na 87 777. Cen DMS je 30 Kč.

Podrobné informace o aktivitách a další pomoci ZDE Otevřít odkaz v novém okně


Děkujeme, že pomáháte.

DARUJTE V KLIDU S ROZMYSLEM, NIKOLIV POD TLAKEM! Jak nejlépe darovat? Jak odhalit falešnou sbírku na ulici?

DARUJTE V KLIDU A S ROZMYSLEM, NIKOLIV POD TLAKEM!

A je to opět tady! Falešné sbírky na ulicích. Jak se proti nim bránit, jak nalézt důvěryhodného neziskového partnera? Zde je 5 tipů:

1. Každý poctivý street fundraiser, který vás osloví na ulici, je vybaven pověřením své organizace - je řádně označen, vždy na vaši žádost předloží k dispozici svůj doklad od neziskové organizace, kterou zastupuje, je vybaven osvědčením (povolením) veřejné sbírky apod.

2. Pokud se koná sbírka pomocí 'prodeje předmětů', musí mít prodávající vždy u sebe osvědčení veřejné sbírky od Krajského úřadu, příp. od Magistrátu hl. m. Prahy. Pozor u  prodeje předmětů (různá zvířátka apod.) často nedarujete celou částku, ale třeba jen polovinu nebo třetinu na bohulibý účel, zbytek je většinou provize - i to je ale legální. Vždy je tedy lepší zeptat se, kolik přímo darujete. A podle toho přispět nebo přispět výhodněji, třeba pomocí DMS nebo přímo na účet! Poplatek je zde oproti prodeji předmětů minimální nebo žádný!

3. Pokud přispíváte do kasiček, pak musí být kasička důkladně zapečetěná proti jakémukoliv neoprávněnému vniknutí! A  opět si můžete vyžádat povolení o veřejné sbírce.

4. Transparentní nezisková organizace má vždy webové stránky s veřejně přístupnými výročními a finančními zprávami - jednoduše tak poznáte, kam a na jaké účely byly anebo budou využity vaše finanční prostředky.

5. A  pamatujte, darovat pod tlakem je špatné. Darujte jen těm, které znáte, nebo u kterých víte, komu a jak pomůžete. Pokud na vás někdo ihned vyžaduje peníze, s klidem ho odmítněte. Vždy vám může předat informaci o  webové stránce konkrétní neziskovky, na které můžete přispět v klidu a s  rozmyslem. Nikoliv pod tlakem!

Svět začíná u Tebe. Máš nápady? Baví Tě pomáhat? Jsi filmový nadšenec? Natoč krátký film, klip nebo spot, ve kterém bude mít hlavní slovo téma 'Pomoc druhým'. Upozorníš tak na důležité téma a ještě můžeš získat až 20 tisíc Kč!

Soutěž je určena pro studenty středních a vysokých škol.

Podrobně:

http://www.csob.cz/cz/Aktuality/Stranky/vyhlasujeme-druhy-rocnik-filmove-souteze.aspx


http://www.csob.cz/WebCsob/Aktuality/CSR-filmova-soutez-2015.pdf

Již tuto sobotu 4. 4. KUŘE opět u vás doma:). 17. ročník charitativního večera pro sbírku Pomozte dětem - Kuře na ČT1 od 21:15. Těšte se!

Podpořte i vy ohrožené a znevýhodněné děti. Podrobné informace o projektu Pomozte dětem - Kuře najdete na http://www.pomoztedetem.cz/ a na FB https://www.facebook.com/pages/Kure-Pomozte-detem/ .

Děkujeme, že nemyslíte pouze na sebe!

Dobrý tip pro neziskovky! Získejte 50 tisíc Kč na váš neziskový projekt od Nadačního fondu Tesco!

Celkem bude v celé ČR rozděleno 4,5 milionu Kč. Stačí neziskový projekt nominovat nebo se přímo přihlásit! Podrobné informace na http://pomahame.itesco.cz/


Výsledky projektu Dárcovská SMS v roce 2014

Dárcovská SMS v roce 2014
 
 

V roce 2014 přispěli lidé v České republice pomocí dárcovských SMS na mnoho různých neziskových projektů téměř 25 milionů Kč. Za celý rok poslali dárci celkem 866 186 DMS, což je přesně 24 686 301 Kč.

 

Od roku 2004, to je od začátku existence služby Dárcovská SMS, lidé různým příjemcům poslali 16 887 955 DMS a věnovali tak neuvěřitelných téměř 460 milionů Kč.

 

Kromě běžných jednorázových DMS mohou dárci posílat i DMS Roční podporu na libovolný projekt. Aktivací tohoto předplatného tak dárci podporují konkrétní neziskový projekt každý měsíc po dobu jednoho roku. Pomocí tohoto instrumentu se podařilo v roce 2014 vybrat nejvíce financí v historii Dárcovské SMS, konkrétně přes 7, 5 milionu Kč. Nejvíce tuto podporu využívají sbírky Světluška (Nadační fond Českého rozhlasu), Paraple (Centrum Paraple), Pomozte dětem - KUŘE (Nadace rozvoje občanské společnosti) a Paměť národa (Post Bellum).

 

Počet neziskových projektů zapojených do služby Dárcovská SMS se každý měsíc průběžně mění, za celý rok 2014 bylo možné přispět na 280 různorodých neziskových projektů.

 

Prostřednictvím dárcovských SMS lze přispívat na různé projekty, ať už se jedná o podporu znevýhodněných dětí, handicapovaných občanů, seniorů nebo o pomoc v souvislosti s živelnými katastrofami v České republice nebo v zahraničí. Na okraji zájmu není ani ochrana zvířat, pomoc sociálně znevýhodněným nebo rozvoj regionů a kulturní projekty.

 

Seznam všech aktuálních projektů najdete na webu Darcovskasms.cz. U každého projektu najdete nejen konkrétní popis projektu, ale i poslání neziskové organizace, konkrétní DMS heslo a získaný počet DMS - a to jak celkově - od začátku trvání projektu, tak také za poslední dva měsíce.

 
Podívejte se na TOP 10 nejvýznamnějších DMS sbírek:
 
DMS SVETLUSKA - Světluška (Nadační fond Českého rozhlasu)
229 081 DMS
 

DMS ADVENT - Adventní koncerty (příjemci jsou různé neziskové organizace)
111 137 DMS

 
DMS SRDCEPRODETI - Srdce pro děti (Život dětem, o. p. s.)
73 218 DMS
 
DMS KURE – Pomozte dětem (Nadace rozvoje občanské společnosti)
62 700 DMS
 

DMS FONDSENIORU – Fond seniorů (Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci)
75 478 DMS

  
DMS PARAPLE – Centrum Paraple (Paraple, o. p. s.)
62 289 DMS
 
DMS KOLEDA – Tříkrálová sbírka (Charita Česká republika)
37 779 DMS
 
DMS KONTOBARIERY – Konto Bariéry (Nadace Charty 77)
21 082 DMS
 

DMS PUSTEVNY – Veřejná sbírka Pustevny (Nadační fond Českého rozhlasu)
20 584 DMS

 

DMS VELEHRAD – Konto lidí dobré vůle (Arcibiskupství Olomoucké - příjemci jsou různé neziskové organizace)
14 470 DMS

 
DMS UNICEF - Pomáháme dětem s UNICEF (český výbor pro Unicef)
13 923 DMS
 
 
 Seznam všech projektů najdete ZDE
 
Více informací na www.darcovskasms.cz


 
 

Jak jsme na tom s charitou ? Kam směřujeme svou dobročinnost? Jak nejvhodněji vybírat finanční příspěvky? Podívejte se na výsledky průzkumu STEM/MARK (účastnilo se přes 6700 respondentů).

 Jak jsme na tom s charitou a dobročinností?

 

Poslední průzkum společnosti STEM/MARK by mohl být drobným povzbuzením pro všechny, kteří mají pocit, že vstřícnost a laskavost v naší společnosti chybí.

 

Za poslední tři roky 68 % z nás nějakým způsobem přispělo na charitu či dobročinné účely.

Podle Ottova slovníku naučného vede k dobročinnosti „přirozený citu lidskému soucit s trpícími i blahovůle“,          a možná proto se o něco více v této věci angažují ženy. Častěji jsou to totiž ony, kdo tento citový impuls obrátí v čin a charitě se věnují (71 % žen oproti 65 % mužů).

 

Rozhodneme-li se na dobročinnosti podílet, nejčastěji volíme formu peněžního daru (91 %). Věcné dary jsou spíše doménou žen, sáhnou po nich daleko častěji než muži. Méně povzbudivé je, že na dobrovolnickou práci nikomu z nás nezbývá mnoho času, protože jen 16 % našich příspěvků má tuto formu. V období Vánoc je to ještě méně. I když většina populace má v úmyslu se během vánočních svátků do charity zapojit, jen 6 % se připojí aktivní činností.

Hodně si vybíráme, které charitativní organizaci přispějeme, protože 4/5 z nás považují za důvěryhodné jen některé společnosti. Nejostražitějšími dárci jsou obyvatelé Prahy, nejméně bdělí jsou lidé na Moravě.

 

Kam směřujeme svou dobročinnost

Jako nejsmysluplnější vnímáme ty charitativní organizace, které pomáhají dětem a tělesně a duševně hendikepovaným. K nim také nejvíce směřujeme svou podporu. Na opačném konci spektra jsou pak kultura a památky, které považuje jen velmi malá část populace za vhodné příjemce charity. Nejméně podpory z poskytovaných prostředků pak věnujeme na boj proti korupci.

Zjevně se ale dokážeme vcítit do situace lidí, kteří se stali oběťmi přírodní pohromy nebo humanitární katastrofy, protože tato pomoc se objevuje na třetím místě v hodnocení smysluplné pomoci i třetím místě nejvíce podporovaných aktivit. Podle výzkumníků agentury STEM/MARK je zajímavé, že i když význam této pomoci vnímají muži výrazně více, nakonec se muži i ženy na faktickém příspěvku podílejí téměř stejně. Podobný princip lze vysledovat i u pomoci dětem, i když obráceně. Za smysluplnou ji považují výrazně více ženy, v samotném závěru se však na této dobročinnosti podílejí skoro stejně jako muži.
Jak nejvhodněji vybírat finanční příspěvky?

Dobrou zprávou pro všechny organizátory sbírkových akcí v ulicích měst je zjištění, že přes 56 % těch, kteří kdy na charitu přispěli, tak učinilo právě přímo na ulici. Zřizování dárcovských DMS se také vyplácí, tento způsob věnování příspěvku využila více než polovina dárců. Poměrně často jsme ještě volili jednorázový převod z účtu či poštovní poukázku (45 %).

Faktem však zůstává, že k dobročinnosti potřebujeme impuls a naše altruistické chování je spíše nárazové. Jen 7 % dárců přispívá ze svého účtu pravidelným platebním příkazem a jen minimum využívá k charitativnímu příspěvku pravidelné srážky z platu. Jedním z pozitivních impulzů k dárcovství jsou i přes komercializaci vánočních svátků právě Vánoce. Na charitu o Vánocích alespoň někdy přispívají 4/5  populace, a to nejvíce na pomoc dětem, tělesně a duševně hendikepovaným a pomoc sociálně slabým. Chcete-li tedy získat podporu pro nějakou charitu, STEM/MARK doporučuje akci.

Vzdělání a charita

Vliv vzdělání na postoj k dobročinnosti je poměrně značný. V posledních třech letech na charitu přispělo přes 75 % vysokoškoláků71 % absolventů střední školy s maturitou, ale jen necelých 60 % lidí se základním vzděláním nebo výučním listem. Lidé s nižším vzděláním také relativně méně přispívají na podporu zahraničních projektů a pomoci zemím třetího světa a podporu kultury a památek.

Téma charity a dobročinnosti zkoumala společnost STEM/MARK ve dvou šetřeních prostřednictvím svého nového panelu DIALOG.  Panel je jako jediný v ČR rekrutován off-line a slouží k dotazování obecné populace pomocí kombinace dotazovacích metod (CATI, CAWI, CAPI/PAPI). Prvního výzkumu, který probíhal ve dnech 20. 10. – 25. 11. 2014, se zúčastnilo 3622 respondentů. Druhý výzkum se uskutečnil od 2. do 18. 12. 2014 a zúčastnilo se jej 3167 respondentů.

 

Tisková zpráva STEM/MARK 9. 2. 2015, kontakt: Kateřina Nováková, novakova@stemmark.cz

ROK společně - KROK dopředu. KPMG Česká republika pomáhá neziskovému sektoru a vyhlašuje další ročník tohoto unikátního projektu. Zapojí se i vaše nezisková organizace?

Neziskové organizace a sociální podniky mohou bezplatně navštívit školení auditu, daní, účetnictví a dalších oblastí. Případně se mohou přihlásit do výběrového řízení na roční partnerství s KPMG. Bližší informace o projektu naleznete ZDE

Zapojte se do studentského výzkumu zaměřeného na dobrovolnictví v ČR a na spokojenost neziskových organizací s firemním dobrovolnictvím v roce 2014!

Dotazník je neveřejný a můžete jej vyplnit on-line na tomto odkazu: https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/spokojenost-neziskovek-s-fir/ 

Vyplnění dotazníku vám zabere maximálně 5 – 10 minut času, bude ukončen 28.2.2015 a poslouží k kvantitativnímu průzkumu k bakalářské práci.

Akademie Modrého života posílí know-how neziskovek! Nezapomeňte se přihlásit do 20. února 2015!

Co je Akademie Modrého života?

Jedná se o sérii odborných poradenství,  workshopů, mentoringu a koučování.

V Akademii Modrého života 2 zaměřené na VNITŘNÍ ZDROJE se nabízí vybraným neziskovým organizacím příležitost revidovat jejich strategie, přístup k vnitřním zdrojům či spolupráci v týmu.

V Akademii Modrého života 3 zaměřené na oblast KOMUNIKACE, MARKETING A PR směrem k dárcům a podporovatelům chceme neziskové organizace podpořit v efektivní komunikaci a úspěšném fundraisingu.

Kdo se bude na Akademii Modrého života podílet?


Profesionálové, kteří jsou připraveni sdílet své know-how a těší je pomoc pro neziskový sektor: zaměstnanci ČSOB, zástupci spolupracujících dodavatelů a další hosté. Odborným partnerem je Fórum dárců.

Komu je program určen?


V každé Akademii Modrého života bude podpořeno sedm neziskových organizací. Účast je podmíněna přítomností vždy alespoň jednoho zástupce na každém workshopu a finálním prezentačním dni. Účastnit se mohou vždy max. 3 pracovníci dané neziskové organizace. Účastnici se mohou jakkoliv střídat.

Jak se přihlásit a jak bude proveden výběr?


Vyplnit přihlášku v PDF a zaslat na adresu evsiskova@csob.cz nejpozději do 20. února 2015. Výběr sedmi organizací proběhne ve spolupráci s odbornou komisí na  základě posouzení motivace pro účast v intenzivním rozvojovém programu, a  to během posledního týdne v únoru. Potvrzení účasti v programu proběhne nejpozději do 27. února 2015.

Kdy a kde se program uskuteční? 


Od března do června 2015. Místem konání bude Era svět, Jungmannovo náměstí 6, Praha 1.

Kontakt na organizátora

Společenská odpovědnost ČSOB, Eva Šišková, evsiskova@csob.cz

Více informací a přihláška

http://www.csob.cz/cz/Csob/O-CSOB/Spolecenska-odpovednost/vzdelavani-rozvoj/Stranky/akademie-modreho-zivota.aspxNezapomeňte vystavit dárcům potvrzení o daru!

Milé neziskové organizace, zkontrolujte si prosím, zda jste všem vašim dárcům, kteří požádali o potvrzení o daru, skutečně toto potvrzení zaslali. V poslední době se na nás obrací zvýšený počet dárců, kteří stále čekají na toto potvrzení.

Pokud vám dárce věnoval příspěvek pomocí on-line platebních metod (přes platební kartu, peněženku Paysec, zrychleným převodem z účtu nebo pomocí metody Mastercard Mobile), pak tyto údaje najdete po přihlášení do svého Konta pro neziskovky (konto Paysec). Konkrétně v liště 'Správa konta', poté  kliknout na 'Výpisy'. Doporučuji zaškrtnout celý minulý rok až do dnešního data. Výpis lze vygenerovat ve formátech CSV, Pdf nebo Excel. Podrobný návod najdete zde: http://www.klikniadaruj.cz/CmsPage.aspx?Id=KlikniaDarujUdajeDarce

Také vám dárci mohli přispět přímo na váš sbírkový účet. Tento účet je uveden na vašem profilu na Darujspravne.cz - po rozkliknutí widgetu s částkami, např. zde: http://www.darujspravne.cz/platba-prevodem/697/1000 . Platby-dary spolu s údaji najdete ve výpisech k vašemu účtu.

Za portál Darujspravne.cz - Michal Prokšík - proksik@donorsforum.cz


Krásné a veselé Vánoce! Hodně štěstí a zdraví, lásky a porozumění v roce 2015 přeje Fórum dárců. Těšíme se na další spolupráci v roce 2015!


Jaký a o čem byl letošní DÁRCOVSKÝ SUMMIT? Které osobnosti a neziskové organizace se podělili o své zkušenosti a nápady?

Jaké výhody a příležitosti skýtá propojení byznysu a charity? Co na tyto otázky ekonom Tomáš Sedláček nebo třeba ministr Jiří Dienstbier?

Jaké jsou nejnovější trendy a data u  individuálního dárcovství v ČR a ve Spolkové republice Německo?

Darování času - expertní dobrovolnictví - zkušenosti a příležitosti?

Tipy a zajímavé postřehy z fundraisingu třeba od  Martina Balcara z Amnesty International nebo od Ireny Fodorové z Nadace Jedličkova ústavu?

 Které neziskové organizace letos zvítězily v soutěži 'Být vidět'?

Nejen o tom byl letošní Dárcovský summit, který, tak jako každý rok, pořádalo Fórum dárců.

Záznam konference a další podrobnosti najdete zde:


http://donorsforum.cz/akce/333/darcovsky-summit-2014.html
 

Seznamte se s letošními výherci soutěže BÝT VIDĚT, která oceňuje nápady a kreativitu neziskových organizací a projektů!

Soutěž Být vidět

Záměrem soutěže Být vidět je podpořit, vzdělávat a ocenit neziskové organizace v komplexní komunikaci směrem k široké veřejnosti, především pak k  jejich dárcům. Cílem je ocenit nápady a kreativitu jak u zavedených, tak u  jednorázových projektů, ukázat , jak fungují různé možnosti a cesty v této oblasti a inspirovat všechny ty, kteří o to mají zájem.

Pořadatelem soutěže Být vidět je Fórum Dárců. Soutěž je vypsána ve  třech následujících kategoriích:
Nejlepší výroční zpráva
Nejlepší webový projekt
Nejlepší komunikační kampaň

Odborná porota, sestávající z předních odborníků na marketing, on-line média a komunikaci, uznala za nejlepší:

Nejlepší výroční zpráva


1. Institut pro památky a kulturu, o.p.s.
2. Lékaři bez hranic - MSF, o.p.s.
3. Apropo Jičín, o.p.s.
 
Sekce firemní nadace a nadační fondy Nadace ČEZ
 
Nejlepší webový projekt

1. Most, o.p.s. (www.protibet.cz Otevřít odkaz v novém okně )
2. Hospicové občanské sdružení Cesta domů (www.mojesmrt.cz Otevřít odkaz v novém okně )
3. Diakonie ČCE - středisko západní Čechy (www.h2odanaradost.cz Otevřít odkaz v novém okně )
 
Nejlepší integrovaná komunikace

1. Most, o.p.s. (Tibet-Barma)
2. IQ Roma servis, o.p.s. (My pracujeme)
3. Člověk v tísni, o.p.s. (kampaň 15. Ročníku festivalu dokumentárních filmů Jeden svět)
 
Sekce firemní nadace a nadační fondy - Nadace ČEZ (zaměstnanecké granty)
Speciální cena Fóra dárců byla udělena Nadaci O2 za systematickou komunikaci na sociálních sítích.


Rádi bychom Vám také představili projekty, které se na místa vítězů nevešly, ale porotu velmi zaujaly:
 

Výroční zpráva
Hospicová péče sv. Kleofáše, Česko-německý fond budoucnosti, Svoboda zvířat, Most, o.p.s., Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory-SEVER Brontosaurus Krkonoše, Česká asociace paraplegiků CZEPA, Dětské krizové centrum, Nadační fond obětem holocaustu

 
Nejlepší webový projekt
Čisté nebe, o.p.s. - projekt Čistý komín, www.cisty-komin.cz Otevřít odkaz v novém okně 
Attavena, o.p.s. - projekt Virtuální kolega, www.virtualnikolega.cz Otevřít odkaz v novém okně 
Nadace Open Society Fund Praha, kampaň k eurovolbám, www.chcimore.cz Otevřít odkaz v novém okně
 
Nejlepší integrovaná komunikace
Hnutí Brontosaurus - Příběhy nadšení
Česká asociace paraplegiků CZEPA - Banal Fatal - banální situace, fatální výsledky
Sdružení pro integraci a migraci - Cizinky na úklid
Asociace pomáhající lidem s autismem - Den porozumění autismu
Prague Pride - Coming out
 

PODROBNÉ INFORMACE NAJDETE ZDE:  www.donorsforum.cz/akce/byt-videt/byt-videt-2014.html

DÁRCOVSKÝ SUMMIT 2014 s podtitulem 'Byznys a charita - pomoc jako nedílná součást života' již v úterý 2. prosince. Lze sledovat i on-line! 

 DÁRCOVSKÝ SUMMIT 2014

 

Dárcovský summit se koná pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha, ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové

 

„Byznys a charita – pomoc jako součást života“

Expertní dobrovolnictví a zapojení do občanské společnosti; zkušenosti a trendy

 
2. prosince 2014
9.00 – 17.00 hodin

ERA SVĚT Jungmannovo náměstí 767, Praha 1

 

9:00 – 9:30 Registrace

 

9:30 – 10:00 Uvítání

 

10:00 – 10:30 Key note speaker Tomáš Sedláček, makroekonomický stratég ČSOB

 

10:30 – 12:00 Byznysmeni pro charitu – panelová diskuse

Moderuje Petra Horáková, Hospodářské noviny a Ihned.cz

Patří charita do byznysu a naopak? Jedná se o dva protichůdné pojmy anebo mají něco, co je spojuje? Co mohou manažeři z komerčního sektoru udělat pro společnost a dělají to? Změnila se nějak situace oproti předchozím letům? Nebo jsou ti, kteří se zajímají o pomoc ostatním spíš výjimkou?

Tomáš Sedláček, ČSOB; Radek Hovorka, IBM; Pavel Závitkovský, KPMG; Petra Mašínová, Newton Media; Klára Šplíchalová, Fórum dárců

 

12:00 – 13:00 Oběd

 

13:00 – 13:10 Otevření odpoledního bloku Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí

 

13:10 – 14:30 Individuální dárcovství v ČR a zahraničí, trendy a data

Moderuje Klára Šplíchalová, Fórum dárců

Individuální dárcovství v ČR, data a aktuální trendy, Klára Šplíchalová, FD

Individuální dárcovství a trendy v Německu, data, inspirace, Anke Paetsch, Association of German Foundations

Dárcovství času, expertní dobrovolnictví, Miriam Zábrženská, Byznys pro společnost

Sbírka Jedličkova ústavu – příklad dobré praxe, Irena Fodorová, Nadace JÚ

Individuální dárci Amnesty International – příklad dobré praxe, Martin Balcar, Amnesty International

Moderovaná panelová diskuse

 

14:30 – 15:00 Coffee break

 

15:00 – 16:30 Jak na komunikaci s dárci a veřejností

Garant Tomáš Jindříšek, agentura Dark Side

Zisk a Nezisk - jak spojit dříve nespojitelné?

Profesionální dobrovolníci, mecenáši a ti druzí, k čemu mohou pomoci, jak je získat do neziskových organizací. Veřejnost - Je reálné, aby individuální dárcovství a osobní angažovanost byla v budoucnu jedním z hlavních zdrojů financování NGO? Jak veřejnost zaujmout?

Moderovaná panelová diskuse

 

16:30 – 17:00 Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší studentský film na téma individuální dárcovství (pořadatel ČSOB a ERA) a Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Být vidět 2014 (pořadatel Fórum dárců), která oceňuje nápady a kreativitu neziskových organizací (kategorie Nejlepší komunikační kampaň, Nejlepší internetový projekt a Nejlepší výroční zpráva).

 

Navštivte nebo sledujte 2. 12. od 9, 30 on-line na donorsforum.cz/akce.html

 

Registrace do 24. 11. 2014 Jindřiška Palečková, tel.: 240 201 191, e-mail:paleckova@donorsforum.cz

Mobilní dárcovská aplikace KLIKNI DARUJ již od 1. 12.2014. Pro Android i Apple iOS. Těšte se!

Jsme rádi, že již brzy bude v ČR první mobilní dárcovská aplikace. V aplikaci budou všechny neziskové projekty, které mají zřízené Konto pro neziskovky (tzv. Paysec konto) a jsou na portálu Darujspravne.cz.

Všechny tyto neziskové organizace žádáme, aby do 26. 11. dodali k ČSOB (na email PaySec@csob.cz):

Profilovou fotografii projektu neziskové organizace s uvedením loga neziskové organizace (případně samostatně fotografii a samostatně logo neziskové organizace)

Parametry fotografie:

Fotografie vystihující projekt. POZOR, na fotografii musí mít nezisková organizace autorská práva.

Rozměr fotografie: 640 x 376 pixelů

Formát: JPG

Logo neziskové organizace - v pravé horní nebo levé horní části nebo tam, kde neruší vzhled fotografie (případně samostatné logo a začlenění loga do fotografie provede správce aplikace Klikni a daruj)

 

Co je třeba dále učinit:

Potvrdit souhlas s uvedením projektu v aplikaci Klikni a daruj (podepsat souhlas s Obchodními podmínkami pro Projekty ve smart aplikaci Klikni a daruj a poslat je zpět poštou k ČSOB:

ČSOB
Akceptace platebních karet
Radlická 333/150
150 57 Praha 5

Zaslat profilovou fotografii e-mailem na: PaySec@csob.cz

Ověřit, zda textové informace o projektu na Darujspravne.cz jsou aktuální (Pokud informace o projektu na darujspravne.cz aktuální nejsou, obraťte se prosím na Fórum dárců, konkrétně na Michala Prokšíka (proksik@donorsforum.cz, tel. 725 999 102)

Pokud jste na váš kontaktní email neobdrželi tyto informace, včetně obchodních podmínek, kontaktujte nás na  PaySec@csob.cz

Poplatky a cena:

Přidání projektu i jeho vedení v aplikaci včetně vývoje a udržování aplikace je ZDARMA.

POZOR HLÁŠENÍ: Milé neziskové organizace, buďte aktivní na portálu Modrý život, aktivizujte své dárce u svého projektu a odměna vás nemine. Adventní soutěž na portálu Modrý život začíná již 28. listopadu. Připravte se a nastartujte váš projekt včas!


KDO BUDE LETOS „VIDĚT“?

Bude to právě Vaše komunikační  kampaň?  Zvítězí Vaše webové stránky? Umístí se jako nejlepší Vaše Výroční zpráva?   Pokud chcete „Být vidět“ neváhejte!  Ještě stále máte  čas,  přihlásit se do soutěže „Být vidět“, kterou Fórum dárců vypisuje a doufat, že odborná porota v konkurenci přihlášených vybere právě Vás.

Uzávěrka soutěže je nově až 6. 11. 2014. Těšíme se na Vaše příspěvky.

Přihlásit se můžete ZDE

Veřejné promítání soutěžních krátkých filmů na téma individuální dárcovství již dnes, 16. října. Stavte se!

Veřejné promítání soutěžních krátkých filmů na téma individuální dárcovství již dnes. Stavte se!

Přijďte do Era světa na Jungmannově náměstí v Praze a podívejte se na soutěžní krátké filmy.
Během hodinového setkání:
• přivítáme Boženu Jirků, ředitelku Nadace Charty 77 – Konta Bariéry, která organizovala první velkou sbírku individuálních dárců v České republice na Konto Míša
• seznámíme se s tvůrci – studenty středních a vysokých škol, které baví film a oslovilo je i téma pomoci druhým, a zeptáme se jich, co je inspirovalo
• promítneme všechny soutěžní snímky
• a krátce se uvidíme s těmi, které podobné téma spojuje.

Čtvrtek 16. října od 18:00 hodin.
Krátkým večerním promítáním Vás provedou Alena Králíková a Eva Šišková, manažerky společenské odpovědnosti ČSOB.

https://prostor.erasvet.cz/akce/verejne-promitani-souteznich-kratkych-filmu

Zapojte se i letos do soutěže Být vidět!

„Být vidět 2014“
soutěž, která ocení nápady a kreativitu neziskových organizací


Fórum dárců i pro letošní rok vyhlašuje a organizuje soutěž neziskových organizací „Být vidět“. Je to tedy i výzva pro vás a vaši neziskovou organizaci, aby se do soutěže zapojila, zaslala a představila svůj projekt a přesvědčila se, že v konkurenci dalších může uspět.

Těšíme se na vaše příspěvky, hlásit do soutěže se můžete ihned, a to až do 30. října 2014. Odborná porota, složená z expertů na marketing, komunikaci a design bude vybírat vítěze v těchto kategoriích: „Nejlepší komunikační kampaň“ (propagační/mediální/reklamní kampaň, může jít o akci, video, spot apod.) „Nejlepší internetový projekt“ (www stránky, aplikace pro mobilní telefon, ale i další projekty včetně nových médií jako FB, twitter apod.)“ a „Nejlepší výroční zpráva“.

Vítěze letošního ročníku budeme znát již 2. 12. 2014.

V roce 2013 byl nejlepší komunikační kampaní zvolen projekt Pomozte dětem (NROS), nejlepším internetovým projektem www.vozejkmap.cz (CZEPA - Česká asociace paraplegiků) a jako nejlepší výroční zpráva byla oceněna VZ NF Českého rozhlasu.
Bližší podrobnosti k soutěži, včetně přihlášky, naleznete na webu Fóra dárců www.donorsforum.cz

Neziskový svět v září 2014. Co nového pro Vás?

1.  Předávání asistenčních psů. Areál Helppes. 13. září.
Spolu s vámi se zúčastní třeba Karel Gott, Ivana Gottová, Marta Kubišová, Barbara Nesvadbová, Debbi, Leona Šenková, Miro Žbirka, Martin France, Václav Vydra, Jan Bendig, skupiny Portles a Jelen a mnoho dalších. A taky 11 nových asistenčních psů.

více na www.helppes.cz/

Podpoříte: DMS HELPPES na 87 777 (cena DMS je 30 Kč. Více naa www.darcovskasms.cz)

2. V týdnu od pondělí do pátku od 8. do 12. září září Světluška, a to třeba i ve vašem okolí.

více na www.svetluska.net

Podpoříte: DMS SVETLUSKA  na 87 777 (cena DMS je 30 Kč. Více naa www.darcovskasms.cz)

3. Fond Otakara Motejla spouští 2. ročník soutěže, která ocení nejlepší aplikace založené na otevřených datech.
Autoři mohou hlásit své aplikace do 31. října 2014. Vítězové získají finanční i věcné ceny.

více na www.motejl.cz/

4. V září také startuje grantový projekt Era pomáhá regionům. O vaší podporu se uchází 60 neziskových projektů z různých sfér společnosti. Podpoříte opravu památky nebo vybavení hospice?

Kromě vás projekty podpoří i Era/ Poštovní spořitelna, a to 2 miliony Kč! Čím vyšší podpora od Vás, tím vyšší podpora od banky! Přispívat můžete až do 6. ledna 2015.

více na www.erapomaharegionum.cz/

5. Projekt Dejme šanci dětem neziskové organizace Spolu dětem slaví 10. září 15. narozeniny.
Kolik dětí za tu dobu podpořila? jaké vyhlídky má v budoucnu?

více na www.spoludetem.cz/

Podpoříte: DMS SPOLUDETEM na 87 777 (cena DMS je 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz)

6. Nezisková organizace Smíšek Vás 11. září srdečně zve na Benefiční módní přehlídku PRO A SE SMÍŠKY

více na http://os-smisek.cz/

a mnoho dalších akcí. Neziskový sektor je tu pro Vás!

Víte, že 19. srpna je Světový humanitární den? Připomeň si ho s číslem 460.

To je totiž podle statistik Aid Worker Security Database počet humanitárních pracovníků, kteří se v minulém roce stali oběťmi nějakého útoku při své práci. V roce 2003 to bylo 143 osob, což znamená nárůst o 230 % během posledních deseti let. Každých 20 hodin je tak jeden humanitární pracovník zraněn, zabit či unesen. Právě jejich obtížnou a stále rizikovější práci každoročně připomíná Světový humanitární den, vyhlášený OSN 19.srpna.

http://www.humanitarnipomoc.cz/Dárcovská SMS je určena výhradně pro neziskové organizace a charitativní účely

V reakci na dnešní článek na portále Aktuálně.cz upřesňujeme, že NENÍ MOŽNÉ dárcovskými SMS podporovat jakoukoliv politickou stranu nebo hnutí. Dárcovská SMS je od svého počátku určena výhradně pro charitativní účely a podporu neziskových organizací, které splňují požadovaná pravidla a hlavně mají veřejnou sbírku. A veřejnou sbírku už z její podstaty nemohou pořádat politické strany nebo hnutí (vychází to již ze samotné definice veřejné sbírky uvedené v Zákoně o veřejných sbírkách). Veřejné sbírky jsou určené výhradně pro charitativní účely a jsou vždy apolitické.

Dárcovské SMS jsou jedním z nástrojů veřejných sbírek, tudíž se do něj nemohou zapojit žádné politické strany ani hnutí. Jedná se o velice unikátní projekt, který v ČR pomáhá již 10 let a který neziskovým organizacím umožňuje realizovat jejich veřejně prospěšné aktivity. Celý projekt probíhá na nekomerčním principu a operátoři od poloviny roku 2013 svoje služby poskytují bezplatně. Více na www.darcovskasms.cz

 

Program Era pomáhá regionům rozdělí v letošním roce 2 000 000 Kč. Nezapomeňte se přihlásit

Přihlaste svůj projekt do 15. července 2014.

Šanci má 60 projektů z celé České republiky!

Můžete získat až 45 000 Kč na projekt od Era/ Poštovní spořitelna a další příspěvky od individuálních dárců!

Více na www.erapomaharegionum.cz

Znáte crowdfundingový portál Modrý život? Založte si zde svůj projekt, získejte 75 % cílové částky projektu a ČSOB vám dorovná zbylých 25 %. Přidejte se!


Projekt 'Česko fandí charitě' startuje!

Česko fandí charitě. Děkujeme!
 

Na charitu u nás podle dat z výzkumů daruje každý druhý Čech. Ani v porovnání s ostatními zeměmi na tom nejsme špatně, aspoň co do výše průměrného daru ročně, dostupnosti vhodných systémových nástrojů pro darování a různorodosti možností, jak se zapojit. Tak to pojďme společně oslavit! Na festivalu United Islands of Prague v sobotu 21. června se mohou všichni přijít pobavit, poslechnout si dobrou hudbu, ale i společně se vyfotit a ukázat, že umí podpořit dobrou věc.

 

„V ochotě darovat jsou Češi velmi otevření,“ říká Klára Šplíchalová z Fóra dárců. „Výše průměrného ročního daru je srovnatelná s evropským průměrem, protože v dlouhodobém časovém horizontu dosahuje zhruba 7,5 tis. korun ročně. Když se ale podíváme na pravidelnost dárcovství nebo propojenost s vybranou neziskovkou, tam máme rozhodně svoje rezervy. Na druhou stranu si stále více obliby získávají nové metody a možnosti podpory, jako je crowdsourdsing nebo peer to peer. Proto jsme připravili projekt Česko fandí charitě, který podporuje rozvoj dárcovství u nás. A všem přináší možnost přidat se k myšlence, že pomoci a nebýt lhostejný, dává smysl.“

 

Podle údajů z Ministerstva financí ČR si daňoví poplatníci odečítají od základu daně dohromady částku v celkové výši zhruba 1,6 miliardy korun (tato částka zůstává v posledních letech na přibližně stejné úrovni nebo neklesá).

 

V anketě k dárcovství, ve které jsme se ptali na zkušenosti samotných neziskových organizací z pohledu získávání finančních prostředků, jasně vyplynulo, že online darování, ať již na běžné, či sbírkové účty organizací, spolu s dárcovskými SMS jednoznačně vede.

 

Postupně totiž klesá ochota veřejnosti darovat přímo na ulicích, na druhou stranu se zvyšuje zájem přispívat on-line na vybrané projekty. K tomuto trendu přispívá i etablování takzvaného crowdsourcingu, tedy „hromadného přispívání“ u nás. Prostřednictvím například portálu Hithit nebo Modrý život mohou lidé podpořit nejrůznější zajímavé nebo veřejně prospěšné projekty konkrétních neziskových organizací. Na portále Hithit se nedávnou podařilo vybrat rekordní částku 1,7 milionu korun právě na rozšíření letošního ročníku festivalu United Islands of Prague.

 

Velmi zajímavým prvkem je i tzv. peer to peer dárcovství nebo fundraising, postavené na principu „kamarád s kamarádem“. To je trend, který je v zahraničí velmi populární, protože stojí na prvku osobního doporučení, sdílení na sociálních sítích apod. Typicky se jedná o akce, kdy člověk nedaruje sám celou částku, ale snaží se zvýšit dopad svého příspěvku právě tím, že uspořádá sbírkovou akci mezi svými přáteli. Tento způsob darování je hodně rozšířený zejména ve Velké Británii a k nám jej odtamtud přinesla například Nadace rozvoje občanské společnosti se svou sbírkovou akcí Pomozte dětem!. Na Kuře tak jeho spojenci již řadu let pořádají vlastní sbírkové akce a ročně znevýhodněným dětem přispívají průměrně 2 000 000 korun. Další zajímavou akcí tohoto typu je například sbírka pro Lékaře bez hranic, kterou svou cyklojízdou uspořádal byznysmen Sanjiv Suri.

 

Česko fandí charitě je dlouhodobý koncept na podporu rozvoje individuálního dárcovství u nás a startuje právě na letošním ročníku festivalu United Islands.

www.ceskofandicharite.cz

 
 
 
TOP 10
Nejúspěšnější neziskové projekty dle počtu získaných dárcovských SMS

Nejúspěšnější projekty dle objemu provedených online transakcí Klikniadaruj.cz

1

 DMS SVETLUSKA - Světluška (Nadační fond Českého rozhlasu)

Lékaři bez hranic
2

DMS ADVENT - Adventní koncerty (příjemci jsou různé neziskové organizace)

Český červený kříž – Pomoc
3

DMS KURE – Pomozte dětem (Nadace rozvoje občanské společnosti)

Srdcerváči
4

DMS FONDSENIORU – Fond seniorů (Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci)

Era pomáhá regionům (Erapomaharegionum.cz)

5

DMS PARAPLE – Centrum Paraple (Paraple, o. p. s.)

Pomozte dětem
6

DMS SOSPOVODNE – SOS Povodně (Člověk v tísni, o. p. s.)

Cesta domů
7

DMS ADRA – Humanitární a rozvojová pomoc (Nadace ADRA)

Kapka naděje
8

DMS KONTOBARIERY – Konto Bariéry (Nadace Charty 77)

Nadace dětem Terezy Maxové
9

DMS SRDCEPRODETI – Srdce pro děti (Život dětem, o. p. s.)

Sdružení Linka bezpečí
10

DMS ROZHLAS – Pomáhejte s námi – povodně v ČR (Nadační fond Českého rozhlasu)

Domov Sue Ryder
 
V případě dotazů, prosím, kontaktujte zástupce Fóra dárců:   
Klára Šplíchalová                                          
GSM +420 725 999 101                                 
 

Povodně v Bosně a Hercegovině a Srbsku? Jak pomoci?

Povodně v Bosně a Srbsku. Jak můžu pomoci?

Povodně postihly 1 milion obyvatel (více než 50 lidských obětí) a meteorologové je označují za nejhorší za posledních 120 let v této oblasti.

Člověk v tísni otevřel sbírkové konto na pomoc lidem zasaženým povodněmi v Srbsku a Bosně a Hercegovině. Zároveň uvolnil jeden milion korun z humanitárního fondu Klubu přátel Člověka v tísni na okamžitou pomoc v obou zemích. Člověk v tísni vysílá do oblasti stavební  technické experty a odborníky, kteří mají zkušenosti s rozdělováním pomoci jednotlivým domácnostem.

Pomoc je možné zasílat na účet veřejné sbírky, povodňové konto 51945194/0300 nebo lze zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SOSBALKAN na číslo 87 777 (Cena DMS je 30 Kč, více na www.darcovskasms.cz).

Další formy pomoci a informace ZDE a ZDE
Adra Česká republika vysílá na balkán svůj tým, který pomůže koordinovat likvidační práce v povodněmi zasaženém Srbsku a Bosně. Adra již uvolnila 100 000 Kč z programu Mince denně.

Pomoc je možné zasílat na účet veřejné sbírky, povodňové konto 34983498/0300, var. symbol 510

Další formy pomoci a informace  ZDE
Rozsáhlé povodně v Srbsku a v Bosně a Hercegovině způsobily obrovské škody. Charita ČR ze svého krizového fondu uvolnila částku 100 000 Kč a vyhlásila veřejnou finanční sbírku a dárcovskou SMS.

Pomoc je možné zasílat na účet veřejné sbírky 55660022/0800, var. symbol 109 (Srbsko), var. symbol 102 (Bosna a Hercegovina) nebo je také možné zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS CHARITASVET na číslo 87 777 (Cena DMS  je 30 Kč, více na www.darcovskasms.cz)

Další formy pomoci a informace ZDE

Český červený kříž na základě kontaktu s národními společnostmi Červeného kříže obou postižených zemí vyhlásil veřejnou sbírku.

Přispět lze zasláním financí na sbírkový účet 222885/5500, var. symbol 888 nebo lze také zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS CCK na 87 777 (Cena DMS je 30 Kč, více na www.darcovskasms.cz).

Další formy pomoci a informace ZDE
Foto: ADRAFoto: Reuters/Marko Djurica, courtesy Trust.org – AlertNet

Hokejový šampionát v Bělorusku! Hraje se fair play? Přestane si Bělorusko dávat vlastní góly?

SLEDUJTE S NÁMI ZÁPAS O LIDSKÁ PRÁVA V BĚLORUSKU!

http://amnesty.cz/belorusko/

Fauly lidským právům - Běloruská střídačka:

http://beloruskastridacka.cz/

ZAFANDĚTE SI NETRADIČNĚ! JE TO POTŘEBA.

Přidejte se i vy k 3. ročníku nočního běhu pro Světlušku. Již toto úterý 29. dubna ve 21.00 ve Stromovce!

Přijďte a pomozte rozsvítit život nevidomých.

Kompletní informace o charitativním běhu najdete ZDE: http://www.behprosvetlusku.cz/

Na této webové stránce se můžete i přihlásit.

Úhel pohledu. Mecenášství v ČR. Pondělí 28.4. v Era světě od 19:00 nebo online na webu https://www.youtube.com/watch?v=hdm1VanJHf4


Již tuto sobotu po 21.hodině známá sbírka KUŘEcí na ČT1! Těšíme se na Vás!

Více informací ke společnému projektu Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a České televize najdete ZDE

Jak zaujmout publikum? Jak nejlépe získat finance pro váš neziskový projekt na HITHITu? 10 let DMSky Co je a co již není veřejnou sbírkou? Crowdfunding v praxi

To vše a ještě více naleznete na videu z konference Trendy v individuálním dárcovství nebo v přiložených prezentacích

Více ZDE

DMS v roce 2013. Podívejte se na současné trendy a nejúspěšnější neziskové projekty

Dárcovské SMS v roce 2013
 
 


V roce 2013 dárci poslali celkem 1 294 409 Dárcovských SMS a přispěli tak na různé neziskové projekty téměř 36 milionů Kč.

Oproti předchozímu roku 2012 tak lidé poslali o více než třetinu Dárcovských SMS více.
Ještě vyšší nárůst je u pravidelného dárcovství. Prostřednictvím DMS Roční podpory lidé přispěli na mnoho neziskových projektů přes 7,5 milionu Kč (DMS Roční podpora znamená, že je dárci strhávána jedna DMS po dobu 12 měsíců).
Pravidelné dárcovství využívají dárci i neziskové organizace stále více, oproti roku 2012 došlo k navýšení získaných financí touto metodou o více než tři čtvrtiny.

Nejvíce příspěvků od drobných dárců prostřednictvím DMS Roční podpory získala charitativní sbírka Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu.
Počet neziskových projektů zapojených do služby Dárcovská SMS se průběžně mění, v roce 2013 se průměrně jednalo o cca 210 projektů měsíčně.
Prostřednictvím dárcovské SMS lidé přispívají na různé projekty, ať už se jedná o podporu znevýhodněných dětí, handicapovaných občanů, seniorů nebo o pomoc v souvislosti s živelnými katastrofami v České republice nebo v zahraničí. Na okraji zájmu není ani ochrana zvířat, pomoc sociálně znevýhodněným nebo rozvoj regionů a kulturní projekty.
 
 
TOP 10:
 
DMS SVETLUSKA - Světluška (Nadační fond Českého rozhlasu)
210 118 DMS
 

DMS ADVENT - Adventní koncerty (příjemci jsou různé neziskové organizace)

132 930 DMS
 
DMS KURE – Pomozte dětem (Nadace rozvoje občanské společnosti)
117 961 DMS
 

DMS FONDSENIORU – Fond seniorů (Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci)

75 478 DMS
 
 
DMS PARAPLE – Centrum Paraple (Paraple, o. p. s.)
73 413 DMS
 
DMS SOSPOVODNE – SOS Povodně (Člověk v tísni, o. p. s.)
65 061 DMS
 
DMS ADRA – Humanitární a rozvojová pomoc (Nadace ADRA)
60 604 DMS
 
DMS KONTOBARIERY – Konto Bariéry (Nadace Charty 77)
59605 DMS
 
DMS SRDCEPRODETI – Srdce pro děti (Život dětem, o. p. s.)
54074 DMS
 

DMS ROZHLAS – Pomáhejte s námi – povodně v ČR (Nadační fond Českého rozhlasu)

51 334 DMS
 
 
Další velmi úspěšné sbírky:
 
DMS KOLEDA (Charita ČR – Tříkrálová sbírka)
DMS FILIPINY (Člověk v tísni, o. p. s.)
DMS UNICEF (Český výbor pro UNICEF)
DMS POJEDTESNAMI (Nadace Jedličkova ústavu)

DMS HUSY (Nadace Divoké husy)
DMS VELEHRAD (Arcibiskupství Olomoucké – Konto lidí dobré vůle)

DMS KAPKANADEJE (Nadační fond Kapka naděje)
DMS VESNICKY (Sdružení SOS dětských vesniček)

 
 
Kompletní data za rok 2013:
 

Posláno 1 294 409 DMS

Na neziskové projekty putuje 35 920 999 Kč

 
 

Za téměř 10 let existence Dárcovské SMS tak lidé přispěli již více než 430 miliony Kč.

Více informací na www.darcovskasms.cz


Sledujte online konferenci 'Nové trendy v individuálním dárcovství' aneb Už máte svého „peera“? A zapojili jste váš „crowd“?

více zde:

http://donorsforum.cz/akce/seminare.html

Darujspravne.cz vám přináší závěrečné novinky z projektu Měním svět

Štěpán, Nella, Petr i Olda, čtyři z pěti statečných, srdnatě bojovali a došli do svého cíle. Podívejte se na jejich příběh ve fotogalerii: http://on.fb.me/1hp1B9r

Fandili jste jim s námi? Marka finální zkouška ale teprve čeká. Svůj koncert ve Stavovském divadle odehraje 13. 4. A přípravu tedy rozhodně nepodceňuje. Sledujte jeho příběh dál na www.menimsvet.cz

Znáte projekt 'Smysluplné dárky'?

Konec zbytečným a neosobním dárkům!
Každý významný klient a zaměstnanec firmy LMC (jobs.cz, prace.cz) mohl před Vánoci obdarovat svoji neziskovku.
Rozděleno tak bylo 200 000 Kč. Podívejte se  na obdarované neziskové organizace:

http://www.smysluplnedarky.cz/Chtěli byste dobře komunikovat s dětmi se sluchovým postižením a nevíte, jak začít? Stáhněte si aplikaci 'Znakujte s námi'

Mobilní aplikace Znakujte s námi triumfovala na již v pořadí 14. přehlídce domácí tvorby v oblasti aplikací  AppParade, která se konala 24. února v pražském kině Biooko.

Mobilní aplikace Znakujte s námi má podpořit komunikaci mezi rodiči a jejich malými dětmi se sluchovým postižením.

Aplikace je ke stažení zdarma na https://play.google.com/store


UKRAJINA - JAK POMOCI?

Člověk v tísni na pomoc využívá prostředky z Klubu přátel Člověka v tísni a otevřel i speciální zvláštní sbírku. V lednu bylo uvolněno 500 tisíc Kč na pomoc Ukrajině a na lékařskou a právní pomoc obětem násilných střetů.
Nově také můžete poslat obětem násilí na Ukrajině DMS SOS UKRAJINA na 87 777 (Cena DMS je 30 Kč, více na www.darcovskasms.cz).

Podrobnosti a více informací najdete na www.clovekvtisni.cz/  

Charita Česká republika vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc obětem nepokojů na Ukrajině. Pomoc bude zaměřena na podporu zdravotnických zařízení a následnou pomoc lidem, kteří se v důsledku nepokojů dostali do stavu nouze. Charita již také uvolnila část financí ze svého krizového fondu.

Finanční dary lze posílat na sbírkový účet 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 104.

Nově také můžete poslat obětem násilí na Ukrajině DMS UKRAJINA na 87 777
(cena DMS je 30 Kč, více na www.darcovskasms.cz).

Podrobnosti a více informací najdete na http://www.charita.cz/

Lékaři bez hranic monitorují situaci, zatím neotevírají novou sbírku. Od 19. února pracuje jeden chirurg v nevládním zdravotnickém zařízení poblíž náměstí Majdan v Kyjevě. Tým Lékařů bez hranic v příštích dnech posílí anesteziolog, lékař a zdravotní sestra. Lékaři bez hranic také darovali operační stůl a 20 infúzních stojanů zdravotnickým zařízením v oblasti Kyjeva.

Podpořit projekty Lékařů bez hranic můžete zasláním DMS MSF na 87 777
(Cena DMS je 30 Kč, více na www.darcovskasms.cz).

Podrobnosti a více informací najdete na http://www.lekari-bez-hranic.cz/

Český červený kříž prozatím také nevyhlašuje veřejnou sbírku, pomoc je krytá z prostředků Červeného kříže. Národní společnost Červeného kříže působící na Ukrajině poskytuje od počátku zejména zdravotnickou pomoc raněným obou stran. Jen 19.02.2014 v Kyjevě ošetřil Ukrajinský ČK na 360 osob.

Podrobnosti a více informací najdete na http://www.cervenykriz.eu/cz/cz_root.aspx


Amnesty International pořádá v sobotu 22. února od 17,30 happening za oběti násilí na Ukrajině „Světlo pro Ukrajinu“

Podrobnosti a více informací najdete na http://www.amnesty.cz/a443/svetlo-pro-ukrajinu


O aktivitách Ukrajinských iniciativ v ČR naleznete více informací na: http://www.ukrajinci.cz/
 
Vlajka státu Ukrajina

Hledáme strom s příběhem

Hledáme strom s příběhem, Hlasujte pro Evropský strom roku 2014, podpořte českého finalistu na treeoftheyear.org.

Zaznamenali jsme aktuálně velký mediální úspěch v hlavních zprávách TV NOVA i na ČT.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/260889-dub-ochrance-bojuje-o-titul-evropsky-strom-roku/ 
http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/televizni-noviny/televizni-noviny-br-tn-4-2-2.html 
http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/dub-ve-visnove-porazil-povoden-pomoze-mu-stat-se-evropskou-celebritou.html 

Díky grantovému projektu Era pomáhá regionům společně zlepšíme mnoho míst v České republice!

Společně jsme zlepšili místo, kde žijeme!
Děkujeme.

ERA POMÁHÁ REGIONŮM A MÍSTŮM, KDE SPOLEČNĚ ŽIJEME!

Díky Vašim příspěvkům a grantům Era jsme v devíti regionech České republiky rozdělili celkem 1 333 878 Kč. Díky těmto příspěvkům budou zrestaurovány sochy, postaveny ptačí stezky nebo opravena dětská hřiště. Společně zlepšujeme místo, kde žijeme.

Podívejte se na výsledky:

http://www.erapomaharegionum.cz/

Splňte přání dětem i opuštěným seniorům. Projekty přináší Vánoční bazar v Mokré čtvrti.

Chcete o letošních Vánocích obdarovat nejen své blízké, ale podpořit i charitativní projekt? Pomozte talentovaným dětem z jedné pěstounské rodiny nebo podpořte osamocené seniory v rámci Vánočního Bazaru v Mokré čtvrti!

Více informací najdete ZDE

Vánoční bazar v Mokré čtvrti  vznikl v roce 2002 díky touze tří přátel (Táňa VILHELMOVÁ, Aňa GEISLEROVÁ a Peter Serge BUTKO) pomoci dětem, které neměly tolik štěstí, aby měly natolik šťastný život, jako většina nás ostatních. Za dobu trvání Bazaru se podařilo zprostředkovat zážitky, které by za normálních okolností obdarovaní nikdy nemohli zažít.

Podpořit projekt můžete také pomocí Dárcovské SMS. Stačí zaslat SMS ve tvaru  DMS BAZAREK na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.

Máte nebo připravujete příběh, který je užitečný? Přihlaste se a Česká televize o Vás natočí dokument a Nadace ČEZ Vaši aktivitu podpoří!

Česká televize zdokumentuje neobyčejné příběhy lidí, kteří svoji energii věnují ve prospěch jiných. Zaslouží si naše uznání a podporu. Vybrané projekty proto získají dar od Nadace ČEZ.

Česká Televize v koprodukci se skupinpou ČEZ připravuje společný projekt PŘÍBĚHY NEOBYČEJNÉ ENERGIE. Máte-li před sebou zajímavý projekt nebo příběh, který se bude realizovat v roce 2014, přihlaste se nebo nám pomozte lidi s podobným posláním najít.

 
Uzávěrka přihlášek je 10. ledna 2014. Více na  www.ceskatelevize.cz/energie

Pomáhejte s Kuřetem i v roce 2013. Odešlete DMS KURE na 87 777

Na Velikonoční pondělí již tradičně hází Kuře - maskot projektu Pomozte dětem - záchranný kruh potřebným dětem.

Již patnáctý ročník projektu znovu ukazuje 'sílu kuřecí'. K jeho jubileu mu přichází blahopřát plejáda českých umělců, mezi nimiž uvidíte skupiny Kabát, Chinaski, Čechomor, Wanastowi Vjecy, Divokej Bill, Tomáš Klus, Xindl X, Anna K, Ondřej Pavelka, Petr Rychlý, Roman Vojtek, Miloš Knor, Lukáš Pavlásek, Monika Absolonová a David Deyl, Jaroslav Svěcený a Pavlína Senič, Tichá dohoda s Blankou Šrůmovou a  další.

Pořadem bude provázet tradiční dvojice Marcela Augustová a Tomáš Hanák. Česká televize bude už během dne vysílat krátké živé vstupy, ve  kterých Alena Zárybnická představí v  rozhovorech jednotlivé dárce projektu a v nichž se objeví miniportréty těch, kterým v minulosti sbírka pomohla.

Již toto velikonoční pondělí 1. dubna od 20.00 v České televizi na 1.

Co čeká dárce a jak se daří českým neziskovým organizacím? Podívejte se na shrnutí Dárcovského summitu 2013

Co čeká dárce a jak se daří českým neziskovým organizacím? Podívejte se na shrnutí Dárcovského summitu

Reportáž k Dárcovskému summitu naleznete ZDE
Podívejte se na záznam celého Dárcovského summitu dle jednotlivých panelů. Více ZDE

Program:
1. video
Co čeká dárce a jak se daří českým neziskovým organizacím?

Welcome speach, Jens Eikaas,velvyslanec Norského království; Helena Benýšková, Norské velvyslanectví - Norské a EHP fondy, norská inspirace;

Hana Šilhánová, Nadace rozvoje občanské společnosti - Nové výzvy pro české neziskové prostředí - investice, transparentnost a rozmanitost;
Hana Frištenská, Rada vlády pro nestátní neziskové organizace - Novinky a úskalí legislativy pro NNO po 1. lednu 2014
Klára Šplíchalová, Fórum dárců - Jak je na tom neziskový sektor? Čísla, srovnání se zahraničím

2. video
Od mecenáše k aktérovi společenské změny

Moderuje Klára Šplíchalová, Fórum dárců

Aleš Šlechta, Galvamet;
Václav Dejčmar, DOX centrum současného umění;
Daniel Kolský, Mamma coffee;
Viliam Sivek, Sivek Hotels;
Petra Horáková, přílohy HN

Diskuse českých osobností, které podporují veřejně prospěšná témata. Jaké jsou jejich motivace? Osobní zkušenosti a názory.

3. video
Klinika firemního dárcovství - desatero správné komunikace s firemními dárci

Moderuje Ivana Ježková, KPMG

Lenka Břeská, Nadační fond GSK;
Simona Kaňoková, ČEZ;
Petra Zdeňková, TNT Express;
Magdalena Čáslavská, Asociace pomáhající lidem s autismem (APLA)

4. video
On - line fundraising a marketing pro neziskové organizace aneb všechno co o nich potřebujeme vědět a dosud jsme se báli zeptat.

Prezentace odborníků a panelová diskuse.

Moderuje Tomáš Jindřišek, agentura Dark Side

Interaktivní diskuse; příklady dobré praxe
Aleš Kozák, Institut pro památky a kulturu;
Martin Balcar, Amnesty International;
Filip Huněk, Social Media

+ Předání cen soutěže Být vidět 2013
 

Pomozte Filipínám. Podívejte se jak lze pomoci.

Pomoc organizují Český červený kříž, Člověk v tísni, Adra, Charita ČR nebo Magna děti v tísni.

Přispět můžete různými formami, od poslání Dárcovské SMS po poslání financí na účet jednotlivých organizací.

Nejjednodušší je zaslat dárcovskou SMS na tel .č. 87 777. Můžete se sami rozhodnout, jaké organizaci a kolik DMS pošlete:

DMS CCK (Český červený kříž)

DMS CHARITASVET (Charita ČR)

DMS FILIPINY (Člověk v tísni)

DMS ADRA (ADRA)

DMS UNICEF (UNICEF)

DMS MSF (Lékaři bez hranic - Médecins Sans Frontiéres)

DMS MAGNA (Magna Děti v Tísni)


(Cena DMS je 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz)

Přispět můžete i vyšší finanční částkou, a to různými způsoby online:

Český červený kříž  (online platby), Český červený kříž (web)

Lékaři bez hranic (online platby), Lékaři bez hranic (web)

Člověk v tísni

ADRA

Unicef

Charita ČR

Magna Děti v tísni

Era pomáhá regionům. Přihlaste se s drobným projektem a získejte grant na jeho realizaci. Podívejte se, jak na to.

Úprava parku, oprava dětského hřiště, bezbariérový přístup do kostela, nové okapy na sokolovně, oprava kapličky nebo třeba záchrana památného stromu?

Chcete realizovat podobné aktivity, ale nemáte na ně prostředky? Pak jste tu správně.

Na všechny tyto účely můžete nyní získat grant od programu Era pomáhá regionům. Stačí se jen přihlásit. A to jednoduše po internetu, žádné velké papírování do vás nechceme. A pozor, konec přihlášek se kvapem blíží. Nutné se přihlásit do 14. listopadu 2013.

Program Era pomáhá regionům je realizován v 9 regionech. Podívejte se, zda i v tom vašem.

V každém regionu odborná porota vybere 3 projekty, které budou soutěžit o přízeň dárců. Projekt, který získá  nejvyšší podporu od dárců, obdrží 50 000 Kč od programu Era pomáhá regionům. Další v pořadí získá 40 000 Kč a třetí v pořadí 25 000 Kč. A k tomu žadatelé získají úplně zdarma  mediální podporu a platformu pro výběr prostředků on-line.

Přihlaste tedy i Vy svůj drobný projekt ve vašem regionu.

Více podrobností najdete na:

Ukázat, jak co nejlépe a nejefektivněji zaujmout a upoutat dárce? Proč ne? Přihlaste se do soutěže Být vidět 2013.

Více informací najdete ZDE

Zasáhněte i Vy do výsledků ceny TOP Odpovědná firma 2013, kterou pořádá Byznys pro společnost letos již desátým rokem

VYBERTE NEJODPOVĚDNĚJŠÍ VELKOU A MALOU FIRMU 2013

V rámci Ceny veřejnosti můžete hlasovat pro nejodpovědnější velkou firmu a nejodpovědnější malou firmu na portálu iHNED.cz - http://ihned.cz/hlasovani-odpovedna-firma-2013
Volit můžete mezi finalisty, které vybrala nezávislá odborná komise ceny TOP Odpovědná firma 2013.

VYBERTE NEJODPOVĚDNĚJŠÍ OSOBNOST BYZNYSU

V rámci ceny Odpověný leader 2013 ceny Zentiva můžete hlasovat o nejodpovědnější osobnost byznysu na portálu aktualne.cz - http://aktualne.centrum.cz/nazory/clanek.phtml?id=792288
Volit můžete mezi třemi finalisty, které vybral Leadership team platformy Byznys pro společnost.

Sledujte právě dnes online konferenci 'Co čeká dárce a neziskovky v roce 2014?', kterou pro Vás pořádáme.

 Víte, co čeká dárce a neziskovky v roce 2014? Víte, na co se připravit?
Nevíte? 
Pak sledujte online konferenci, kde vám to řekneme. 
Zjistíte, jaké změny vás v neziskovém sektoru čekají v souvislosti s novým občanským zákoníkem. Taky se dozvíte, jaké novinky pro dárce i neziskovky chystá portál Darujspravne.cz. A že změny nejsou malé:). A nakonec vás odborníci z byznysu seznámí, jak si říct pro svůj projekt o peníze.
Buďte při tom. Buďte s námi. Buďte s Darujspravne.cz.
Sledujte DNES od 10.00 do 12.30 online na:http://www.youtube.com/watch?v=N4knhhqHS_s&feature=youtu.be
Konferenci pořádá Fórum dárců ve spolupráci s ČSOB a Era.

Jste viditelní směrem k dárcům? Byla vaše kampaň opravdu dobrá? Chcete si zasoutěžit s vaší výroční zprávou? Zapojte se do soutěže 'Být vidět 2013'!

www.donorsforum.cz/akce/byt-videt.html

Díky vstřícnému kroku operátorů se zvýší částka z DMS neziskovým organizacím

Dárcovské SMS jsou velmi oblíbenou formou dárcovství a českým fenoménem. Ročně jsou jich odeslány miliony na nejrůznější dobročinné účely. Právě v souvislosti s touto charitativní podporou se mobilní operátoři rozhodli definitivně vzdát částek, které pokrývaly náklady a administrativu na tyto SMS, a zvýšit tak objem finančních prostředků určených na různé neziskové projekty. Místo 27 tak veřejně prospěšným organizacím bude putovat celých 28,50 korun. Zbylá částka i nadále bude pokrývat technické zajištění dárcovských SMS, podporu neziskovým organizacím a administrativní zázemí projektu.

'Stále přemýšlíme, jak ještě více přispět společnosti,' vysvětluje Petra Pavičová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile, a doplňuje: 'Intenzivní veřejná diskuse v červnu tohoto roku nás inspirovala k rozhodnutí poskytovat tuto prospěšnou službu zcela zdarma, poplatek si tak neúčtujeme již od 1. června tohoto roku.'

'Jsme velmi rádi, že se podařilo této dohody dosáhnout. Považujeme za přirozené podporovat dobré skutky zákazníků O2, a proto jsme se rozhodli plně pokrývat naše náklady spojené s touto službou. Díky tomu se nyní k neziskovým organizacím dostane ještě více prostředků,' uvádí Dana Dvořáková, ředitelka firemní komunikace společnosti Telefónica Czech Republic. 'Tento krok naprosto odpovídá naší strategii odpovědného podnikání,' dodává.

'Chceme tímto krokem ještě více podpořit dárcovství v České republice,' říká Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

'Velmi vítáme tento vstřícný krok mobilních operátorů,' říká Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců, a dodává: 'Projekt od svého počátku respektoval zásadu minimálních nákladů na svoje fungování a díky tomuto rozhodnutí se z dárcovských SMS stane ještě efektivnější nástroj pro účinné mobilní dárcovství. Zbylá částka ve výši 1,50 korun i nadále pokrývá veškeré technické zajištění ze strany providera, servis neziskovým organizacím a administrativní zabezpečení.'

Za více než devět let své existence přinesl velmi úspěšný projekt dárcovských SMS českým neziskovým organizacím na veřejně prospěšné a dobročinné projekty přibližně 430 milionů korun.

V posledních letech byl nejsilnější rok 2010, kdy zákazníci všech tří operátorů odeslali nejen v rámci povodní na Moravě a zemětřesení na Haiti 2 256 690 darovacích SMS. Tím na účtech neziskových organizací zajišťujících charitativní projekty a humanitární pomoc přibylo téměř 61 milionů korun.

Dárcovská SMS je společným projektem Fóra dárců - občanského sdružení usilujícího o podporu filantropie v České republice, a Asociace provozovatelů mobilních sítí. Systém dárcovských SMS je naprosto ojedinělý. Česká republika je první zemí, kde služba funguje, další zapojené země jsou Slovensko a Bulharsko. Dárcovské SMS byly nominovány na cenu GSM Awards, a to v kategorii 'Nejlepší služba v oblasti rozvoje komunity', a v rámci mezinárodní Ceny Asociace mobilní komunikace (GSM Association Award) v Cannes, byly české DMS vyhlášeny jedním ze čtyř nejlepších veřejně prospěšných projektů v oblasti GSM.

Přispěli jste na povodně neziskovým organizacím? Darujspravne.cz vám ukáže, kam jdou vaše příspěvky.

www.darujspravne.cz/povodne

Klikněte pro více informací z konference 15. 7. 2013 'Veřejná prospěšnost a transparentnost'

ČSOB a Era ve spolupráci s Fórem dárců pořádala 15. července 2013 setkání zástupců neziskových organizací na téma:

„Veřejná prospěšnost a transparentnost“ s podtitulem „Jaké změny přinese od roku 2014 nový občanský zákoník a jaké nástroje se nabízejí už dnes ke zvýšení transparentnosti ve vztahu k dárcům i veřejné správě?“

Nestihli jste konferenci? Rádi byste se seznámili s prezentacemi? Žádný problém, podívejte se:

Streamované video z konference naleznete na http://youtu.be/ufwX1nyPyi8

(setřih videa bude k dispozici později, více v novinkách DARUJSPRAVNE.CZ)
Prezentace panelistů naleznete  v tomto pořadí:

1. Individuální dárcovství v kontextu změn NOZ + Darujspravne cz, Klára Šplíchalová, ředitelka Fóra dárců
2. Tipy k individuálnímu dárcovství, Tomáš Jindřišek, Managing Partner Dark Side
3. Post Bellum a mobilní aplikace Paměť národa, Mikuláš Kroupa, ředitel Post Bellum
4. Dárcovské možnosti online, Tomáš Jindřišek, Managing Partner Dark Side
5. Online platby Klikni a daruj, Richard Matula, ČSOB

1. darujspravne.cz/data/files/01-individualnidarcovstvivkontextuzmennozdarujspravneczforumdarcu.pdf
2. darujspravne.cz/data/files/02-tipykindividualnimudarcovstvitomasjindrisek.pdf
3. vzhledem k velikosti souboru nutné stáhnout na uschovna.cz: http://www.uschovna.cz/zasilka/MA65SM5HZ8FJS9AX-78N
4. darujspravne.cz/data/files/04-darcovskemoznostionlinetomasjindrisek.pdf
5. darujspravne.cz/data/files/06-onlineplatbyklikniadarujcsob.pdf

Zveme vás na konferenci 'Veřejná prospěšnost a transparentnost'. Již v pondělí 15. července!

ČSOB a Era vás ve spolupráci s Fórem dárců zvou na setkání na téma

 

Veřejná prospěšnost a transparentnost

 

„Jaké změny přinese od roku 2014 nový občanský zákoník a jaké nástroje se nabízejí už dnes ke zvýšení transparentnosti ve vztahu k dárcům i veřejné správě?“

 

15. července od 9 do 12 hodin v Era světě (horní sál),

Jungmannovo náměstí 767, Praha 1

 

 

 

Program

9.00 – 9.30 registrace a káva

 

9.30 zahájení setkání

Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB

 

9.35 – 10.30 Individuální dárcovství v kontextu připravovaných změn

Panelová diskuze, moderuje Tomáš Jindřišek

„Co přinese nový občanský zákoník neziskovým organizacím a jak se na to připravit?“

Klára Šplíchalová, ředitelka Fóra dárců a Michal Prokšík, manager dárcovských programů Fóra dárců

„Případová studie mobilní aplikace „Paměť národa“

Mikuláš Kroupa, ředitel Post Bellum

„Jak nejlépe ovlivnit dárce?“

Tomáš Jindřišek, Managing Partner Dark Side

 

10.30 – 10.45 přestávka na kávu a diskusi

 

10.45 – 11.45 Transparentnost neziskových organizací a individuální fundraising jako nástroj udržitelnosti a rozvoje organizace: portály Darujsprávně.cz a Modrý život a online platební nástroj

Ratibor Líbal, projekt Modrý život, Tomáš Jindříšek, portál Darujsprávně.cz, Richard Matula, online platební nástroj Klikniadaruj.cz

 

 11.45 -12.00 diskuse s občerstvením

 

 Konference je pro registrované zástupce neziskových organizací zdarma. Svou účast potvrďte nejpozději do 10. července, emailem na adresu csr@csob.cz.

 

Přijďte oslavit s Kuřetem 20 let Nadace rozvoje občasnké společnosti na United Islands!!!

V rámci pražského „festivalu na ostrovech“ se v sobotu 22. června uskuteční Koncert pro Nadaci rozvoje občanské společnosti (NROS), který má být oslavou 20 let existence nadace. Připraven je také zábavný doprovodný program pro malé i velké.

Více ZDE

Pomozte lidem postiženým povodněmi

Chcete pomoci lidem postiženým povodněmi? Pokud ano, pak jste na portálu Darujspravne.cz správně! Poskytujeme Vám ucelené informace o všech neziskových organizacích, které se do pomoci aktuálně zapojují. Pomozte i Vy, ať už odesláním DMSky nebo třeba jako dobrovolník. Podívejte se, kde všude můžete pomoci:

Darujspravne.cz/povodne

Nestihli jste konferenci 'Co čeká dárce a neziskovky v roce 2014?' Podívejte se na záznam nebo prezentace hostů.

 Průběh konference si můžete připomenout v online záznamu.:

Jednotlivé projevy hostů konference si pak můžete připomenout z jejich prezentací. Naleznete je zde:

http://www.donorsforum.cz/aktuality/224/konference-co-ceka-darce-a-neziskovky-v-roce-2014-online.html

Prezentace jsou od Hany Frištenské, tajemnice Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, od Adama Forsta, z legislativního odboru Ministerstva spravedlnosti, od Tomáše Jindříška, ředitele společnosti Dark Side a také od Kláry Šplíchalové, ředitelky Fóra dárců.

Sledujte právě dnes online konferenci 'Co čeká dárce a neziskovky v roce 2014?', kterou pro Vás pořádáme.

 Víte, co čeká dárce a neziskovky v roce 2014? Víte, na co se připravit?
Nevíte? 
Pak sledujte online konferenci, kde vám to řekneme. 
Zjistíte, jaké změny vás v neziskovém sektoru čekají v souvislosti s novým občanským zákoníkem. Taky se dozvíte, jaké novinky pro dárce i neziskovky chystá portál Darujspravne.cz. A že změny nejsou malé:). A nakonec vás odborníci z byznysu seznámí, jak si říct pro svůj projekt o peníze.
Buďte při tom. Buďte s námi. Buďte s Darujspravne.cz.
Sledujte DNES od 10.00 do 12.30 online na:http://www.youtube.com/watch?v=N4knhhqHS_s&feature=youtu.be
Konferenci pořádá Fórum dárců ve spolupráci s ČSOB a Era.

Zveme Vás na konferenci 'Co čeká dárce a neziskovky v roce 2014?'

Vás ve spolupráci s Erou zve na konferenci

„Co čeká dárce a neziskovky v roce 2014?“

novinky a příležitosti, které přináší nový občanský zákoník

 

29. května 2013, Era svět, Jungmannovo nám. 767, Praha 1

9.30

zahájení konference

9.30 – 11.00

Jak svoje dárce připravit na novinky v oblasti dárcovství, které přinese nový občanský zákoník?

11.00 – 11.30

Coffee break

11.30 – 12.30

Transparentnost v neziskovém sektoru. Otázky, odpovědi a nové výzvy.

- možnosti a cesty ke zvýšení transparentnosti neziskového sektoru z pohledu neziskových organizací

- portál Darujspravne.cz přináší nové možnosti a příležitosti pro neziskové organizace a rozšiřuje stávající nabídky online platebních metod

12.30 – 13.00
diskuze s občerstvením

------------------------------------------------------------------------------------------
Konference je pro registrované zástupce neziskových organizací zdarma. Svou účast potvrďte nejpozději do 20. května, emailem na adresu:
icfd@donorsforum.cz 

Krása pomoci. Podpora seniorů. Karel Gott. V Ostravě i u vás doma. Sobota 20.4. Taťána Kuchařová. ČT1 a 21:00. Jak to jde k sobě?

Jednoduše.
V sobotu 20. dubna se od 21:00 koná benefiční koncert na podporu seniorských aktivit Nadace Taťány Kuchařové.

Multifunkční hala GONG v Ostravě Vítkovicíh nebo u vás v pokoji v přímém přenosu na ČT1 od 21:00.

Těšit se můžete třeba na Karla Gotta, Věru Špinarovou, Lukáše Pavláska nebo...a víte co? Podívejte se sami. A pomozte prosím.
Třeba tak, že odešlete Dárcovskou SMS ve tvaru DMS FONDSENIORU na 87 777. Cena DMS je 30 Kč, příjemce obdrží 27 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.


Pomáhejte s Kuřetem i v roce 2013. Odešlete DMS KURE na 87 777

Na Velikonoční pondělí již tradičně hází Kuře - maskot projektu Pomozte dětem - záchranný kruh potřebným dětem.

Již patnáctý ročník projektu znovu ukazuje 'sílu kuřecí'. K jeho jubileu mu přichází blahopřát plejáda českých umělců, mezi nimiž uvidíte skupiny Kabát, Chinaski, Čechomor, Wanastowi Vjecy, Divokej Bill, Tomáš Klus, Xindl X, Anna K, Ondřej Pavelka, Petr Rychlý, Roman Vojtek, Miloš Knor, Lukáš Pavlásek, Monika Absolonová a David Deyl, Jaroslav Svěcený a Pavlína Senič, Tichá dohoda s Blankou Šrůmovou a další.

Pořadem bude provázet tradiční dvojice Marcela Augustová a Tomáš Hanák. Česká televize bude už během dne vysílat krátké živé vstupy, ve  kterých Alena Zárybnická představí v  rozhovorech jednotlivé dárce projektu a v nichž se objeví miniportréty těch, kterým v minulosti sbírka pomohla.

Již toto velikonoční pondělí 1. dubna od 20.00 v České televizi na 1.

Užijte si tmu! Připojte se symbolickým hodinovým zhasnutím k akci Hodina Země. Již tuto sobotu 23. března

Happening probíhá symbolickým hodinovým zhasnutím světel, ať již veřejného osvětlení, nasvícení památky, štítu firmy, nebo vlastního obýváku. Tento jednoduchý, ale přitom viditelný čin – zhasnutí světla – je signálem pro veřejné činitele, že je třeba věnovat více pozornosti ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu. Akce zároveň slouží jako možnost prezentace závazků a cílů v oblasti životního prostředí. Každý z nás již něco dělá, každý z nás může udělat více. Využijte příležitosti Hodiny Země k prezentaci toho, co již děláte a co plánujete do blízké budoucnosti. Staňte se inspirací pro ostatní, nechte se inspirovat.

Hodina Země se letos koná 23.3. 2013 od 20:30 do 21:30 místního času. Pozitivní vlna tmy tak postupně oběhne celou planetu – začne na Fidži a  skončí o den později na ostrově Samoa.

Celosvětově kampaň pořádá Světový fond na ochranu přírody (WWF), v České republice pak Ekologický institut Veronica.

Více najdete na ZDEZDE

Nedávejte děti do zvláštní školy a 'Nebuď dilino!'

www.youtube.com/watch

Videoklip se natáčel na podzim 2012 na různých místech Prahy -- od univerzitní půdy až po studio České televize. Vedle začínajících raperů vystupují totiž v klipu také někteří úspěšní Romové -- zdravotní sestra, doktorand pedagogiky, známý televizní redaktor nebo učitelka zpěvu. Za původním textem stojí sami mladí rapeři. Klip se snaží upozornit především na celospolečenský problém zařazování romských dětí do praktických škol.

více informací na www.slovo21.cz

Víte, že díky unikátnímu propojení portálů Slevomat.cz a Darujspravne.cz se podařilo získat téměř 130 000 Kč na charitativní projekty?

Pomoc byla adresně rozdělena pro seniory, pro děti z dětských domovů a pro handicapované. Přispěli  jak klienti Slevomat.cz, tak samotná společnost Slevomat.cz

Seniorům v Centru sociální pomoci Dotek z Vizovic se díky příspěvkům výrazně zlepší kvalita jejich života.  Senioři se mohou těšit na kvalitní polohovací sedáky proti proleženinám nebo třeba rehabilitační motorové šlapadlo.

Občanské sdružení pro studium, rehabilitaci a sport bez bariér KONTAKT bB pak zpřístupní handicapovaným další kurzy plavání.

Děti v dětských domovech a pěstounské péči pak mohou navštěvovat zájmové kroužky a připravovat se na budoucí povolání.Malá Kristýna se může těšit na výtvarné pomůcky, Davidovi a Vanese příspěvek umožní doučování angličtiny, Radkovi bude zaplacen svářečský kurz. To vše prostřednictvím organizace Spolu dětem.

Tyto krásné příběhy Vám přinesl Slevomat.cz ve spolupráci s Darujspravne.cz

Fórum dárců v nových prostorách

Fórum dárců najdete od ledna 2013 v nových prostorách, v ulici V Tůních 11, v Praze 2, ve 2.patře.

Přejeme vám do nového roku hodně zdraví a osobních i pracovních úspěchů. 

Nakupujete dárky na Slevomatu? Nemyslete nejen na své blízké, ale vložte do svého košíku naději seniorům, dětem nebo handicapovaným. Stačí třeba jen 30 Kč.

Unikátní propojení portálů Slevomat.cz a Darujspravne.cz Vám přináší možnost přispět na aktivní život seniorů, plavecké kurzy handicapovaných nebo třeba na sny dětí v dětských domovech. Více ZDE

Fórum dárců rozdalo prestižní ceny Být vidět 2012

„Smyslem soutěže „Být vidět 2012' je nejenom ocenění kvalitních komunikačních prací našich neziskových organizací, ale také vzájemná inspirace. Tím, že ukážeme úspěšné příklady, tak také pomůžeme ukázat ostatním, že zajímavé práce a aktivity je možné zvládnout i  s velmi nízkým rozpočtem,' vysvětluje Klára Šplíchalová, ředitelka Fóra dárců. „A letos spolu s námi dokonce vyhlašují ceny Být vidět i naši kolegové ze slovenského Fóra donorov.'

 Soutěž byla vyhlášena ve třech kategoriích. Od nejlepší výroční zprávy přes nejlepší internetový projekt až po hlavní cenu za nejlepší integrovanou komunikaci. V kategorii nejlepší internetový projekt a nejlepší integrovaná komunikace soutěžily zvlášť neziskové organizace a firemní nadace a fondy. Novinkou pak bylo udělení speciálního ocenění „malý rozpočet' u integrované komunikace.

V kategorii Nejlepší výroční zpráva zvítězila organizace Apropo Jičín. Za Nejlepší internetový projekt považují porotci projekt Amnesty International „Udělej si test IQ'. V kategorii Nejlepší integrovaná komunikace zvítězil projekt organizace Post Bellum „Ještě jsme ve válce'. Dále porota vyzdvihla nízkorozpočtovou komunikační kampaň organizace Fokus Labe s projektem Villa.

V sekci firemní nadace a fondy zvítězila v kategorii nejlepší integrovaná komunikace Nadace OKD s projektem „Sídliště žije'nejlepším internetovým projektem se stal projekt „O2 Think Big', který přihlásila Nadace Telefónica.

 „Nejlepší v komunikaci jsou neziskové organizace ve výročních zprávách, které jim mimo jiné složí jako hlavní propagační nástroj. Některé zprávy jsou hotová umělecká díla,' vysvětluje Tomáš Jindříšek, odborný garant soutěže. „Naopak zatím slabších výsledků dosahují organizace u nových médií tedy webových stránek, sociálních sítí apod. Význačný posun probíhá v komplexních reklamních kampaních, kde neziskové organizace dokážou velmi efektivně znásobovat investované prostředky.'

 Členy poroty tvořili přední experti na marketing, komunikaci, design i  zástupci neziskových organizací. Pořadatele i porotce potěšil velký zájem o účast. Do obnoveného ročníku soutěže obdrželi více než 70 přihlášek.

 Fórum dárců je sdružení, které svojí činností již od roku 1997 podporuje rozvoj v České republice. Stěžejními okruhy práce Fóra dárců je posílení nadací a nadačních fondů a zlepšování legislativního prostředí pro filantropii. Členy Fóra dárců jsou významné nadace a nadační fondy a firemní nadace a fondy. Fórum dárců mj. provozuje systém dárcovských SMS. www.donorsforum.cz

Kompletní výsledky soutěže Být vidět 2012 a seznam poroty najdete na ZDE

Fotografie z Dárcovského summitu, kde byly mimo jiné předány ceny prvním vítězům soutěže Být vidět 2012 najdete ZDE

Pomáhejte s World Community Grid

Víte, že můžete přispět volnou kapacitou svého počítače k různým humanitárním výzkumům?

Ano, je to tak!

Zapojte svůj spící počítač do projektu World Community Grid.

Staňte se jedním z více než 600 tisíc dobrovolníků na Zemi!

Více se o konkrétních projektech dozvíte na:

http://www.darujspravne.cz/worldcommunitygridPomozte obětem zemětřesení v Íránu

V sobotu 11. 8. 2012 odpoledne zasáhla oblast severozápadu Íránu dvě silná zemětřesení s epicentry ve městech Haris a Varzeghan. Otřesy dosáhly hodnoty 6,4 stupně Richterovy stupnice. Počet mrtvých odhaduje Mezinárodní federace ČK & ČP na více než 250, počet raněných přesáhl 2.000. Převážná část postiženého území se nachází ve venkovských a tím pádem hůře dostupných oblastech, kde bylo zasaženo přes 100 vesnic. Tisíce rodin opustily své domovy a přibližně 16.000 obyvatel zůstalo zcela bez přístřeší.

Již od prvního dne se do pomoci zapojily záchranné týmy Íránského Červeného půlměsíce – pomocí cvičených psů vyhledávají zavalené osoby, poskytují zdravotní pomoc, distribuovaly potraviny a vybudovaly také celkem 3.000 stanů pro ty, kteří přišli o střechu nad hlavou. Do pomoci se zapojují i ostatní složky Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

Blizší informace o poskytované pomoci bodou postupně zveřejňovány na webových stránkách ČČK.

Humanitární pomoc lze finančně podpořit i prostřednictvím Českého červeného kříže příspěvkem zaslaným na č. ú. 222885/5500, variabilní symbol 444.